Trenutna cena kukuruza na tržištu i predviđanje njenoga kretanja

Da li verujete da će cena dostići 300 € po toni ??

  • Da

    Glasovi: 183 53,7%
  • Ne

    Glasovi: 158 46,3%

  • Ukupno glasača
    341
Kod nas je lager 0,6 % mesecno, ili 5% manje od trenutne cene na berzi ma kad prodavali.
 
QQ lele, ja bolje da ne racunam, do sada sam im dao 25% predatog sa 17.4 vlage. Bolje odma da sam prodao sve po 14... :| poslednje naplaceno sa lagera 17.2 krajnja cena.
 
Ja tako radim, sve sto ne mogu da uskladistim kuci momentalno prodam, kakav lager, cuda muda...Sa raznoraznim vlagama i cenama prosek je bio preko 14-14,5din/kg
U skladistu mi je vlaga 17-17,5% i to sad ide tel-kel.

- - - - - - - - - -

Zaključak je da se isplati imati svoje skladište, kakvo god ono bilo. Pogotovo ako kukuruz skidaš sa tako niskom vlagom...
Neki ljudi ne zele da shvate a imaju mogucnosti ::novac:: da ce skladiste brzo samo sebe isplatiti! A ima i toga da nece da se pate oko pretovara i da razmisljaju sta je u skladistu sa vlagom, zizkom i hoce mirno da spavaju, al olaksani ::novac::
 
Onaj iz 2014god. sa dosta vecom vlagom 18-19% stojao do maja, ovog nije ni briga moze stajati koliko mu volja, al bice likvidiran do zetve jecma.
Nema lopatanja na 3m debljine.
 
Kukuruzom se trgovalo u količini od 1.400 tona. Rast potražnje na samom kraju nedelje doprineo je skoku cene - za 2,69%. Nedeljni ponder je iznosio 17,49 din/kg bez PDV-a (19,24 din/kg sa PDV-om).
 
Gde mogu kom ponudu i potraznju kukuruza. Posto treba da kupim kukuruza. Hvala. Ponude u pp.tj ako ima neko da prodaje mala kolicina je u pitanju do 2 .3.t.
 
Nazad
Vrh