Trenutna cena kukuruza na tržištu i predviđanje njenoga kretanja

Da li verujete da će cena dostići 300 € po toni ??

  • Da

    Glasovi: 183 53,5%
  • Ne

    Glasovi: 159 46,5%

  • Ukupno glasača
    342
Одбили су пријем због кашњења испоруке од 5 месеци. Тако су навели у саопштењу. Ово је први брод који је стигао на истовар а иза њега долази још 5 бродова у друге луке на истовар. Замислите да и њих одбију???
 
Они су већ купили да не пишем потрошили новце. Али ако се понуди доста јефтиније могао би се уговорити неки аранжман...
 
Dragane, kada je bila ta cena od 35, onda se čekala i malo veća, jer je u Evropi bilo 40. I odma bam. Malo se oporavilo, a treba pratiti i stanje kukuruza koji je u sopstvenom lageru.
 
Da kazem da treba pratiti stanje u ataru ne vredi jer tamo gotovo da nema nista. Treba biti svestan da ce kukuruz biti deficitarna roba pa ko moze neka ceka.
NE bi SE ja slozio u potpunosti sa tobom prijatelju.
Kukuruza nece biti kao proslih godina too stojii ,Ali koliko god da rodi nemaa stoke u Srbiji da too pojede ...Da nije izvoza bila bi propasttt za Nas ratare,jer nemas kome da prodass ...
Za Nas u Srbiji sve zavisi od izvoza I od Cena na svetskom I pre svega evropskom trzistu...
Naravno ako izvoza uopste bude...,ako nam opet NE udare zabranu radi ocuvanja standarda u gradovima I socijalnog mira...
 
Једино да једу кукуруз у градовима, другачије немаш како да га продаш кроз финални производ (месо).
И да буде забрана извоза житарица цена производа код нас може само ићи горе.
А то није најгоре, ко ће добацити до следеће жетве 2023?
 
Jedino da prodjes Banatom i Backom da vidis kakav je to jad i cemer. Za Srem ne mogu da tvrdim posto nisam video. Susa je svim balkanskim zemljama, Italiji i jos nekim koji su uvozili kukuruz i kad su imali normalnu godinu.
 
Danas se sve pravi od kukuruza. Od biodizela, preko prehrambenih đakonija pa sve do plastike. Tako da je stoka mali deo koji troši kukuruz......

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Једино да једу кукуруз у градовима, другачије немаш како да га продаш кроз финални производ (месо).
И да буде забрана извоза житарица цена производа код нас може само ићи горе.
А то није најгоре, ко ће добацити до следеће жетве 2023?
Tacno. zato sam i pisao da je Gebi poceo da dize cenu jer daleko je jesen 2023, a ko garantuje da ce i sledece godine nesto biti.
 
@coci064 Rodice dole juzno od Kragujevca I Batocine...Dole su bile kisee...
Znam da su Oni juzno sa povrsinama smesni u odnosu na vojvodinu,Ali za ovakav bedniiii stocni fond u Srbiji ii too CE biti dosta...
Jos ako zabrane izvoz,onda dzabe pricamo o Susi u regionu I ostalim drzavama kada nedaju da izvezess...
Ja jutros oterao jednu prikolicu na 35 din...Idemo danas dalje da se kruniii...
 
Nazad
Vrh