Trenutna cena kukuruza na tržištu i predviđanje njenoga kretanja

Da li verujete da će cena dostići 300 € po toni ??

  • Da

    Glasovi: 183 53,7%
  • Ne

    Glasovi: 158 46,3%

  • Ukupno glasača
    341
Da je kukuruz rodio 10t po hektaru, 14 bi bila dobra cena. Pošto je rodio 2-3t, da bi se izvukli treba nam cena 14x3 :)
Ne znam da li se uvozi kukuruz, ali vidim da svaka radnja ima rusko ulje i to od tri proizvođača. Uljarima kukuruz kao sirovina više ne treba.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Bradonja sigurno je lumpovao sinoc do danas pre podne!
Drugo objasnjenje nema, trezan nije a na cemu li moze jos biti samo on zna kad provali takve nebuloze.
Polako ali sigurno isplivaju botovi na povrsini!
 
@bradonja ajde objasni kako da proizvedem kukuruz po toj ceni, koje seme, hemiju, djubre i koliko koji ce mi prinos biti da se uklopim u tu cenu.. ovo je forum gde delimo iskustva a vidim da ti znas nesto sto ostali ne znaju i izgleda da uzalud razmenjujem iskustva sa ljudima ovde na forumu vise od 9 godina..
 
Ovo je iz 2010 ,i kako im konkurisati sa cenama,mozda se i kod njih nesto promenulo al kod nas su ih skinuli bas,,среда, 25.08.2010. у 22:00
subvencije-za-poljoprivredu.jpg

 
Mera je protiv špekulanata, a u korist seljaka i prerađivača !


I prerađivači i seljaci se na realnim ekonomskim osnovama mogu uklopiti u cenu do 14 RSD !

To što se "poljoprivrednici" ne nalaze u toj ceni je problem njihove efikasnosti. Ili pohlepe...


Sad za sad je u pitanju uredba ograničenog roka trajanja, ali je izvesno da će ona prerasti u trajni akt.

Ako je cena mleka i mesa liberalizovana, zašto bi se branila cena kukuruza ?!


Kada se cena ustali u rasponu 12-14 RSD, a pri ovakvom kursu evra, uspostaviće se mogućnost da seljaci ne proizvode kukuruz već da potrebne količine kupuju od "poljoprivrednika", a sostvenu zemlju koriste za proizvodnju krmnih kultura.
Bas si me razocarao. Ovo je napisano iz neznanja ili iz sebicnosti.

- - - - - - - - - -

Ovo je iz 2010 ,i kako im konkurisati sa cenama,mozda se i kod njih nesto promenulo al kod nas su ih skinuli bas,,среда, 25.08.2010. у 22:00
subvencije-za-poljoprivredu.jpg

A danas?? 33E po ha i to samo do 2oha. Kod Hrvata i svih ostalih ostale gotovo iste, par stotina eura po ha, pa ti sad budi konkurentan.
 
Bradonja je mozda dao komentar iz ugla stočara. Kukuruz ima visoku cenu ako ga treba ugraditi u cenu mleka ili kg žive mere. A da treba da bude 12 do 14 dinara nije realno. Ustvari realno bi bilo kada bi cena nafte bila ispod 100 dinara, veštak 20 dinara, seme 3000 dzak.


Ozbiljni ratari i imaju te cene ulaza.

Povrat PDV, rabat na količinu, popust za kupovinu u vreme smanjene tražnje... i eto tih cena.

Stoku držati, seljak biti, zemlju orati, može se ovako partizanski, kako radi većina nas ovde prisutnih, na RPG i kakvog žalosnog knjigovođu.

Ratar, ozbiljan robni proizvođač, e za to nije dovoljan traktor od 150 ili 200 konja, za to treba i dobar menadžment i ozbiljna služba nabavke. I ne ad hok, već u kontinuitetu.

A takve štiti carinskim ograničenjima nije u redu, a i okruženje ne dozvoljava.

E momci, momci... nemate još puno vremena da smislite šta i kako kad surova realnost izađe u punom sjaju iz kabineta u kojima je planirana.

Njedna vlast, sem da se odnekud stvori komunistička, u ovoj zemlji neće braniti, niti može odbraniti, to što mi smatramo PORODIČNIM gazdinstvom ratara.

Šuškalo se o ceni od 14 RSD i letos u vreme žetve strnina, pa onda malo priteže suša...

I nisam tu cenu ja smislio, no ekonomska struka koju angažuje krupni kapital.

- - - - - - - - - -

U sirotinjskoj državi - hrana mora biti jeftina.

I u državi blagostanja hrana MORA biti jeftina.

Uporedi procenat zarade koji se troši na hranu u bogatim državama i videćeš da je to neuporedivo manje nego u siromašnim državama



I da, lep je primer ova ilustracija koju je Steva okačio.

Kakve su subvencije bile, a kakve su sad.

I ??!

I nikom ništa, pojeo vuk magare.

Pare davane da se prestane tražiti zaštita od država, pare potrošene, a i dalje se od države traži zaštita.
 
Ozbiljni ratari i imaju te cene ulaza.

Povrat PDV, rabat na količinu, popust za kupovinu u vreme smanjene tražnje... i eto tih cena.

Stoku držati, seljak biti, zemlju orati, može se ovako partizanski, kako radi većina nas ovde prisutnih, na RPG i kakvog žalosnog knjigovođu.

Ratar, ozbiljan robni proizvođač, e za to nije dovoljan traktor od 150 ili 200 konja, za to treba i dobar menadžment i ozbiljna služba nabavke. I ne ad hok, već u kontinuitetu.

