Trenutna cena kukuruza na tržištu i predviđanje njenoga kretanja

Da li verujete da će cena dostići 300 € po toni ??

  • Da

    Glasovi: 181 54,2%
  • Ne

    Glasovi: 153 45,8%

  • Ukupno glasača
    334
Malopre dobio info da Almex za potrebe Ipoka i skrobare u mojoj blizini uvozi kukuruz iz Rumunije...i da ce uvoziti i u februaru. Skupo izgleda ovih 17 din da nama plati
 
Ajmo realno, bi li iko od nas platio nesto više ako ne mora. Tako nam je kako nam je jer nećemo da se ugledamo na zapadne zemlje.
 
Ajmo realno, bi li iko od nas platio nesto više ako ne mora. Tako nam je kako nam je jer nećemo da se ugledamo na zapadne zemlje.
Ja sam onomad 2013,posle suse 2012,dogovorio po 26,a isporuka za 3 meseca.U medjuvremenu je kukuruz pao na 21.Ja sam platio dogovorenih 26.Nisam morao,al sam doduse malko skuplje,sacuvao obraz.Ocu da kazem,da sada moze biti sansa,samo ako je neko neku kolicinu za izvoz dogovorio i da nebi izgubio obraz,sada plati i vise,da ispostuje dogovor.Preduslov za sve to je naravno zabrana uvoza i prepakivanje kod nas.U svim ostalim slucajevima je nerealno ocekivati da neko ovde placa npr 5 i vise dinara skuplje,nego sto je u okruzenju.Pisem naravno o vecim kolicinama.Predvidjam da ce ove godine razlika na dzak,dva biti mnogo veca,nego obicno.U svakom slucaju,trebace cudo da se desi,da bi svi bili zadovoljni.
 
@Sama
To se tako i radi, cena se dogovori i rok isporuke. Da je cena kukuruza otisla na 30din onda bi prodavac bio taj koji bi bio ostecen. Ustvari niko tu nije ostecen jer je 26din dogovoreno na obostrano pristajanje. Nije svima Rumunija blizu, tako da ne sekiram se. Nisam za 30din, ali 200e/t bi bilo ok s obzirom na prinose.
 
да се неби надали неком извозу и тиме повећању цене кукуруза треба да се зна да већина шлепова налази у черној води у румунији сви радници по уговору су добили отказ значи нерачунају на превоз ове сезоне лука нови сад први пут од постојања није исплатила плату и још тоје фирма коју је прву у новом саду преузео вучићев снс мафијаши из мог места предвођени шкрбићем су у фотељи изнели директора мићу а тај исти је делио радницима по 7 или 8 хиљадаевра дивиденде сваке године
 
@MS
A pa ne, das je u arendu u septembru prethodne godine. Kao meni sto je jedan dosao. 6kj unapred da mu platim po 300e/kj i samo jednu godinu da radim, dok on ne stane na noge. :bravo:
 
да се неби надали неком извозу и тиме повећању цене кукуруза треба да се зна да већина шлепова налази у черној води у румунији сви радници по уговору су добили отказ значи нерачунају на превоз ове сезоне лука нови сад први пут од постојања није исплатила плату и још тоје фирма коју је прву у новом саду преузео вучићев снс мафијаши из мог места предвођени шкрбићем су у фотељи изнели директора мићу а тај исти је делио радницима по 7 или 8 хиљадаевра дивиденде сваке године
Bravo,delio im je par hiljada godisnje na lepe oci,jel im jos deli,kakava im je sada situacija:sta:
 
ма нису добили плату није било ни за време санкција
Neka ih,plate hiljadu evra,kao u skupstini,dividende dva puta godisnje,svako jutro portir nosi kuci dzak-dva soje,ili kukuruza,banda.Jedan iz tvog sela je u penziji,jedan jos radi M.....v,jedan iz susedne budisave je radio tamo,sada ima *privatan biznis*,da ne spominjem koji,itd.
 
али је то било добро и за остале они су трошили те паре

- - - - - - - - - -

градили су куће коцкали се било весеља а шта сад

- - - - - - - - - -

и ја сам попио доста на њихов рачун
 
Nazad
Vrh