Trenutna cena kukuruza na tržištu i predviđanje njenoga kretanja

Da li verujete da će cena dostići 300 € po toni ??

  • Da

    Glasovi: 180 54,2%
  • Ne

    Glasovi: 152 45,8%

  • Ukupno glasača
    332
Nisam video da bacaju negde taj kukuruz,sve je to islo u jedan silos

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
 
U evropi je 0.05 a u ostatku sveta 0,5 mikrograma. Tako da je to vise bila politika nego stvaran problem. Zuti u Vojvodini vlast a u parlamentu opozicija 2013.
To sada nece biti apsolutno problem obaranju cene, jer 0,5 nema sanse dostici.
 
A ti si s guglom tako pametan.Mi seljaci smatramo plesan kao aflatoksin a ti smatraš da je to neka posebna vrsta plesni koja se ne vidi.
Pogledaj sliku.Neko to zove buđ.
Mada to tebi teže ide, eto uspeo si ti da postaneš pametan. Nisam siguran da si shvatio da nije SVAKA plesan aflatosin i nije UVEK aflatosin, a pogotovu da se NE MOŽE bez testa i analize utvrditi prisustvo aflatoksina, kao što si ti UTVRDIO kad si skidao kukuruz.
 
Mada to tebi teže ide, eto uspeo si ti da postaneš pametan. Nisam siguran da si shvatio da nije SVAKA plesan aflatosin i nije UVEK aflatosin, a pogotovu da se NE MOŽE bez testa i analize utvrditi prisustvo aflatoksina, kao što si ti UTVRDIO kad si skidao kukuruz.
Na drugoj fotografiji,zadnja slika Gibberella-to sam ja video.I u naslovu ti piše,kako prepoznati.Ne znam šta hoćeš dokazati.
U mleku ga ne možeš prepoznati bez analize i verujem da i kukuruz analiziraju kako ti govoriš.Kada je zelena buđ-to se dešava kada se kukuruzi oberu sa većom vlagom.Mi svake godine biramo pabirke i u njih ide i plesnav kukuruz,Takav kukuruz svinje neće da jedu.Krave hoće.I ne bi me ćudilo da ga pronađu i u mleku i da im bude izgovor za nisku cenu.Onda nam daju par džakova zeolita da dajemo kravama i to nam naravno skidaju prilikom isplate.
 
Ja sam predao na silos u Ub-u. Ništa nije gledano osim vlage. Mada je kukuruz bio baš zdrav, poneki možda ali mislim da je to bilo kao što neki kažu kao statistička greška. I da cena je 27 din.
 
Iako je cena veoma dobra u odnosu na 2020., stručnjaci preporučuju ratarima koji imaju mogućnosti da uskladište rod, da to i učine. Nedostatak padavina je, napominje i stručnjak za ratarstvo Života Jovanović, umanjio rod za čak 40 do 60 odsto.
 
Prva godina ,koliko pamtim,da je kukuruz u brutu pusiona u odnosu na sve ostale kulture u susnoj godini,on je vadio prosek u susnim godinama,ove susne godine ga soja i cenom i prinosima usila,sto se u ranijim susim godinama nije tako razlikovalo ,kao ove

Послато са moto g(9) plus помоћу Тапатока
Kod vas izgleda da nije bila suse pre... kad kukurz rodilo 100 kg na kj 2017 ili 200 kg na kj 2012... soja te 2012 rodila 400-500 kg/kj... a seme "sa tavana", ne tako kukuruz... kukuruz sa sve ukupno ~200 kg/kj soja sa 0...
Mnogo vas ne zna sta je susa...
 
Cuo sam juce od prijatelja koji je svratio do sirmium agrara u Lacarku da ce zarazen kukuruz biti 18 dinara, jos jedan manji otkupljivac isto tako potvrdio cenu kada ga je potao, jos uvek ne rade sa kukuruzom bar vecina njih iz okoline. Prave se bllesavi za otkup i lager...
 
Kod nas od 25 do 26 din za kg, zavisi od otkupljivaca.
Kod nas ima koji bi hteli da deru na Kalo/rastur i skidaju troskove susenja ali nevidim da neko tamo odnosi robu, a opet ima otkupljivac koji skida samo vlagu bez i kakvih dodatnih skidanja. Vidim tu se lepo radi, pomalo je i guzva na istovaru......
 
Nazad
Vrh