Trenutna cena kukuruza na tržištu i predviđanje njenoga kretanja

Da li verujete da će cena dostići 300 € po toni ??

  • Da

    Glasovi: 183 53,7%
  • Ne

    Glasovi: 158 46,3%

  • Ukupno glasača
    341
Prosli petak otac bio u Sapcu na pijaci i pitao za kukuruze nekog koji je kupio, kaze na malo platio 22din.
 
Mene vata strah da nece pasti posle nove godine.
Ja dobio ponudu da dajem na 16.5. Ne znam sta raditi. Za psenicu ne mogu da dobijem vise od 18. Da li prodati psenicu po 18, ili kukuruz up 16.5, mozda cak izvucem I na 17. Sta mislite? Moram nesto prodati.
 
Ja se nesto razmisljam da prodam sav kukuruz, svu psenicu. Da ispaltim traktor, kupim seme za prolece od sada. Pa sta bogu da. Ili sam uradio dobro ili lose.
 
Mene vata strah da nece pasti posle nove godine.
Ja dobio ponudu da dajem na 16.5. Ne znam sta raditi. Za psenicu ne mogu da dobijem vise od 18. Da li prodati psenicu po 18, ili kukuruz up 16.5, mozda cak izvucem I na 17. Sta mislite? Moram nesto prodati.
Moj savet prodaj psenicu ostavi kukuruz , vas tamo bas ubijaju sa cenama,jel ti taj kukuruz kuci ili na lageru?
 
Drugari zna li neko cenu kukuruza na podrucju macve tacnije sapca... treba da kupim 2-3tone u zrnu ili klipu.... za svoje potrebe... a ne znam koje su cene....
Vi predajete otkupljivacima po razlicitim cenama na pijaci peta cena a istina je negde tamo...
tek sutra zavrsavam sa nekim obavezama pa bih mogao da se posvetim tome.... unapred hvala
 
Drugari zna li neko cenu kukuruza na podrucju macve tacnije sapca... treba da kupim 2-3tone u zrnu ili klipu.... za svoje potrebe... a ne znam koje su cene....
Vi predajete otkupljivacima po razlicitim cenama na pijaci peta cena a istina je negde tamo...
tek sutra zavrsavam sa nekim obavezama pa bih mogao da se posvetim tome.... unapred hvala
Trenutno,krunjeni kukuruz iz cardaka 22,neko trazi i 23,a ovaj sto je na kombajn vrsen 20.
To je cena za dzakiran i svaku pijacu cena ide dinar gore,kao inflacija 93-e.
Do nove godine 25 a posle 30
 
mozda ja nisam dobro naveo.... u rifuzi me zanima zrno... ne dzakiran.... ili klip...
Nesto mi je wisoka ta cena... po toj ceni prodaje preprodavac na dzak sa kamiona na centru.... nemoguce da je ista cena njegova i na vecu kolicinu...
hvala u svakom slucaju...
 
Ovaj sto je kombajnom vrsen verovatno je ''gluplji'' od ovog iz ambara :ideja: cim je jeftinij!!!
Zato sto je ovaj iz kombajna prljaviji,ima tu i krsa,izlomljenih zrna i slicno,vidi se razlika iz aviona.

Ja samo pisem kako je na pijaci,nisam kreator cena i klasiranja robe

- - - - - - - - - -

mozda ja nisam dobro naveo.... u rifuzi me zanima zrno... ne dzakiran.... ili klip...
Nesto mi je wisoka ta cena... po toj ceni prodaje preprodavac na dzak sa kamiona na centru.... nemoguce da je ista cena njegova i na vecu kolicinu...
hvala u svakom slucaju...
Preprodavac kupuje 1-2 dinara jeftinije i dzakovi su mu malog kapaciteta,do 45kg.
 
Zato sto je ovaj iz kombajna prljaviji,ima tu i krsa,izlomljenih zrna i slicno,vidi se razlika iz aviona.

Pa daaaaaaa.... tih 2% sto je izlomljen baca se. Stoka nece da ga pojede :ppozdrav:
 
Zato sto je ovaj iz kombajna prljaviji,ima tu i krsa,izlomljenih zrna i slicno,vidi se razlika iz aviona.

Pa daaaaaaa.... tih 2% sto je izlomljen baca se. Stoka nece da ga pojede :ppozdrav:
Ja sam kupovao i iz kombajna dzakiran pa sam prosipao,spolja gladac a unutra jadac.Sve zavisi sa kojom vlagom je skidao kukuruz pa ima budjavog u sredini dzaka,a to svinje jedu ko lude.Do sad od preprodavaca nikad vise od 47kg,taj je bio najposteniji.
 
Ja sam kupovao i iz kombajna dzakiran pa sam prosipao,spolja gladac a unutra jadac.Sve zavisi sa kojom vlagom je skidao kukuruz pa ima budjavog u sredini dzaka,a to svinje jedu ko lude.Do sad od preprodavaca nikad vise od 47kg,taj je bio najposteniji.

Dodji da vidis kukuruz koji je vrsen i ako mozes
da kazes da ti ne odgovara jer je krs i lom ja vise ne da vrsem nikad :ppozdrav: ali ako ti se svidja ima da platis 20 dinara :osmeh:
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh