Trenutna cena kukuruza na tržištu i predviđanje njenoga kretanja

Da li verujete da će cena dostići 300 € po toni ??

  • Da

    Glasovi: 179 54,2%
  • Ne

    Glasovi: 151 45,8%

  • Ukupno glasača
    330
Prijatelji,kolege,sta prognozirate i savetujete u vezi cene kukuruza??
Kukuruz kasno sejan,neki nisu Ni do pojasa,Susa udarila,kise nema na vidiku,poceli donji listovi da zute...
Sta savetujete nama koji Jos nismo prodali kukuruz, da li da Jos cekamo I sta prognozirate da li ce cena Jos da skoci ??
 
Ako izvozne firme imaju ugovore i racunicu onda ce biti napeto ovo leto.
Ako nema izvoza,onda u Srbiji ne treba nikom.
Stocarstvo,fabrike stocne hrane i mi mali trgovci smo u kur...
Nema potraznje za robom.
Ide zetva psenice,jecma u kombinaciji da cipsom,keksom i ostalim nus proizvodima dovodi do toga da kukuruz nece trebati ni fabrikama stocne hrane.
 
Prijatelji,kolege,sta prognozirate i savetujete u vezi cene kukuruza??
Kukuruz kasno sejan,neki nisu Ni do pojasa,Susa udarila,kise nema na vidiku,poceli donji listovi da zute...
Sta savetujete nama koji Jos nismo prodali kukuruz, da li da Jos cekamo I sta prognozirate da li ce cena Jos da skoci ??
300 e tona!
 
Prica mi jedan sto ima poljoapoteku da slabo ide prodaja kukuruza, odustali oni koji kupuju kukuruz za ishranu stoke, e sad treba docekati da se visoka cijena kukuruza prenese na cijenu mesa.

Sent from my SM-A315G using Tapatalk
 
Da, da.. Super je nama što prodajemo da cena žitarica bude što veća ako to ima ko da plati..
Ja sam jedan svoj "proizvod" dao za nešto manje novaca nego što je na tržištu, trebaće on menini narednih godina.. Bolje nego da stoji na "lageru" i da nemam kome da prodam..
 
Tema je i " predviđenje cena kukuruza " evo da iznesem moja saznanja i predviđenja drugih , po svetu . Na svetskim berzama predviđenja nisu bajne za naredni period. Probaću konkretno da prenesem cene na naše tržište . Pričam za nov kukuruz : na početku berbe oko 20 dinara pa potom nagli pad na 18 din da bi na kraju berbe bila cena oko 16 din. Za dalje ne bih .... ali neverujem u neke dobre cene.
 
U potpunosti se slazem sa Sandorom, ali bih jako voleo da nismo u pravu.
Ove godine nam se moze desiti los rod i losa cena, znaci duplo golo.
 
Nazad
Vrh