Trešnja

ima mnostvo sorti koje nisu ni sadjene kod nas, mislim da su regina i kordia previse izvikane. po meni je od svih koje sam probao najukusnija erc-herc i mozda najbolja sorta na oko i krupnoca ikada, ali isto kao ove dve ima problem oprasivanja.
 
od novokomponovanih najvise mi se svidja gracestar imao sam u planu da je posadim al nisam uspeo da dodjem do iste na d.tresnji. i bolje jer sam se predomislio u medju vremenu pa cu saditi erdi visnju. nema problema sa pucanjem ploda i cena joj je dobra.
 
Mislim da se od tresnje preterano ocekuje. U vocarstvu ne postoji projektovan rod, jer je fabrika pod vedrim nebom i niko ne zna razvoj vegetacije unapred. Takodje jako je velik udeo radne snage prilikom berbe gde u samoj berbi postoje gubitci od mehanickih ostecenja. Problem je i logistika da to sve stigne u hladnjacu sto pre i bez kaliranja i narusavanja kvaliteta.
Sve u svemu poenta je da ljudi koji ulaze u ovo ocekuju maksimalno 50% od stanja na papiru, a kada se zalome kasni mrazevi kao ove godine onda gledati samo izvuci 0 ako moze.
 
od novokomponovanih najvise mi se svidja gracestar imao sam u planu da je posadim al nisam uspeo da dodjem do iste na d.tresnji. i bolje jer sam se predomislio u medju vremenu pa cu saditi erdi visnju. nema problema sa pucanjem ploda i cena joj je dobra.

U mom kraju se masovno cupa erdi i sadi sumadinka. Razlog je daleko slabija rodnost tako da razlika u ceni tesko to moze da nadoknadi. Raspitaj se bolje pre sadnje.
 
Shale kakva je po ukusu? Volim trešnje, stara rana izdaje polako, pokušavam da je umnožim i razmišljam o kupovnoj alternativi. Volim da imam više sorti od rane do kasne. Ova moja bude dve do tri nedelje, skoro ceo maj i pre zrela bude extra crna i slatka. Sada sa jednom granom ne traje dugo ali isteramo želju.
 
Shale kakva je po ukusu? Volim trešnje, stara rana izdaje polako, pokušavam da je umnožim i razmišljam o kupovnoj alternativi. Volim da imam više sorti od rane do kasne. Ova moja bude dve do tri nedelje, skoro ceo maj i pre zrela bude extra crna i slatka. Sada sa jednom granom ne traje dugo ali isteramo želju.

Мени су Бурлат и Рана Лори егал, стим што Лори сазрева код мене 3 до 5 дана пре Бурлата...
 
