Trenutna cena kukuruza na tržištu i predviđanje njenoga kretanja

Da li verujete da će cena dostići 300 € po toni ??

  • Da

    Glasovi: 180 54,2%
  • Ne

    Glasovi: 152 45,8%

  • Ukupno glasača
    332
Ako krene vrtoglavo da ide gore a hoce jer ga nema, izmislice neku igranku, šatro nema kvalitet ovo-ono, rodio ekstremno u okolini, kao sa rodom 2012 i aflatoksinom i ode cena dole. Ne, ludi su da dopuste da poljoprivredik zaradi
 
Poslednja izmena:
Ako krene vrtoglavo da ide gore a hoce jer ga nema, izmislice neku igranku, šatro nema kvalitet ovo-ono, rodio ekstremno u okolini, kao sa rodom 2012 i aflatoksinom i ode cena dole. Ne ludi su da dopuste da poljoprivredik zaradi

Kolika treba da bude cena da bi imao zaradu, sa prosekom prinosa od 1440 kg/ kj ?
Ulaganje grubo 40000 din./ kj : 1440 kg= 27.78 din./kg Bez mog rada, i bez arende
 
@omoljicanin @posrnuli paor

Kod mene je prinos od 1000 do 1500kg po jutru i kod mene nema zarade i da je 50 dinara, ali vidim da je negde solidno rodio i da ima prostora da ljudi zarade ako cena malo ode gore. O tome pricam.
 
ODBIJENE PONUDE ZA PRODAJU KUKURUZA PO CENI OD 20 DIN/KG
Novi Sad, 9. oktobar 2017.
Danas su ratari u srednjoj Bačkoj odbili da prodaju ovogodišnji rod kukuruza, iako im je nuđeno 20 din/kg, što je veća cena od postojećih berzanskih, jer očekuju da će potražnja i cena uskoro biti veći.
Ovakav trgovački gard ratari su zauzeli poučeni iskustvom iz sušne 2012. godine, kada je otkupna cena kukuruza dostigla 25 - 27 din/kg. U ovom delu Vojvodine, gde je bilo kiše u pravo vreme, ratari su ovih dana ubrali oko 7.000 kg zrna po hektaru, ali to neće biti i prosek ovogodišnje berbe, potvrdili su danas našem saradniku. Mnogi, zapravo, kako kažu, neće sasvim pokriti direktne i troškove mašinske obrade zemljišta, jer su oni dostigli 97.300 dinara po hektaru. Ovaj iznos pojedini domaćini će i uvećati za cenu zakupa za oranice koje su koristili za setvu.
Prema saznanju „AgroServisa plus”, kompanije iz Srbije koje su očekivale ubrzani izvoz žutog zlata još uvek ne mogu da uhvate korak u ovom poslu, jer na našem tržištu je mala ponuda, a visoke cene u odnosu na svetske berze.
116kyts.jpg
 
Danas na tv-u skok kukuruza za 50 para cena na berzi 19.75 sa pdv.Slabo se nesto pise o tome po portalina a onaj sa agroservisa ne unosi promene cene uopste i kasni sa objavama.

- - - - - - - - - -

sqgrb8.jpg


Farm comerc 18.6 do 17% vlage
 
Poslednja izmena:
Mislim da su se mnogi otkupljivaci gadno zaje...li sto nisu ponudili normalnu cenu jos u Junu,Julu i Avgustu,sad ce placati 20+ din.
 
Nisu, otkupili su oni taj kukuruz po toj niskoj ceni, malo ko je ostavio stari kukuruz.
Ali me malo iznenadilo da su već sada krenuli da guraju cenu. Mislio sam da će držati malu cenu sve dok se sav kukuruz neskine, međutim izgleda da im već sada gori pod nogama.
Biće tu još dešavanja...
 
Nisu, otkupili su oni taj kukuruz po toj niskoj ceni, malo ko je ostavio stari kukuruz.
Ali me malo iznenadilo da su već sada krenuli da guraju cenu. Mislio sam da će držati malu cenu sve dok se sav kukuruz neskine, međutim izgleda da im već sada gori pod nogama.
Biće tu još dešavanja...

Kod nas bogami nisu otkupili...veliki deo je ostao ili je prodat po ovoj ceni.A ima dosta njih koji su stari ostavili na lager.Ne gledaju ni zizak samo donesi i ostavi
 
Nazad
Vrh