Trenutna cena kukuruza na tržištu i predviđanje njenoga kretanja

Da li verujete da će cena dostići 300 € po toni ??

  • Da

    Glasovi: 180 54,2%
  • Ne

    Glasovi: 152 45,8%

  • Ukupno glasača
    332
Jel si svestan da 30 din u otkupu znaci 36-40 din u maloprodaji?
Realno,tebe bas briga,ti bi svoj deo kolaca,ali "nece da bude" ....
pa normalno da to znaci,mnogo sam ja mali da bi meni nesto znacilo i 35din otkupa,pogresna adresa druze,samo gledam realno situaciju na trzistu repromaterijala i svega ostaloga,dzak semenskog kukuruza od domacih tipa ZP,NS ima na prolece skup katastrofalno a stranih tek ne smem ni da pomislim,tako da ne vidim razlog zbog cega roba da ne bude na ceni,stocarstvo se ukida totalno u vecini sela,ostace samo farme i mali broj sitnih,i opet neznam ko dobija cenu od 25 din za mleko kada je mleko 31din+premija 7din...koliko imas onda krava ako dobijas 25 din? svi sa bazenom imaju oko 30 i preko
 
Prva godina ,koliko pamtim,da je kukuruz u brutu pusiona u odnosu na sve ostale kulture u susnoj godini,on je vadio prosek u susnim godinama,ove susne godine ga soja i cenom i prinosima usila,sto se u ranijim susim godinama nije tako razlikovalo ,kao ove

Послато са moto g(9) plus помоћу Тапатока
 
Kod nas konacno ima cena firma Agrodjole Jagodina 24 dinara do 15% vlage za ostale jos neznam, videcemo.
 
Ne bi se znalo da njega pitaš da nisi citirao?Skroz bespotrebno a prešlo ti je u naviku jer citiraš i postove sa slikama.Samo potpomažeš tome da teme gube preglednost i budu pretrpane bez potrebe.
 
Pa kad me zanima nesto imam prava da citiram i slike a vidim da nisam jedini,imenjace ti se bas sad za mene zalepio da mi pregovaras..ok necu vise da citiram

Послато са SM-A705FN помоћу Тапатока
 
Vidim da se preteruje sa time.Moram od nekoga početi to da znaš, ništa lično.Vama je to kao dobar dan a meni sati i sati uređivanja postova.
 
@Paracinac88 Kucas ovo monkey slovo @,i zatim njegovo ime,tako mu samo ime citiras ,ne ceo post(kao ja za tebe sad),pogotovo sa slikama,onda stvarno budu dugacke stranice,meni na misu onaj scroll wheel skripi jadan koliko sam ga okretao 😄.
 
A можеш да употребиш и начин који је коришћен и пре доба Интернета, када у друштву разговарају људи, па питаш "Је ли Жељко, си поч'о да скидаш кукуруз?" ;)
 
pa normalno da to znaci,mnogo sam ja mali da bi meni nesto znacilo i 35din otkupa,pogresna adresa druze,samo gledam realno situaciju na trzistu repromaterijala i svega ostaloga,dzak semenskog kukuruza od domacih tipa ZP,NS ima na prolece skup katastrofalno a stranih tek ne smem ni da pomislim,tako da ne vidim razlog zbog cega roba da ne bude na ceni,stocarstvo se ukida totalno u vecini sela,ostace samo farme i mali broj sitnih,i opet neznam ko dobija cenu od 25 din za mleko kada je mleko 31din+premija 7din...koliko imas onda krava ako dobijas 25 din? svi sa bazenom imaju oko 30 i preko
Ja imam cenu od 24 dinara.I mi nosimo u laktofriz.Tako da druže ima nas poprilično.Imam 9 krava koje se muzu.Jedino što ne mogu da se osamostalim jer nemam uvek količinu dovoljnu.
 
Kod nas u bcm u idvoru daju besplatan lager do 1.1.2022. Posle toga ulaz i lager po 0,7 posto mesecno, ovo su bolji uslovi nego predhodnih godina dosta, znaci da im treba roba i nema je dovoljno na trzistu...
 
Aflatoksina NEMA,isto je kao i ranijih godina,ni blizu te 2012-te.Koji Vam je djavo?Pa jel na ovaj nacin obarate cenu i ovako katastrofalne godine.Prosle nedelje su kod nas posle takvih prica nosili na analizu i sve je cisto?Jedan kaze da su 8 od 10 kamiona prosle nedelje vratili.Medjutim na kraju je sve to bilo rekla kazala
Lično sam utovarao kukuruz i tvrdim da ga ima.Ne mislim ja da obaram cenu ali otkupljivačima je to izgovor i pokazaće se u budućnosti.Tek je počela berba i vršidba
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh