Trenutna cena kukuruza na tržištu i predviđanje njenoga kretanja

Da li verujete da će cena dostići 300 € po toni ??

  • Da

    Glasovi: 180 54,2%
  • Ne

    Glasovi: 152 45,8%

  • Ukupno glasača
    332
U Macvi primera koliko hoces.Covek koji je do pre 4 godine vukao cisternu kod jednog veceg odgajivaca , imao 3 krmace i tovio od njih turu sad ima kapacitet 4000 komada. Prvo usao u seckanje duvana ,tu pohvatao veze , a dalje to ide samo po sebi.
LJudi koji su pre 20 i vise godina imali obore za 150-200-250km (tadasnji Veliki) su i dalje na toj cifri ili sa blagim povecanjem i jedva opstaju.
Ili taj mora da se bori zato sto nije imao nista a ovaj stari odgajivac nema razloga da se otima jer su mu roditelji ostavili zemlje, objekata, kucu...nemoj da zaboravite da gladan grebe na sve strane da napravi nešto
 
U Macvi primera koliko hoces.Covek koji je do pre 4 godine vukao cisternu kod jednog veceg odgajivaca , imao 3 krmace i tovio od njih turu sad ima kapacitet 4000 komada. Prvo usao u seckanje duvana ,tu pohvatao veze , a dalje to ide samo po sebi.
LJudi koji su pre 20 i vise godina imali obore za 150-200-250km (tadasnji Veliki) su i dalje na toj cifri ili sa blagim povecanjem i jedva opstaju.
Ima primera dosta i uglavnom su u poljoprivredi ili vezano za poljprivredu
 
Kukuruza će biti manje, to svi znamo!
Al sve i veliko sranje da bude sa rodom , to ce jako malo uticati na cenu.
Rezultat toga ce biti jos veća količina uvoza "zamrznutog" mesa, mleka..... i opet nikom ništa, osim što ćemo i sledece godine kukati isto ovako
 
Puna vam usta pranja novca..
Svaka druga rec pranje pranje..a ajde nam malo pojasnite kako to ide kako se pere itd .
Uhvatli ste se neke floskule i konsvaba tralala..
Stvarno niste normalni.
Sdruge strane isto je i povrtarstvu niko vise kao pre u okucnicama nista ne sadi pa opet cene relativno niske..sad ide floskula pere neko pare.....
Evo pre neki dan i moja supruga pocela da se bavi ,,pranjem novca'' pare mi ostale u radnom odelu a ona ubacila odelo u ves masinu i tako oprala pare


Послато са SM-A315G помоћу Тапатока
 
Ово је нека зајебанција, снашли се људи за пар година пар стотина хектара па и више земље. Само један у атару има 2000 хектара репе. Треба га ставити за председника државе
 
Lupate do jaja.
Mi smo jako nebitni sitna boranija.
Svako neka gleda svoju manofakturu i u okviru nje da bude dobar. Ovo ostalo samo lazete sebe. Te onaj pere pare, te kina Rusija kurci palci a cela prica je u neradu i ne snalazenju.
Poslednja reč je ključ svega: NE Snalazenju. E sad snalaženje je za svakog različito, a I postoji više vrsta "snalazenja" 😀😃🙂
 
Puna vam usta pranja novca..
Svaka druga rec pranje pranje..a ajde nam malo pojasnite kako to ide kako se pere itd .
Uhvatli ste se neke floskule i konsvaba tralala..
Stvarno niste normalni.
Sdruge strane isto je i povrtarstvu niko vise kao pre u okucnicama nista ne sadi pa opet cene relativno niske..sad ide floskula pere neko pare.....
Ne radi se o punim ustima.Ne smem toliko da pišem.mogu ti samo reći a ti sam donesi zaključak.Kada se gazda i njegova porodica ne odnose domaćinski.Ako ti za lečenje krava potrošiš 1000 000 dinara a već nakon mesec dana 300 000 znači da debelo nešto ne štima.Ako ti stručno lice prikaže recimo škart krave (koje momentalno nisu za dalju reprodukciju a vlasnik ih uprkos svemu i dalje osemenjava).Poslete krave ili uginu ili se pokrju pa se plaća odvoženje leševa.
Da li bi ti kao gazda dozvolio da se krave tuku od strane radnika i to dok joj noga ne oteče i nikom ništa.
Ima tu mnogo stvari,bespotrebnih lekova....Mislim da bi pravi gazda vodio računa o svakom dinaru.
 
Poslednja izmena:
Danas ni na stadionu ne smes da kazes sta mislis, a ne da ovde pomenes imenom i prezimenom nekog ko pre 25 godina nije imao bukvalno nista, a danas desetine hiljada hektara i ko zna sta jos sve. Covek apolitican, bez nekih afera. To ne moze pa da mu je bog uja.
 
Evo jedan primer "pranja novca" ,gazinstva koja dobrovoljno udju u pdv u velikom broju slucajeva peru pare,nisu no floskule ni fraze,vec dojave iz prve ruke od knjigovodja i pijanih usta koja svasta palacaju

Послато са moto g(9) plus помоћу Тапатока
 
Evo jedan primer "pranja novca" ,gazinstva koja dobrovoljno udju u pdv u velikom broju slucajeva peru pare,nisu no floskule ni fraze,vec dojave iz prve ruke od knjigovodja i pijanih usta koja svasta palacaju

Послато са moto g(9) plus помоћу Тапатока
Peru pare gazdinstva koja su u pdv..
Kada se prica o pranju para misli se da neko ima pare iz nelegalnih poslova pa kroz neciji posao zeli da ih pusti u legalne tokove.
Koliko ae razumem to sto ti pricas nije pranje para vec drugi prekrsaj.
Ne poatoji gazfisntvo koje to ne radi bilo ne bilo u pdv.
 
Peru pare gazdinstva koja su u pdv..
Kada se prica o pranju para misli se da neko ima pare iz nelegalnih poslova pa kroz neciji posao zeli da ih pusti u legalne tokove.
Koliko ae razumem to sto ti pricas nije pranje para vec drugi prekrsaj.
Ne poatoji gazfisntvo koje to ne radi bilo ne bilo u pdv.
I misliš da ovoga nema u poljoprivredi.
Pa poljoprivreda i gradjenje stanova, uz prodaju istih, su meka za pranje novca. Niko ne pita odakle ti pare za kupovinu 10 hektara, a posle izdaješ u zakup legalno.
 
I da imam pare nelegalno stecene neznam sto bi ih prao ? Cesce je i logicnije da se na razne nacine pokusava doci do kesa izvlaceci pare sa racuna firme ili necega na ovaj i onaj nacin koja firma ima sredstava , a imam kes , i uguravam na racun , i to po pricama po kafanama , malo malo neko pere , nebi reko .
Sto kaze slobo gledajte vi u nebo i svoj dzep ispasce na kraju da svi peru
 
trenutna cena u farmu je 26din,ono sto sam nacuo je da u avgustu ide do 30din ali ko ce onda imati kukuruz da proda to je vec pitanje

Utaja poreza je po meni najveci problem u poljoprivredi i dok veliki ratari napreduju upravo tako jer varaju tj prikrivaju pravi profit svoga gazdinstva sa tim po meni "opranim parama" svake godine kupi po nekoliko jutara ili plati radnika(cak i vise ljudi i to godisnju zaradu) sa istim tim opranim parama....pisao sam vec u nekoj temi o ovome sta se sve radi a sta se tek radilo kada su subvencije bile po 14-12 hilj i to na 100h,to je bilo neverovatno,raspisivalo se na sve moguce nacine...
 
Nazad
Vrh