Trenutna cena kukuruza na tržištu i predviđanje njenoga kretanja

Da li verujete da će cena dostići 300 € po toni ??

  • Da

    Glasovi: 183 53,7%
  • Ne

    Glasovi: 158 46,3%

  • Ukupno glasača
    341
kod nas je moglo do 18 vlage po 16.2din. Od toga bolje nisam cuo varijantu. Sve te kombinacije su ispale na kraju skidanja kukuruza, kada sam moje vec poradio. Pocelo je sa 15tel-kel, a posle na 16 i 16.20din tj 15+pdv8%. Mi smo dosta daleko od skrobare, pa nam to rusi cenu za trosak prevoza.
 
Svuda gde imaju firme isti uslovi budu.Znaci Pančevo, Zrenjanin,Temerin,Mramorak, Stari Tamiš. ...Nisam siguran àli mislim da i u Zrenjaninu ima neku skrobaru:sta:
 
Pa IPOK Zrenjanin je on kupio.Mislim da je bila, jedna od najvecih skrobara na balkanu,kao sto zemljostrugar rece.
 
Ipok sada radi punom parom. Almex bas dosta ulaze u nju. A jesenas bi i cena duze bila veca da su i drugi otkipljivaci kupovali kukuruz. Medjutim vecina nisu bili speemni jer se dugo skidao suncokret. Pa tako da je u almexu ili ti u ipoku dosta kukuruza dovezeno u prvi mah pa je i brzo oborio cenu u otkupu za tel kel kukuruz. Mada i njima nije islo u prilog sto je kukuruz bio previse suv.

Sent from Mtz 892 :)
 
Mozda je samo trenutno. Mada kazu da nema potraznje za kukuruzom i psenicom.
 
Poslednja izmena:
Zvao danas produktnu berzu imaju ponude i na 15.8, niko nista ne trguje. Mada pre nedelju dana od prevoznika cuo da je krenuo kukuruz u barze onaj koji ide za razduzenje. Tak januara krajem mozemo ocekivati trgovanje.

Sent from Mtz 892 :)
 
Kraj godine se bliži, rate kredita se uplaćuju tako da se deo robe mora prodati a to ono znaju, njihov deda mraz stiže ranije.
 
Nazad
Vrh