Trenutna cena kukuruza na tržištu i predviđanje njenoga kretanja

Da li verujete da će cena dostići 300 € po toni ??

  • Da

    Glasovi: 183 53,7%
  • Ne

    Glasovi: 158 46,3%

  • Ukupno glasača
    341
Mislim da je to trenutni pad, kupuje se repromaterijal, pa je pojacana ponuda kukuruza za prodaju. Nadam se da ce skociti, vec krajem meseca ili pocetkom Aprila.
Kamo srece da se moze sve drzati kod kuce, to je nemoguce, dobro bi bilo da se kod kuce drzi bar 30% od ukupnog kukuruza. Ja sve drzim na lagerim kod zadruga.
 
@Nikt
Jel imao priblizno istu vlagu kad si na jesen punio to skladiste ?.Koliko metara u visinu tovaris kukuruz,i jel nekad bude problema sa kvarenjem ako je iznad 18% vlage ?.
Sorry for :off_topic:.
 
Kupio juče na Pijaci u Rumi 150kg po 16din i 150kg po 17 dinara...
Inače svi cenili po 18, i najiteresantnije da je kukuruz otišao za čas, retki su oni koji su ostali bez mušterije, ne računajući nakupce sa više tona na kamionima koji su tvrdo i nepopustljivo držali na 18, ali bih rekao da je njihov kukuruz po kvalitetu "na oko" bio za 2 klase bolji od "individualne" konkurencije...
Mada je bilo mušterija i kod njih, ne mogu da kažem...
Nisam žurio, na Pijacu sam stigao oko 8 ujutro, i iznenadio se kolika je "potražnja" za kukuruzom, rastrčali se kupci na sve strane, samo vidiš auto za autom, dolazi, prilazi i odlazi sa robom...
 
Danas smo malo ubijali kilometre, i vidim u luci Bogojevo kolonu kamiona čekaju na istovar kukuruza.....nisam brojao ali jedno 30-tak njih čekaju.... verovatno stigle barže.
Inače kod nas je još uvek 16,5 tel-kel
 
Ima li ljudi neke trgovine,desava li se sta? Je li prodao ko je sta mislio zbog repromatrijala. Ja nesto prodao po 17.5 sa lagera i moracu sve preostalo narednih desetak dana ali izgleda cena ne mrda mislio sam da ce doci do 18ali su je izgleda zakucali ovih dana
 
Aa, nee. Avansna uplata. Samo što treba da se izvadi sertifikat za izvoz, a to košta. Čuvajte se, raznih prevara ima.
 
Nazad
Vrh