Trenutna cena kukuruza na tržištu i predviđanje njenoga kretanja

Da li verujete da će cena dostići 300 € po toni ??

  • Da

    Glasovi: 183 53,7%
  • Ne

    Glasovi: 158 46,3%

  • Ukupno glasača
    341
Odlicno, a Rusija ne zna sta ce sa svojim kukuruzom posle Turske carine od 130% na kukuruz sto su Rusima uveli.:haha:
 
hehe,ne mogu drzati do avgusta,po ugovoru na silosu rok za prodaju je 31.05 ili ga moras prodati do tada ili nositi kuci. Rekli su mi da u sredu dodjem ponovo na dogovor,ocekuju rast cene.
 
Koja je cena na berzi?

qz21wg.jpg
 
Ako su uzimali za lager 1% mesečno, za 6 meseci lagera uzeli su 975 kg, što ispada 17 560 dinara, po ceni po kojoj si prodao. Imao si neverovatnu vlagu na ulazu, inače bi odbici bili još veći. Ekvivalent cene po kilogramu, za novac koji si dobio, na količinu koju si predao (16.9 tona) po mojoj računici je 16.3 tel-kel, u ovom momentu. Zaključak je da se isplati imati svoje skladište, kakvo god ono bilo. Pogotovo ako kukuruz skidaš sa tako niskom vlagom...
 
@ichbinmilan slazem se sa tobom u potpunosti ali nikako nisam mogao 100t skladistiti kod kuce. I da nisam naveo da se lager racunao tek od januara.
 
Doteraj kod mene, ima mesta. :osmeh:
Onda su na lageru uzeli pola od sume, 8800 dinara a cena bi bila 16.8 din/kg. Znam da si imao više kukuruza, to stvar čini još nepovoljnijom.
Ovu računicu sam izveo čisto informativno, sebe radi. Ne u smislu da pokažem da si pogrešio što si prodao sad i po toj ceni. (čak mislim da je 18 din dobra cena)
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh