Trešnja

Mornar radshin ti je odgovorio za te spektakularne cene jer ima malo robe kako kazes dodatnim cinjenicama i fotkama.

Ljudi cena je ista i ranije i padne svake godine, mala kolicina moze jedino da si siguran da ce biti manje otkupnih mesta a ne i veca cena.

Da dodam zbog ostalih, mojih 130 dinara za tu redom branu nije merodavno. Nisam ja prodao 5 tona takve robe.

Ja sam prodao jer malo imam sta sam sam brao, nije mi se isplatio radnik zbog kolicine, 40-50-60 kila su moje ture. To su i 3 ture. To je pijaca u beogradu. To je pogodjen momenat pre zasicenja pijace.

To sam ja promuvao da tako kazemo. Ne moze ta cena biti reper ni za sta.

Da dodam i da redom brane kad kazem to je do 30 posto robe manje od kalibra, i to malo manje, ons bas sitne ne berem videcu mozda i propadnu.

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
 
ZA OKTOPODA Posto kod vas berba krece dosta ispred nas a citam na drustvenim mrezama hvalisanje ko je prodao po kojoj ceni i tako se stvorila neka pocetna euforija jedan prodao po 300 drugi prodao za 220 a kolega ga pita sto poklanjas robu, ovaj treci vice nedam ispod 250 ili cu da je prospem u potok a kada neko spomene cenu 170 ili 180 to je vec faza za tablete za smirenje degradiran posao bruka 180 dinara i stvarno sam stekao utisak OVI CVRKUCU FINO NAMAZANI BEOGRADJANI i mislio sam da je ta kuknjava vise radi fore medjutim ODJEDNOM JE ZAPUSILO TRZISTE i stvarno sam ocekivao posto je rod drasticno podbacio da ce biti potraznje kao proslog leta medjutim MALI DJOKICA ali nisam ocekivao da ce da utuli izvoz totalno .Danas nisam bio na pijaci a cuo sam da je bio haos i danas na pijaci i juce na kvantasu pa nista sada NAZAD NEMOZE A NAPRED NEMA GDE kaze ::novac:: narodna a moze i ona stara CERACEMO SE PA DOKLE SE DOCERAMO
 
Ima na fejsu i neki Paja koji proda za 400 kad mi za 200-250,ne kazem da nije al je to neka isto kao moja leva prica, snasao se u momentu kod starog kupca za manje kolicine.

Lazova kolko oces a ovi sto vicu "ne daj ispod" samo pricaju naravno da cu da dam za koliko uspem, da necu na drvo da ih vracam za dogodine

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
 
Ja ne znam dal lozi narod il je ozbiljan.

Ja da mu verujem ne mogu, jer po njemu kod njega prve cvetaju, prve stizu, nema sitnih sve krupno, nema susenja stabala, vreteno na divljoj tresnji on ima, prodaje duplo skuplje... Gde je kraj.

Elem, tokom juna i jula ako se dobro secam, krece zeuzera pyrina da postavlja larve u vrhove mladih grana, nastaje crv koji krece ka korenu. Evo kako to izgleda i kako da ga zeznete ali morate jednom u pola meseca malo pregledati.


Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
 
Ja sam cuo jos neke kod kojih je sve najbolje ko kod Paje, i to sve bez rada i bilo cega posebnog, sve ide samo prirodno, a ja "izgiboh" od prskanja i iobrade i opet nista posebno, cak prosevcno sve ide ;-)
 
To je manje vise ekipa sa necim zajednickim, a to je da kad su poceli da se se bave vocarstvom, zapravo su nastavili samo da beru tresnje od 30 godina na divljoj koje je njihov deda posadio i svojevremeno i brao.

Ne kazem za tog Paju ne znam decka vec generalno Ritopecki novopeceni vocari.

Kad ti prvu sezonu bavljenja vocarstvom imas par tona ili desetina tona robe, u vreme kad je placana 2-3 eur, lako je da budes gazda i pametujes.

Navodno ni ne prskaju ili samo jednom, a javno preporucuju Rogor insekticid karence 21 i vise dana i to zamisli protiv pucanja plodova, par dana pre berbe. Puna fejs grupa toga evo samo sacekajte sad su kise pitace neko za pucanje, prvi komentar ce biti "Rogor." sa sve tackom na kraju u 100 eur se kladim

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
 
Veliki problem na toj stranici koja treba da bude na usluzi proizvodjacima tresanja sa celog Balkana i da im pravovremeno da preciznu informaciju o ceni su ti INDIJANCI I KOMPLEKSASI koji unose pometnju sa nekim dezinformacijama o ceni zeleci sebe da prikaze i kao vrhunskog trgovca a zbuni mnogo velikih proizvodjaca koji tog momenta ima 500 ili 700 kg na lageru i dok j e sav napet gde da preda ili da krene jer ima ljudi i iz Juzne i centralne Srbije i istocne Srbije dok se razmislja prema kom otkupnom mestu da krene jer na veliku kolicinu i 20 dinara je ogromna razlika onda neka dileja pocne da lupa i samo pravi kontra efekat .
 
To je manje vise ekipa sa necim zajednickim, a to je da kad su poceli da se se bave vocarstvom, zapravo su nastavili samo da beru tresnje od 30 godina na divljoj koje je njihov deda posadio i svojevremeno i brao.

Ne kazem za tog Paju ne znam decka vec generalno Ritopecki novopeceni vocari.

Kad ti prvu sezonu bavljenja vocarstvom imas par tona ili desetina tona robe, u vreme kad je placana 2-3 eur, lako je da budes gazda i pametujes.

Navodno ni ne prskaju ili samo jednom, a javno preporucuju Rogor insekticid karence 21 i vise dana i to zamisli protiv pucanja plodova, par dana pre berbe. Puna fejs grupa toga evo samo sacekajte sad su kise pitace neko za pucanje, prvi komentar ce biti "Rogor." sa sve tackom na kraju u 100 eur se kladim

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
Lako ti da se kladis u 100 evra kad si dobio od Vucica :D
 
Evo slika one tresnje sto je skoro do 20og Arpila cvetala (stavljao sma sliku gore), ovo je slikano 25og Maja, ko sto rekoh ne znam koja je sorta, ali po mojoj proceni ce biti zrela za jedno 15 dana, manje vise (sto je negde 10ti jun okvirno)... Cenim da kod mene Burlat treba da stize izmedju 20og i 25og Maja, pa bi ovo mogla da bude neka sorta sa +15 do +20 u odnosu na Burlat... Puna je roda (zapravo je prerodila, ima duplo vise nego sto moze da ponese)...slika je malo losija posto je iz filma izvadjen screenshoot..
 
Ne prikazuje se snimak mealy.

Samo da zakljucim, ta grupa je postala toliko nekvalitetna da je njen osnivac N. B. , ozbiljan covek i radnik proizvodjac napustio grupu.

Odavno tu vec ne mozes dobiti savet ali je znacila meni barem za te informacije otkupa. A dzabe mi informacija "sinoc sam prodao..." jer je to bilo sinoc ili je neka laz

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
 
Tapatalk je ne vidi.
Evo je sada i za Tapatalk.
e407e7e0fdc40559a37ab4c22bc22eba.jpg
dfb04850ffa27207c10c942319eacc17.jpg
 
Meni se cini da nijedan insekat (osim musice cija larva udje u plod i "jede " ga) ne bi trebalo da jede zdrave plodove koji vec nisu povredjeni od necega (dal od ptica, ili prirodno pukli, ili od monilije), ja bi pre reko da taj insekt dolazi posle tako neceg i tako nam izgleda da on jede...
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh