Trenutna cena kukuruza na tržištu i predviđanje njenoga kretanja

Da li verujete da će cena dostići 300 € po toni ??

  • Da

    Glasovi: 183 53,7%
  • Ne

    Glasovi: 158 46,3%

  • Ukupno glasača
    341
Nema sad nista zanimljivo do polovine januara. Pa kako ispadne. Jako sam skeptican za neki porast cene. Nafta jeftina, biogoriva nerentabilna na ovu cenu nafte. Videcemo.
 
Najnovija informacija da je obustavljen izvoz zitarica do daljnjeg. Katasrofa. Zato cene i idu dole.
 
Nema nikakve zabrane.Trgovanje je obustavljeno zbog Bozicnih i Novogodisnjih praznika.Problem pada cene su svetske zalihe,koje su navodno na istorijskom maksimumu od 30% svetske godisnje potrosnje.Uz to je i rekordno niska cena nafte,sto dovodi da kukuruz nije profitabilan u proizvodnji biodizela.U prilog tome je i rekordno niska cena kukuruza na pariskoj berzi.Budimpesta se drzi i trenutno je jaca od Pariza.Sta je uzrok tome,pokazace vreme.Na zalost na cenu ne moze da utice to sto je kod nas bila susa.Mi mozemo da ocekujemo profit,samo ako nama rodi,a susa da zakaci Ameriku.:osmeh:
Tržište kukuruza se nalazi u zatočeništvu velikih zaliha i niskih cena. Veliki međudržavni tenderi se uglavnom odnose na pšenicu, dok je kukuruz potpuno van interesa tražnje. Ponude ima, ali pad cene uvek podstiče tražnju na čekanje daljeg pada i tržište miruje.
Izvor: Produktna berza

- - - - - - - - - -

 
Dobro je meni rekao Mindjusar. Ako ga cuvas, cuvaces ga do maja. Do tada nece cena ici gore.
 
Dobro je meni rekao Mindjusar. Ako ga cuvas, cuvaces ga do maja. Do tada nece cena ici gore.

Neće ni posle Maja ići gore kako stoje stvari.Nikom kukuruz ne treba a zalihe velike.Moje mišljenje je da u naredne 2 godine neće doći do nikakvog pomeranja cena,kako kukuruza tako i ostalih ratarskih kultura.Daj boze da nisam u pravu ali ....
 
Nazad
Vrh