Trenutna cena kukuruza na tržištu i predviđanje njenoga kretanja

Da li verujete da će cena dostići 300 € po toni ??

  • Da

    Glasovi: 179 54,2%
  • Ne

    Glasovi: 151 45,8%

  • Ukupno glasača
    330
Ovde ako ide za izvoz uglavnom ide u luku Split . Desavalo se da su vraceni kamioni ako se vise puta uzorkuje i pokaze 14.5 . U SADu i JA rade sa 15 posto .
 
Zato sto 16℅ ne mozes da naspes ba barzu.
Moze samo onaj sto puni barzu! Znaci otkupno mesto drapi nas, Ciric drapi otkupno mesto (otkupno mesto se trudi da mu sto bolje nafiluje da bi manje imao odbitak) i on kipuje u barzu tel-kel, zato su ti ljudi jako bogati!
X puta se desilo da Ciricu natovarim vozilo sa 15-16% pravac luka Pancevo.
 
Grunt radim u firmi koja tovari brodove, ugovorima NIGDE nema 16℅ vlage. Sto sto se filuje, mixuje pa kad dodje u Constancu onda problem. Kupac Ciricev ako ce prihvatiti 20℅ vlage super za ekipu koja radi sa njima. Nasi kupci su 14.5. Mi smo onda ludi sto susimo kukuruze izgleda.
 
Разумем ситуацију скроз само хоћу да кажем да нисмо будале!Они знају да ко нема своје складиште и ако не може да доведе ту робу у неко стање са одг влагом мора да да њима....
 
16 procenata je vlaga sa kojom moze bez eleviranja da se skladisti u kucnoj varijanti,saceka tel-kel,ili april-maj,odbici kod otkupljivaca sa tom vlagom su samo izgovor

Послато са moto g(9) plus помоћу Тапатока
 
I ja radim da bih ziveo. Al kao kad cujes nekog da se zetva isplati i za 30e jer kosta 10e nafta i Zmaj se ne kida, sta bi mu ti rekao ? Kupi kombajn pa radi sam.
 
Nazad
Vrh