Trenutna cena kukuruza na tržištu i predviđanje njenoga kretanja

Da li verujete da će cena dostići 300 € po toni ??

  • Da

    Glasovi: 183 53,7%
  • Ne

    Glasovi: 158 46,3%

  • Ukupno glasača
    341
U Crepaji je cena 16 din + pdv, sveden na jus, pricam o ovogodisnjem kukuruzu.

Kod nas se pretrgli 16,75 din/kg. sa pdv.

Svuda ce gore u narednih par dana...ne brini

- - - - - - - - - -

e81vrc.jpg
 
Da izgleda da je potraznja. Sad me svi ovi supci,sto sam ih molio da uzmu stari,zovu kao hitno im treba kukuruza ako znam ko ima da proda da im javim,ne bitno da li stari ili novi.
 
Imam 5 jutara za vrsidbu,sad neznam da li da cekam bolju cenu ili da vrsim kad vlaga kukuruza bude malo niza
 
Kakve su cene kod vas danas? Kod nas 18din na bazi 14% vlage. Tablica vidno bolja nego proslih godina.
 
Gebi je u petak placao 17,6 din sa 8% pdv za kukuruz na bazi 14% vlage.Tablica troskova susenja i ostali troskovi znatno nizi nego prosle godine.
 
Veceras sam pricao sa 4 otkupljivaca, jedan mi je ponudio da pisemo 2% bolju vlagu nego sto jeste i onda x18din pa po tablici ako prodajem odmah. Drugi tel-kel, treci ujutru ce mi reci sta moze, cetvrti da ostavim na lager i za svakih 1% vlage preko 14% skidamo po 1,3% mase. Luda kuca:haha:
 
Kod njih za prodaju odmah nema skidanja ulaza,kalo i rastura.Imaju cenovnik prema %vlage.Deluju mi najrealnije za sada od svih ponuda.
 
Vlage su problem. Prognoza je neoptimisticna, svakih par dana kisa, sto u oktobru znaci da nema sanse manje vlage da budu nego sada. Meni na repistima 16-16.5%, izes repu.
 
Nazad
Vrh