A takve štiti carinskim ograničenjima nije u redu, a i okruženje ne dozvoljava.

E momci, momci... nemate još puno vremena da smislite šta i kako kad surova realnost izađe u punom sjaju iz kabineta u kojima je planirana.

Njedna vlast, sem da se odnekud stvori komunistička, u ovoj zemlji neće braniti, niti može odbraniti, to što mi smatramo PORODIČNIM gazdinstvom ratara.

Šuškalo se o ceni od 14 RSD i letos u vreme žetve strnina, pa onda malo priteže suša...

I nisam tu cenu ja smislio, no ekonomska struka koju angažuje krupni kapital.

- - - - - - - - - -



I u državi blagostanja hrana MORA biti jeftina.

Uporedi procenat zarade koji se troši na hranu u bogatim državama i videćeš da je to neuporedivo manje nego u siromašnim državama



I da, lep je primer ova ilustracija koju je Steva okačio.

Kakve su subvencije bile, a kakve su sad.

I ??!

I nikom ništa, pojeo vuk magare.

Pare davane da se prestane tražiti zaštita od država, pare potrošene, a i dalje se od države traži zaštita.
Od drzave se traze pripadajuce subvencije koje sluze da ublaze flukturacije cena poljoprivrednih proizvoda,kada bude subvencije po ha kukuruza 300 evra,onda tvoja prica o ceni kukuruza od 12-14 dinara moze da prodje,sto se dalje odrazava na nizu cenu tovljenika,koji takodje treba da su subvencionisani,sto se dalje odrazava na cenu snicle u mesari,da bi raja jela sto jeftinije meso,ista ona raja koja kritikuje sistem subvencija,i ne shvata da su iste mehanizam za njihov jeftiniji obrok,ista ona raja koja treba da shvati da poljoprivrednik nije ona raja koja mora da ide da radi za 30000 mesecno,jer poljoprivrednik dobija u nasledstvo kapital od predhodnik generacija,i radi za buduce,a raja zivi za sta ce danas pojesti ,obuci,i ici na more-uspeh zivotni,pun mi je kufer vas komunjara u dusi i vase demagogije,...bo va tito i kpj na gomilu.
 
I u državi blagostanja hrana MORA biti jeftina.

Uporedi procenat zarade koji se troši na hranu u bogatim državama i videćeš da je to neuporedivo manje nego u siromašnim državama

Ekonomisti čim savladaju procentni račun postanu doktori nauka. Diplomci se malo muče, ali nije strašno (tudjim gloginje mlatiti)... oni mogu da postanu ministri.

Čisto zanimacije radi, koliko je 100% od 100 eur a koliko 10% od 1000 eur? (pokušati bez digitrona, ali paziti na moguće povrede)


bradonja s petokrakom je napisao(la):
I da, lep je primer ova ilustracija koju je Steva okačio.

Kakve su subvencije bile, a kakve su sad.

I ??!

I nikom ništa, pojeo vuk magare.

Pare davane da se prestane tražiti zaštita od država, pare potrošene, a i dalje se od države traži zaštita.

Najbolje da zamolimo kabinet da ukine svima na svetu subvencije, da ne ispadne da mi tražimo puno zaštite a samo je drugi dobijaju. Potpuno pogrešno shvaćen primer koji je Steva postavio, doduše u skladu sa propagiranom ideologijom.
 
Ako je tako pametan ne bi svako jutro i vece uso ispod krava vec bi na neki pamentniji i laksi nacin po Evropskom standardu zaradio.
Ovako se izlupeta za sve pare! Svi ludi samo on najpametniji!
 
Dobar je kolega bradonja , ima interesantne postove , vidi se i da je obavješten o dosta stvari ima i predznanja ... Lično se često neslažem sa većinom što napiše , ali zato i služe ovakve stvari da razmijenimo mišljenje , aliiii ...... možda se čak i slažemo nekad ALI , ko bi znao?
Čovjek piše na jaaako nerazumljiv način , bar za mene . Kao neka poezija , šta ja znam .
Bradonja , molba za tebe :piši normalne rečenice da te razumijemo . Ispada da namjerno pišeš neke čudne , nedovršene ,dvosmislene , zagonetne rečenice da bi takvim stilom naglasio neko super poznavanje prilika , kao nekako da pišeš sa visine i sa nekim "nedovršenim humorističnim stilom ".
Bez ljutnje , ali većina nas voli da pročita normalne rečenice , sa subjektom, predikatom ,... a ne da mozgamo : štali je neko mislio .:ppozdrav:
 
Bradonja, malo si preterao. Ako drzava hoce bez carinski uvoz kukuruza onda moraju dati subvencije jednake kao i u drzavama iz kojih se uvozi. Ili nema uvoza i onda nam subvencija netreba. Raditi ovo sto rade i pricati nismo konkurentni, to je naj blaze recene bezobrazluk, da ne koristim jace reci.
 
Veceras pricam sa jednim paorom iz sela koji ima 60+ leta. Kaze da je cena zemlje 90ih dosla do 10.000 maraka za jutro, da bi posle 1 godine pala na 1000 maraka. Mehanizam je bio inflacija, rat. Ovaj sada mehanizam je sofisticiraniji niska cena proizvoda pomesana sa malim prinosom, a skupim ulazima. Efekat je isti.

Cekamo dalje, sto bi rekao kolega Lorg Ogy nada umire poslednja.
 
Bilo je i 500 maraka jutro ,ljudi su prodavali zemlju i skidali se sa polj. osiguranja ,a zemlja nikad obezvređenija činilo se da će biti još samo gore...
 
Nazad
Vrh