Mislim da se od tresnje preterano ocekuje. U vocarstvu ne postoji projektovan rod, jer je fabrika pod vedrim nebom i niko ne zna razvoj vegetacije unapred. Takodje jako je velik udeo radne snage prilikom berbe gde u samoj berbi postoje gubitci od mehanickih ostecenja. Problem je i logistika da to sve stigne u hladnjacu sto pre i bez kaliranja i narusavanja kvaliteta.
Sve u svemu poenta je da ljudi koji ulaze u ovo ocekuju maksimalno 50% od stanja na papiru, a kada se zalome kasni mrazevi kao ove godine onda gledati samo izvuci 0 ako moze.
Ne mogu bas da se slozim s tobom u potpunosti za ovo da ne postoji projektovan rod... Po meni, mora da postoji nesto na sta se ide, neki plan, neko ocekivanje, ako ne postoji, kako ces da znas isplati li se ili ne raditi i ulagati/saditi uopste...Naravno da je to sve statistika neka, neke godine bude 50% od ocekivanog, neke 150%, neke i 0%, a neke i 200%, ali neki visegodisnji prosek koji se ocekuje mora da se uzme u obzir...
Evo na primer, kod mene u kraju mislim da je svo voce dosad prilicno lepo, iznenadjujuce dobro s obzirom na okolnosti, izdrazalo ovu godinu i mrazeve (vise je sreca igrala ulogu ove godine nego povoljniji polozaji, posto sve kasnije cveta od Beograda za jedno nedelju dana)... Sve bi trebalo da prihvatljivo opstane osim kajsije mozda, ona mislim da je lose prosla...Mislim i da je Beograd-Smederevo kraj u proseku prihvatljivo prosao (parcele na brdima uglavnom), slicno ocekuejm i od Cacanskog kraja i centralne Srbije... Ove godine je Vojvodina prilicno lose, verovatno i najlosije od svih, prosla zato sto je bilo bas jakih poznih mrazeva usred cvetanja....
Imas ti i takozvane "break even" kalkulacije, a to je: pri kojoj ceni po kg i pri kom rodu za tu cenu sam na nuli ili koja je zarada (ili ponekad, i koliko sam izgubio, bude i takva godina), ali bez nekih preliminarnih cifara i procena raditi nesto na veliko u vocarstvu je po meni velika greska i veliki rizik..Ipak su ulaganja velika i puno se ceka povracaj (uglavnom je to 7-10 godina da dodjes na nulu u odnosu na ulozeno, a mozda i vise za bujne podloge) da bi se samo posadilo nesto, pa sta mu bog da...Nesto sracunas, procenis troskove i rod, cenu za koju mozes da prodas, pa onda kad oberes i prodas, uporedis ulozeno i troskove i vidis kako si prosao i korigujes ako treba ocekicanje za sledecu godinu, bilo sta drugacije po meni nema smisla...Ako cemo tako da razmisljamo, onda mozes da kazes da nista na svetu nije sigurno (evo uzmi cenu nafte na primer koja je sad pala na ispod 20 dolara zgbogt virusa i smanjene potrosnje, a pre mesec dva dana bila 60-70 dolara)..
Za branje i kaliranje odmah posle branja si potpuno u pravu, plodovi moraju da se ohlade za najvise 4-5 sati, inace gubici postanu znacajni, to mora da se resava ili hidrokulerom na sajtu za velike plantaze, ili malim kamionom hladnjacom u koje se odmah pakuju tresnje, i onda se uvece voze i prodaju pakerima vec ohladjene...
Ja procenjujem da od onoga sto rodi, za tresnju prosecno ide oko 20% gubitaka na raznorazne stvari, ali se slazem da nekad moze da bude vise (kisna godina pa ispucaju i slicno)...
Evo na primer, moj preliminarni racun za tresnju kaze da je cena kostanja (sve uracunato) pri rodu od 10t prosecno oko 1evro za kilogram tresnje okvirno ali naravno treba to i u praksi par godina meriti i videti... Ne ocekujem bas duplu gresku za tu procenu (zapravo iskreno ocekujem i nadam se da cena kostanja bude i malo manja, ali racunam sa tom, uz sve rezerve)..Sa tim prinosom i rodom, prodajna cena od preko 1.2 evra bi trebalo da bude prihvatljiva po meni....Naravno razlicita cena ili razicit prinos daju drugacije cifre (na primer kad rodi manje, a skuplja je tresnja po kg, onda manje kosta i berba pa se i tu malo kompenzuje manji rod itd itd)
 
Biće da se sladimo bar, ako ne bude prodaje
7bd9a8ee0958b2c6dde0e9131d740d0e.jpg
a8574fd181449821ebeb50c2c800f054.jpg
 
Ne mogu bas da se slozim s tobom u potpunosti za ovo da ne postoji projektovan rod...
Kad god hocu nesto da odgovorim Mealy kaze umesto mene, samo opsirnije :)... Ja licno imam zasad na gizeli 6 i za njega sam se odlucio posle 4 godine istrazivanja na svom oglednom polju. Generalno mislim da je najveci problem tresnjarstva u Srbiji manjak istrazivanja na novim podlogama. Interesuje me samo intenzivno gajenje tresnje. Ono gde mislim da se najcesce gresi (citaj Vojvodina) je izbor lokaliteta i mikroklima za uzgoj tresnje. Velika prednost moze da bude nadmorska visina jer su tamo mrazovi redji i treba posebno obratiti paznju na vetar jer on moze da predstavlja veliki problem u vreme oprasivanja. Narod o tome generalno ne vodi racuna i placaju danak kasnije. Sto se tice trilinga Kordija-Ferovija-Regina lagano mogu reci da treba ici u kantu. Tu potencijal ima samo Regina ali kao sto kaze Mealy uz veci broj oprasivaca, stim sto bi ja obavezno dodao sortu Karina koja dolazi iz istog intituta kao Regina i koja najbolje oprasuje Reginu o cemu je lepo u svom doktoratu pisala g-djica Sanja Radicevic. Posle svih svojih iskustava moj izbor je pao na Grace i Black Star i mogu reci da sam prezadovoljan tim sortama. Dalje neka svoja istrazivanja ce ici ka sortama iz Royal linije i Sweet linije sa posebnim osvrtom na Royal Helen i Sweet Gabriel. Posadjena su i ogledna polja sa sortama Rocket,Giant Red,Big Star. Sve ide na gizeli 6 iskljucivo uz svu pomo i agrotehniku., mrezu, vodu, frost bustere...
 
