Trenutna cena kukuruza na tržištu i predviđanje njenoga kretanja

Da li verujete da će cena dostići 300 € po toni ??

  • Da

    Glasovi: 179 54,2%
  • Ne

    Glasovi: 151 45,8%

  • Ukupno glasača
    330
Mislim da će se cena kretati između 18-20 din. Opet kinezi traže mnogo kukuruza i povlače velike količine po svetu. Samo je pitanje kakva će žetva biti u Brazilu i Americi koji su najveći proizvođači. Mada su procene šarene.
 
Bome ima. Ako si racunao da ce dobro roditi i prodao na primer 60% terminski po 200E tonu, a on nece roditi ni 20% bome si ga ugasio. Ti moras onih 40% sto ti nedostaje ili da nekako nabavis ili da ih platis po 200E.
 
Pa dobro sad, sta bi bilo kad bi bilo. Ali recimo da ima nekog kolegu koji nije potpisao, pa ako jos podele razliku u ceni dobro je obojici...
 
To sto je ugovoreno terminski, to je sve i porodato tako (terminski) daljim kupcima. Mislim na nase otkupljivace. Oni su uzeli svoj deo kolaca i ugovorili dalju prodaju. Nema tu rizika za njih. Jedino, ko sme i moze da se kocka je ugovarao i kupovao sam za sebe.
A mozda i gresim.
 
Svasta coci. Ili kupiti pa zaraditi ili drugu uciniti da i on proda ili u svakom slucaju mislis da kupac nece pristati u tom slucaju da mu manje dovezes
 
Bice,bice za domace potrebe i suvise...
Nema gde da se potrosi kukuruz,sem u izvoz.
Da vidis kako nude zadnjih dana,po 27-28 dzakiran.
Ali dzaba,kad nema kome da ga prodas na malo...
Kod nas obrnuto. Na dzak ide po 30, i više ga nema u selu. Ja obustavio kućnu prodaju jer smo ostali na malo a treba do jeseni raniti ovo malo stoke što imamo. Juče dvojica bili da pitaju pa nema...

Послато са SM-A515F помоћу Тапатока
 
Mislim da je proslo vreme jeftinog kukuruza,vec sam o tome i pisao.Na zeleno je nudjeno 24.8 din kod nas.A koliko vidim cene vestaka odose duplo,hemija poskupila drasticno...sve su to oni uracunali u kalkulaciju.Platice oni ali ce nas odrati na drugoj strani
 
Kupiš od Saše rinfuz po 23 prodas po 30 dzakiran.

Sent from my M2102J20SG using Tapatalk
Ma kakvi. Neće niko taj iz silosa. Juče ovaj jedan što je bio, kaže mu ćale nemamo više kukuruza. A on pita pa gde da kupim? A ćale - idi kod Bore i on prodaje na dzak. A ovaj kaže, ma gde ono je puno prašine to mi ne treba ni za dzabe...

Послато са SM-A515F помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh