Trenutna cena kukuruza na tržištu i predviđanje njenoga kretanja

Da li verujete da će cena dostići 300 € po toni ??

  • Da

    Glasovi: 183 53,7%
  • Ne

    Glasovi: 158 46,3%

  • Ukupno glasača
    341
17 din. tetka krunila, ja rekao joj da je skuplji ali nedaju vise(dzakirano ne u silose)
 
Trenutno,krunjeni kukuruz iz cardaka 22,neko trazi i 23,a ovaj sto je na kombajn vrsen 20.
To je cena za dzakiran i svaku pijacu cena ide dinar gore,kao inflacija 93-e.
Do nove godine 25 a posle 30

Ali sta vredi rataru sto je dzakiran na pijaci 25 kad glavnica od par desetina tona jedva da se moze prodati za nekih 17 din. Konkretno kod mene kukuruz u selu dali je sa lagera ili sad da se okruni je 16 din. Te cene nemojte ni pisati! Neko ko ima 100 t ili vise kad ce prodati taj kukuruz dzakirano?!
 
U krajevima gde nema mnogo vecih proizvodjaca i kad je godina kao ova ta pijacna cena veoma znaci. Ljudi koji seju za sebe imaju manje kukuruza a stoke isto svake godine, pa moraju da dokupljuju kukuruz. Ja prosle godine skoro da nikom nisam mogao da prodam kukuruz kod kuce, sve je islo u rinfuz od 16 pa do 19 dinara. Ove godine situacija totalno drugacija. Vec je krenula prodaja na dzakove, cena 22 din, sa tendencijom porasta jer kukuruza malo ima. Ljudi kupuju od 500 do 1000 kg.

E tamo gde ima dosta velikih proizvodjaca situacija je drugacija.
Ja licno vec nekoliko godina kukuruz dajem s proleca u razmenu za repromaterijal, a resto sto ostane ode u julu ili avgustu. Uglavnom, najveci deo kukuruza ode u repromaterijal, a psenicu kad prodam to su mi gotove pare na gomili. A od iduce godine ubacujem i suncokret u proizvodnju. Sigurnije sejati vise kultura.
 
Kod nas nema nista stoke. A poceo da se radi kukuruz pre 5-6 godina.
A ranije kada je bili stoke, nije se sejao kukuruz. Pa se kukuruz dovlacio iz vojvodine. Sada I da hocu da prodam na dzakove, mogu da prodam na 20, ali moram da vozim.... Tako da mi se ne isplati ni to. Nego cu sacekati jos malo. Pa da prodajem na kamion. Danas dogovrio prodaju psenice, pa kukuruz ostaje, kako me je I savetovalo par clanova foruma.
 
Ja sam kupovao i iz kombajna dzakiran pa sam prosipao,spolja gladac a unutra jadac.Sve zavisi sa kojom vlagom je skidao kukuruz pa ima budjavog u sredini dzaka,a to svinje jedu ko lude.Do sad od preprodavaca nikad vise od 47kg,taj je bio najposteniji.

Dzak kod nakupaca je ,tj preprodavaca 48 kg.
Ti sto pakuju 47 ili 45 mozda prodaju jednom i vise nijednom.
Cilj trgovine je da ti musterija dodje ponovo.
Kukuruz u Lozncici je trenutno 22 din dzak.I u radnjama i na pijaci.Potraznja uobicajena.
Za kolegu iz Macve,koji pita za cenu,mislim da je 19 din realna cena po kg na kucnu adresu dzakiran. Trenutno je tako.
 
Na tvoju srecu mislim da cena nece ici gore skoro.I ako ode to povecanje ce pojesti kurs evra i lager.Trenutno sam najbolje prosao sa onim koji sam u zetvi prodao Almexu po 17,2 pravo sa njive bez troskova za susenje,ulaza izlaza i ostalih derikoznih nameta.
 
Na tvoju srecu mislim da cena nece ici gore skoro.I ako ode to povecanje ce pojesti kurs evra i lager.Trenutno sam najbolje prosao sa onim koji sam u zetvi prodao Almexu po 17,2 pravo sa njive bez troskova za susenje,ulaza izlaza i ostalih derikoznih nameta.

Kako si uspeo da prodas bez troskova susenja? I to po ceni od 17,2...
 
Nazad
Vrh