Kakva mikroklima u Vojvodini kad je 95% ravna ko tepsija
Ljudi sade bilo sta drugo zato sto su kivni na ratarske kulture - pogotovo ako imaju manje komade zemlje
Ali generalno tresnja u Vojvodini nema smisao za plantazni uzgoj, rane sorte nikako a kasnije sorte nemaju nikakvu cenu, kolicinski otkup ne postoji
 
Ako sam ja lepo shvatio, mada mozda i gresim, Karavukovo je u ravnici (ako mislimo na Deltino Karavukovo, ja sam za to cuo), par stotina metara pored Dunava, na samoj granici sa Hrvatskom?
Tu je prednost sam Dunav, tj velika masa vode koja ublazuje malo mraz zimi i u prolece, a leti ublazuje malo i vrucine, ali mislim a su ipak malo bolji polozaji na samoj Fruskoj gori, koji su 20-30m i vise odignuti od ravnice...Idealno je po meni naravno i Ritopek i taj kraj oko njega koji je podignut, a opet ima Dunav, kao i druga brdasca (Slankamen, Krcedin i ostala)..
 
Evo cisto zanimljivost malo, kako izgelda moja jedna starija tresnja (slika je od 20og Aprila doduse, nemam noviju) ali cisto da se vidi i uporedi razlika sa Radashinovom gore (koja je slikana 22og Aprila), u kom je stadijumu...Ovo je otprilike tek zavrsilo cvetanje (mozda cak ima jos po neki cvet da moze da se oprasi), sto znaci da kod mene kasni za jedno 7 dana vegetacija, mozda i vise (ovo je cak i na brdu, jugo zapadna padina, gde je toplije).. Ne znam koja je sorta, ali cenim odokativno, po secanju, da je nesto Burlat+10 do 15 dana..

A evo radi poredjenja u istoj parceli, slika neke stare ranije tresnje (doba Burlata zrenje, ne znam koja je), slikane na danasnji dan, 23eg Aprila, ali 2014te godine, bila je u stadijumu skoro istom ko Radashinova, mozda malo kasni...Tad je godina ranije pocela cini mi se..
 
Poslednja izmena:
Tresnja se na zalost uglavnom ne prodaje na ukus nego na "oko" tako da...
ovde se ne bih slozio sa kolegom Mealy-jem, otkupljivaci su sve vise obuceniji po pitanju tresanja i kod otkupa se sve vise gleda da tresnja ima pored krupnog ploda i cvrsto meso. Kao jedan od klasicnih primera naveo bih sortu Samberst koja je na oko odlicna ali ima jako lose organolepticke osobine pa je i na otkupu dosta zaobilaze.
 
Nismo se izgleda razumeli, reko sam "na oko", sto ce reci da je krupna pre svega, to se prvo vidi na oko... I reko sam da sam ukus nije toliko bitan (makar ne na otkupu na veliko, kad se radi testiranje komplet organolioeptickih osobina, naravno da je i sam ukus bitan).. Nisam reko da tvrdoca nije bitna ;-)
Sunburst tresnja ima problem da je meka i lako se povredi pri transportu i pakovanju, zato je ne vole na otkupu, ostalo je ok kod nje (krpupna, je , milslim da je i sam ukus OK)...Zato sam i odustao od nje za sadnju...
Eto, i posle me krivite sto pisem "na dugacko", a kad napisem kratko, odmah se ne razumemo :D
 
Nazad
Vrh