Trenutna cena kukuruza na tržištu i predviđanje njenoga kretanja

Da li verujete da će cena dostići 300 € po toni ??

  • Da

    Glasovi: 179 54,2%
  • Ne

    Glasovi: 151 45,8%

  • Ukupno glasača
    330
Drustvo gde ce cena da ode za 6 meseci niko ne zna. Neko je spominjao fjucerse i da je tamo 220eura. Ti fjucerski za dan padnu ili skoce za 10eura. Nama kao trgovcima je svejedno koja je cena, margina zarade je i ja 15din i na 30din. Ja bi voleo da bude 35din da ljudi zarade i kompenzuju los prinos.
Moja robu sve trpam na lager pa kako bude. Soju sam prodao samo nuzni deo da zaklopim kredite da mi ne odnesu plug iz avlije, ostalo ceka.
 
Kod nas sto se roda kukuruza tice bice mozda za nijansu bolje nego 2012 mada i ove godine bice parcela gde ce rod biti 0. Saroliko je po ataru, zavisno od fao grupe, semenske kuce, tipa zemlje i naravno padavina!
Sto se tice soje ista stvar, ima od tih koje ce podbaciti a bice i solidnih prinosa.
Mislim da ove godine kasnija setva (Majska) je dosta bolja, a na nekim mestima cak i za duplo bolja.
 
Negde će biti redovni prinosi kao u najboljoj godini a negde totalni fijasko.Kod nas koliko čujem prinosi od 2.5 do 4 t/k.j u zavisnosti od rasporeda padavina po delovima atara.
 
Znaci onda je u pravu Nedimovic kad kaze koliko ce roditi sve 5
Da, dobre su im procene. Ima gde će biti 12 tona po ha, bez problema, a ima gde će biti 0. O šarenim prinosima koje sam spominjao, mislio sam o proseku za regione. Mislim da nema potrebe za nekom prepirkom, izneo sam svoje mišljenje sa kojim se niko ne mora složiti. Moja ocena je naspram onog što sam do sada pokosio pregledao i video, a to je :
Subotica,Pančevo,Požarevac,Zrenjanin, Sremska Mitrovica, Novi Sad i projekcije prinosa za Sombor i Staru Pazovu. Pozzz

Poslato sa ELE-L29 pomoću Tapatoka
 
Ok ali sareno ce biti bukvalno za 5km razlike u njivama a ne po regionima....inace Farm komerc podigao od jutros na 24.20din na 14%
 
Razumo i semenske kuce,moraju se frizirati katalozi za zimska predavanja i lazirati prinosi,to je vec ustaljena prsksa

Послато са moto g(9) plus помоћу Тапатока
 
Mislim da neće biti toliko šareno. 6t/ha će biti prosečni prinos.

Poslato sa ELE-L29 pomoću Tapatoka
Ajde nemoj da zezas prijatelju, evo ja stojim iza tog da u celoj nasoj jagodinskoj, Rekovackoj i Cuprjskoj opstni prosek nece biti preko 3 th mozda i manje, svakog dana putujem autom, nisam video dva dobra kukuruza koja mozda imaju 5-6 t vecina jebod 1-3t, pa kod mene u selu Ja imam nekih 6 hektara ali od toga mozda 4 dobrih i tu neznam hocu li prebaciti 6t, ovde nema 2-3 t i manje je. Mozda jedan domacin u 200 ima veci prinos.Za Vojvodinu neznam, koliko vidim i gore je sareno a za prosecan prinos od 5 tona treba dobar kukurz ja to bas nisam video.
 
Ajde nemoj da zezas prijatelju, evo ja stojim iza tog da u celoj nasoj jagodinskoj, Rekovackoj i Cuprjskoj opstni prosek nece biti preko 3 th mozda i manje, svakog dana putujem autom, nisam video dva dobra kukuruza koja mozda imaju 5-6 t vecina jebod 1-3t, pa kod mene u selu Ja imam nekih 6 hektara ali od toga mozda 4 dobrih i tu neznam hocu li prebaciti 6t, ovde nema 2-3 t i manje je. Mozda jedan domacin u 200 ima veci prinos.Za Vojvodinu neznam, koliko vidim i gore je sareno a za prosecan prinos od 5 tona treba dobar kukurz ja to bas nisam video.
Jeste li pokosili kukuruz?

Poslato sa ELE-L29 pomoću Tapatoka
 
Da, dobre su im procene. Ima gde će biti 12 tona po ha, bez problema, a ima gde će biti 0. O šarenim prinosima koje sam spominjao, mislio sam o proseku za regione. Mislim da nema potrebe za nekom prepirkom, izneo sam svoje mišljenje sa kojim se niko ne mora složiti. Moja ocena je naspram onog što sam do sada pokosio pregledao i video, a to je :
Subotica,Pančevo,Požarevac,Zrenjanin, Sremska Mitrovica, Novi Sad i projekcije prinosa za Sombor i Staru Pazovu. Pozzz

Poslato sa ELE-L29 pomoću Tapatoka
Pozarevac je izgleda dobio najvise kise

Послато са SM-N970F помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh