Trenutna cena kukuruza na tržištu i predviđanje njenoga kretanja

Da li verujete da će cena dostići 300 € po toni ??

  • Da

    Glasovi: 180 54,2%
  • Ne

    Glasovi: 152 45,8%

  • Ukupno glasača
    332
A sta se desavalo sa aflatoksinom i zarazenim kukuruzom 2012 god? Osim sto su na konto toga skidali ogromne kolicine kukuruza kod predaje. Nisam video da su bacili kukuruz ili da nekome nisu "zarazeni" kukuruz primili. A i sve se kipovalo na istu gomilu u hangaru.
 
Prva godina ,koliko pamtim,da je kukuruz u brutu pusiona u odnosu na sve ostale kulture u susnoj godini,on je vadio prosek u susnim godinama,ove susne godine ga soja i cenom i prinosima usila,sto se u ranijim susim godinama nije tako razlikovalo ,kao ove

Послато са moto g(9) plus помоћу Тапатока
Otkud prva godina?!...2017 je bio gubitak kod mene na kukuruzu 350 e po kj!...prosecan prinos 1600 kg a cena je bila oko 16 din...2012 god osim sto je podbacio rod(2400 kg/kj) sa cenom od 27 din u jesenjem otkupu,suncokret (55 din) i soja (70 din) su ga ,,usili" sa cenom!
 
Lično sam utovarao kukuruz i tvrdim da ga ima.Ne mislim ja da obaram cenu ali otkupljivačima je to izgovor i pokazaće se u budućnosti.Tek je počela berba i vršidba
Zoki idi na temu kukuruz pa vidi kako ga ima. Skida se do 2500kg maximum. Kod nas je počelo rod je oko 3000-3500kg po kj. Ako je to dobro onda ne znam šta da kažem. Kako je krenulo 50% umanjen rod u najbolju ruku.Treba biti realan
 
Mozda je to nekome glupo pitanje,ali bas bi voleo neko da mi objasni o tom aflatoksinu? Kako vidis koji kukuruz ima aflatoksin?

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
 
Aflatoksin postoji od nastanka kukuruza, ja sam prvi put cuo za taj problem pre neznam koliko godina kada je iskoristen da se obori cena ako se dobro secam, inace svasta stoka pojede, nije ovo prvi ni poslednji put.Znam samo da je taj kukuruz izmesan sa dobrim kukuruzom tako da je to bila jedna od prevara decenije.Dobro se secam pre 2-3 godine kada je psenica proklijala zbog kise, dao sam je po 11 dinara u zetvi a na prolece ista takva je bila 19dinara, kao da je juce bilo i sve u istu rupu.Ko koga tu jebe, neznam.
 
Sad se vi koljete sta je to Aflatoksin kojeg vecina zove i dan danas Alfatoksin😂 i kao znate po oku sta je to i kad ga ima ili nema a prvi put u zivotu culi ste o tome 2012. Jedna od naj kancerogenih substanci koja se pojavljuje u mleku a banda klosarska umesto da povlaci sve kompletno sa trzista jednostavno su samo povecali normu sa dozvoljenih 0.05 na 0.5. Evo i sad citam da je to bila samo namestaljka za obaranje cene kukuruza. Ne bi reko!
Isto je to ako bi istrazivanja govorila da imamo 90% vazaca alkosa da normu alkohola u krvi povecava sa 0.3 na 3 jer jbg mora se voziti, ko pita da li si mrtav pijan sa 3 promila u krvi, tako i ovo sa mlekom.
 
Nazad
Vrh