Trenutna cena kukuruza na tržištu i predviđanje njenoga kretanja

Da li verujete da će cena dostići 300 € po toni ??

  • Da

    Glasovi: 181 54,2%
  • Ne

    Glasovi: 153 45,8%

  • Ukupno glasača
    334
@slobapatrola
Lomim se sa tim 16.5 sta da radim, sa nizim vlagama sutra skidam redom.
 
Ja skinuo juče jedan deo i doterao kuci. P1114 na najboljoj njivi dao 3t po lancu. Jedino 0725 moze da baci isto ili nesto preko te kilaze, a za ostale hibride 1535,0704, zp 684 nemam ništa lepo da kažem. Prinosi užasni u selu a cena mizerna. Ja cu sve kuci, pa ako treba sve cu da dzakiram pa polako.
 
Pre neki dan na radiju išao oglas da se kupuje kukuruz po 18,50 , nisu navedeni detalji za vlagu.
Juče završio i sa uslugama za ovu jesen, vlaga oko 14%, vratila se na ono pre kiša.
 
Upravo to, taj sa 16.5 vlage ne moze da se skladisti, tj necu da zaspem gomilu suvog kukuruza od 14.5 sa tim od 16.5 i da sve mi se pomesa. Danas cu skinuti sto moze, u sledecem naletu posle kise sutrasnje kada bude moglo cemo ostatak. Kako ispadne, idu hladniji dani, i kada dnevne budu maks 15 stepeni i taj sa 16.5-17 ce se dobro ponasati, a onda cu gledati da ga prodam cim krene tel kel u ajnuaru-februaru
 
@bojetic sta znaci to ' i kada dnevne budu maks 15 stepeni i taj sa 16.5-17 ce se dobro ponasati' - mislis pasce vlaga ili ostati ista?
 
Vlaga ostaje, ali pritisak da se krene grejati je manji spram spoljne temeprature. Neko je kacio grafikone sa odnosom, vlage, ulazne temeprature, spoljne temeprature vazduha i perioda cuvanja. Iskustveno do aprila se mogu cuvati vlage znatno vece od 14% ako napolju nije toplo.
 
Upravo to, taj sa 16.5 vlage ne moze da se skladisti, tj necu da zaspem gomilu suvog kukuruza od 14.5 sa tim od 16.5 i da sve mi se pomesa. Danas cu skinuti sto moze, u sledecem naletu posle kise sutrasnje kada bude moglo cemo ostatak. Kako ispadne, idu hladniji dani, i kada dnevne budu maks 15 stepeni i taj sa 16.5-17 ce se dobro ponasati, a onda cu gledati da ga prodam cim krene tel kel u ajnuaru-februaru

Tel kel krece vec sada.Robe nema od jutros me mnogi zvali za kukuruz.
 
Sta ti nude? Meni jedna velika fabrika stocne hrane, nudi da posalju kamione na njivu, ali ne mogu danas, vec sutra pa se bojim da ne pokisne, tj da sutra mi jave kako mogu jedno-dva vozila svega.


@sinisa
Thank you.
 
ma nisi me razumeo, zvao ih par puta niko se ne javlja, ali dobro moja greska nisam to napisao u poruci ;)
 
E tako da. Ali verovatno nisi zvao na dobar broj jer inače nema razloga zašto ne bi kupili. Jedino ako imaš žileta žišku u kukuruzu onda neće primiti.
 
Nazad
Vrh