Trenutna cena kukuruza na tržištu i predviđanje njenoga kretanja

Da li verujete da će cena dostići 300 € po toni ??

  • Da

    Glasovi: 181 54,2%
  • Ne

    Glasovi: 153 45,8%

  • Ukupno glasača
    334
Sta vredi kada za 2000din on kupi glas ili sirotinji donese litru ulja, secera itd. Dobice izbore jos koji put, tj dok ne pocne da se osamostaljuje i da nece da slusa EU/USA onda ce ga zameniti.

Ako uvoze po 12din (ne verujem u to, nemoguce je, ipak i transport kosta, utovar/istovar) onda smo ugasili.
 
Neverovatno kako ste zapeli sa pricom da kad dodje vreme i kad vise ne slusa zapad onda ce ga zameniti! Ko ce ga sklanjati? Smesno do bola!
Pa kad su onog mrtvog majmuna iz Pozarevca skinuli? Ko ga je skinuo i kad? 10 godina nakon sto je trebalo uz nemire koje su mogle da krenu u krvoprolice! A za to vreme je unistio zadnji atom snage Srbije i izazvao dva puta rat. Zar nam opet ista prica treba? Opet :off_topic: a tema je sasvim druga.
 
Nemora po12din.Već smo X puta imali situaciju da naši socijalno odgovorni tajkuni uvoze i po većoj ceni od aktuelne jer će im kasnije ,kada izazovu pad cene,sve biti višestruko vraćeno:sjasi:

Pet@ Pusti im od Đoke B. "krivi smo MI"
 
Poenta je u tome da je kod nas kukuruz izmedju 13 i 17 din duze od 10 godina. Cena ostala na tome a ulaganje po ha skoro duplo.
E pa drugar nije bas tako.A zasto je skoro duplo skuplje ulaganje,pa zbog svih vas koji ste nagurli cenu zakupa negde i tri puta vise,pre 10 godina niste sejali semena pionira dekalba koje sad kosta duplo skuplje od ostalih a ne rodi duplo vise,pre 10 godina niste pri kupovini placali hektar ili jutro zemlje kao da je na beverli hilsu i da ne nabrajam dalje.Gledam samo sta radite po vojvodini,otimate se oko zemlje i koljete,nabijate cene na licitacijama i kad kupujete i kad zakupljujete kao da radja zlatne eksere.Oladite malo,spustite loptu.

A cena nafte je preterano skupa to je tacno.
 
@peet
Jel ti stvarno mislis da narod sam od sebe moze da izazove 5 oktobar? Narod se jeste prikljucio, ali inicijalna kapisla NIJE bio narod. Kako ovo nije politicki forum, necu dalje ici.

Bivao je kukuruz i 200e/t ali kada je i kod drugih takva cena. Situacija o kojoj smo pricali vise puta kada je lokalna susa kao 2017 onda nastrada taj reon. Kada je susa u vecem geografskom delu poput JI Evropa onda cena ide gore.
 
Mislim da.ona cena 18.2 ili 18.5 plus pdv za kukuruz sa lagera
Bila izvrsna cena i sumnjam da mozemo da dodjemo do takvog momenta ponovo.
 
@part
E pa jeste bas tako. Cena arende je skocila 2012 god. kad je kukuruz bio 27 din, suncokret 55 a soja 70 din. Svaka ocekivanja su bila da ce zakupodavci traziti mnog vise za arendu. Od tada cena je varirala minus, plus sasvim malo.
To sto si ti tek juce cuo za strane hibride to je druga stvar, nasi hibridi su pukli sa prodajom kad se masovno krenulo sa skidanjem u znu zbog teze oslobadjanje vlage u vrsidbi.
Pioneer hibridi a ubrzo posle njih i Dekalb sejali se i pre toga.
Odnos ulaganje - profit ili ulaz - izlaz sad je katastrofa!
Cena kukuruza kraj Oktobra 2007 17,4 bez pdv-a (izvor, prva stranica u ovoj temi) ( posle pada )
Psenica u zetvi 2007 god. oko 13 din a kasnije u Oktobru 17.5 din
[video]http://www.agroservis.rs/psenica-na-staroj-ceni[/video]
[video]https://naslovi.net/2008-07-10/b92/od-subote-skuplje-gorivo/737911[/video]
[video]Kurs dinara najniži u 2008. Beograd -- Vrednost dinara prema evru danas je najniža u ovoj godini i prema srednjem kursu NBS za jedan evro je potrebno izdvojiti skoro 84 dinara.  IZVOR: B92 PONEDELJAK, 27.10.2008. | 08:45 -> 10:18  Podeli Domaća valuta je u odnosu na poslednji dan prošle nedelje oslabila za jedan odsto, odnosno za 81 paru, pa će se jedan evro prema zvaničnom srednjem kursu menjati za 83,9723 dinara.[/video]
Nadam se da ti je malo jasnija sad situacija!
 
Skupilo i skuplje će se sa svih strana, a razdužiti može samo na jednu, na preradu.

Zvanični statistički podaci za 2016. godinu kažu da je vrednost polj. proizvodnje u Srbiji bila nepunih 5 milijardi dolara.

Kuriozitet je taj da je pola milijarde vrednija proizvodnja u centralnoj Srbiji od proizvodnje Vojvodine ! ! !

Država je ista, povoljnije je ovde, a opet oni bolji. Kako ?

Veća dodata vrednost. Prerada.

Sad se i babo češka po glavi...
 
Skupilo i skuplje će se sa svih strana, a razdužiti može samo na jednu, na preradu.

Zvanični statistički podaci za 2016. godinu kažu da je vrednost polj. proizvodnje u Srbiji bila nepunih 5 milijardi dolara.

Kuriozitet je taj da je pola milijarde vrednija proizvodnja u centralnoj Srbiji od proizvodnje Vojvodine ! ! !

Država je ista, povoljnije je ovde, a opet oni bolji. Kako ?

Veća dodata vrednost. Prerada.

Sad se i babo češka po glavi...
Ne mogu da verujem da mozes da se uzdas i verujes u te podatke koji su servirani onima kojima na tv prate iskljucivo Pink! Pitas li se odakle poticu takvi podaci, ko rukovodi sa njima i koji su sve razlozi?!
 
Najveci paradoks bi bio da a.v. govori da smo bezvredni jer nismo nista proizveli u protekloj godini, a ministar i dalje da tvrdi da suse nije bilo...Zesce j..... u glavu!`
 
Ako zelis da razumes sta sam hteo reci u predhodnom postu onda ces shvatiti sustinu, a nadam se da sam dovoljno jasan bio. Veruj ti i dalje u direktive koje moraju napisati!
Mi smo zadnjih godina jedno veliko nista, vise se i ne zovemo kako se zovemo vec severni deo drzave i ne bi vise dalje da ulazimo u debate jer me boli stomak od laziranja i cenzure.
Svako neka veruje u pravcu koliko ga onaj organ iz glave nosi!
 
Nazad
Vrh