Trenutna cena kukuruza na tržištu i predviđanje njenoga kretanja

Da li verujete da će cena dostići 300 € po toni ??

  • Da

    Glasovi: 181 54,2%
  • Ne

    Glasovi: 153 45,8%

  • Ukupno glasača
    334
Evo još jedan dokaz, da smo mi uvek osim sveta
03.01.%20CENE%20ZITARICA.jpg
 
Kakva berza,takva i promena.:haha: Oni su se ogradili i lepo napisali datum poslednjeg trgovanja.13.12.2017.Ako ne bude trgovanja jos koji mesec,cena ce stajati,taman da u svetu skoci duplo.:osmeh:
 
Najbolje kako kaze moj kolega prodam odmah u vrsidbi i vise se ne natezem za cenu i ne sikiram se[/QUOT po meni nije najbolje vec najlakse kod nas u vrsidbi cijena bila 110-120 eura tona a sad oko 210 eura pa vidi sta je bolje

Komšo , moram da te ispravim , neznam otkud ove cijene. Prodavao sam u žetvi 0.33 a i sada je tako . (0.17e , plus pdv ali to sad nema veze ) Otkud ti da je bilo samo 110-120e , to jedino što vam je Darko tamo plaćao , ali cijena je bila i kod Golića i Rapića npr 170e . I to da je sada 210e , neznam otkud ti , ko to plaća ?

- - - - - - - - - -
 
Poslednja izmena:
Увозна цена коју је Алмекс плаћао пре око месец дана је била 12дин колико сам чуо, увозили су тада из Румуније. Како ствари стоје, тешко да ћемо дочекати бољу цену, ал' ај' да сачекамо мај-јун.
 
Cena ,,americka"...:sta:...cuo sam juce da su skinuli carinu za uvoz kukuruza...vec par meseci se prica da nismo konkurentni sa cenom kukuruza na svetskoj berzi...
I ja sam isto čuo da je izašlo u Službenom glasniku i ta mera važi do Avgusta meseca. To su pustili nekako paralelno sa ova dva kondursa od IPARDA a mi zaokupljeni njime nevidimo kaka nam se propast sprema. Nek nam daju subvencije kao što je u tim državama odakle se uvozi i gde nije ograničeno kao kod nas do 20 ha u gazdinstvu.
 
Cena ,,americka"...:sta:...cuo sam juce da su skinuli carinu za uvoz kukuruza...vec par meseci se prica da nismo konkurentni sa cenom kukuruza na svetskoj berzi...
Sinoc na prezentaciji Pioneer hibrida decko koji radi u Delti potvrdio je da je skinuta carina na uvoz kukuruza.
Tako ce sutra, prekosutra raditi i sa industrijskim biljem pa smo onda ispusili skroz!
Polako dolazimo do toga da ako nam subvencije ne pokrivaju potpuno ulaganje, vise nemamo sanse da se pokrivamo sa takvim niskim cenama.
 
I ja sam isto čuo da je izašlo u Službenom glasniku i ta mera važi do Avgusta meseca. To su pustili nekako paralelno sa ova dva kondursa od IPARDA a mi zaokupljeni njime nevidimo kaka nam se propast sprema. Nek nam daju subvencije kao što je u tim državama odakle se uvozi i gde nije ograničeno kao kod nas do 20 ha u gazdinstvu.
Mnogo bih mi hteli! Drzavi nije cilj da dâ seljaku nego da zadrzi socialni mir! A mi smo pusteni niz vodu pa ko se spase spasao se...


Послато са SM-J330FN уз помоћ Тапатока
 
Sinoc na prezentaciji Pioneer hibrida decko koji radi u Delti potvrdio je da je skinuta carina na uvoz kukuruza.
Tako ce sutra, prekosutra raditi i sa industrijskim biljem pa smo onda ispusili skroz!
Polako dolazimo do toga da ako nam subvencije ne pokrivaju potpuno ulaganje, vise nemamo sanse da se pokrivamo sa takvim niskim cenama.


Onda će prestati jagma za državnom zemljom i privatnom arendom, pa će se zakupnine skrljati, onda će se pojaviti preduzetnici koji će pokretati pogone za preradu i koristiti blagodat jeftinog zakupa i još jeftinije radne snage.

Kad već uočavate, onda dejstvujte...
 
Dejstvovati je trebalo malo ranije, sad smo pukli u paramparcad i nece nas niko ziv nikad sastaviti.
Kad je bilo prilike nije se iskoristilo na valjan nacin. U razlozima necu da ulazim jer ne bi kraja bilo. Mi smo takav narod da iz dupeta nam dolazi u glavu tek kad je djavo odneo salu. Trebalo je prst u celo staviti i ne biti naivan, vec razmisljati koga zaokruziti. Vecinu grize savest ali jbg... sramotno je priznati!
Sorry za :off_topic:. Ionako mema smisla. Krivu Drinu nece niko i nikad ispraviti.:ppozdrav:
 
...Trebalo je prst u celo staviti i ne biti naivan, vec razmisljati koga zaokruziti.....
.... Krivu Drinu nece niko i nikad ispraviti.:ppozdrav:


Koga god da si zaokruživao od 2000. na ovamo isto bi ti bilo. Okupirana teritorija je okupirana teritorija, a kvisling je kvisling.

Racionalanom preduzetniku drinske krivine ne smetaju već na njima diže vodenice.

Mani se zaokruživanja već gledaj ne bi li se kako organizovao pa klot usev u nešto preradio.



Kod mene je kukurz na džak 19 RSD.
 
Nazad
Vrh