Trenutna cena kukuruza na tržištu i predviđanje njenoga kretanja

Da li verujete da će cena dostići 300 € po toni ??

  • Da

    Glasovi: 183 53,5%
  • Ne

    Glasovi: 159 46,5%

  • Ukupno glasača
    342
Do kada je pametno čekati sa prodajom kukuruza? Plašim se da ne počne novi rod da se bere, pa da padne cena.

Sent from my M2012K11AG using Tapatalk
 
Do kada je pametno čekati sa prodajom kukuruza? Plašim se da ne počne novi rod da se bere, pa da padne cena.

Sent from my M2012K11AG using Tapatalk
Ono sad kao nesto mizerno skace cena ali ja se necu zezati previse, zovem ovih dana da dodju da tovare ovo sto je kuci jer svakako mora da se oslobodi prostor. A sto se cene tice, nije realno da nesto puno pada jer em ga ima manje nego ranijih godina em ga susa opalila..

Kod mene si retki kukuruzi kojima ova kisa od 30.7. znaci nesto jer su odavno pogoreli, dok na drugom kraju opstine ima odlicnih kukuruza. Takodje Smederevski atar ima dobre kukuruze, kod tasta sam posejao 80 ari 20.5. i kukuruz je kao u najboljoj godini..
 
Do kada je pametno čekati sa prodajom kukuruza? Plašim se da ne počne novi rod da se bere, pa da padne cena.

Sent from my M2012K11AG using Tapatalk
Novi rod ce verovatno generalno podbaciti. I to sto bude bice loseg kvaliteta, sto znaci sitno ucmalo zrno loseg hektolitra. Ovo vazi za 90% Banata, za dalje ne znam. Generalno ne verujem da ce cena dole, ali nece biti robe.
 
Kupac mi isto nudi samo 36, ali može da odvuče tek do kraja meseca. Lokalni silos je nudio u ponedeljak takođe 36, ali cena na berzi je nešto malo skočila.
 
Nazad
Vrh