Traktorske kose

kombajner Posto vidim da na kosi imas gnjecilicu voleo bih da cuje koje su po tebi njene prednosti i kako je nosi Rakovica 65 (predpostavljam)?
 
@vladj prednosti su, dosta brze susenje i preskace se jedna operacija rasturanja mase posle kosenja (stabljike su sve izlomljene-ispucale) a otkos nije spakovan vec je dosta razbacan). Da Rakovica 65, sto se toga tice pa i nije joj bas prijatno , imam sve tegove i lagano bas je dosta teska dok nisam imao vece traktore pokusavao sam bez kondicionera, dosta je laksa ali je kondicioner zaista koristan i vracen je na mestu.
 
Uslikacu ti sutra ako zelis, nisu valjci a ni moticice, vec neki prsti 20-ak cm duzine i veoma su cesti u gumi zasrafljeni na osovini koju pogoni kardan iz reduktora, ima kuciste sa lagerima i iza tih kucista idu dva klina, skine se za 10sekunde isto toliko vremena treba i da se vrati. Objasnio sam ti odprilike ali slika ce ti najlepse opisati. Predpostavljam da planiras kupovinu, definitivno SA, nebitno da li gnjecilica ili kondicioner, jako korisna stvar!!! ( ne opterecuje motor jedino kad se ukljuci na pocetku kosenja, kad se to "zalaufa" treba 2min da stane, a i dodje kao neki zamajac pa traktor veoma lepo i stabilno radi... )
 
Na kosi koju sam kupio ostali su nosaci i kuciste sa izlaznim vretenom za gnjecilicu, ali gnjecilice nije bilo. Ako bih naso orig verovatno bih kupio, samo ne znam da li je moze nositi motor od 60ks.
 
Sto se toga tice nema problema jedini problem je njena tezina u transportu... Jedino cisto sumnjam da ces negde naci to uopste da kupis posebno. Evo kako sa pola gasa kosi rakovica
 
Evo kako bi izgledao taj mehanizam


$%28KGrHqN,!n0E8VLUcCIvBPFYqh030Q~~60_12.JPG





_8B3bIB3_IzLWnwdfKOLbIBHJhvd_IvQfKOtWnwRmhvDJVjq_F_




pz-185,1206628_1.jpg
 
Kako sa tri moja ima dva noža poljakinja jeste da ima ostavljene otvore na bubnju misli da su to rezerni ako se nešto dogodi ovim gde su namešteni noževi
 
Ima kosacice sa 2 noza i ja mislim da je bas Poljakinja... Doterao mi jedan covek da umesto ta dva noza stavim 4 po disku jer ima ostavljeno za 4 noza po disku,ja sam napravio samo nosace po uzoru na ova sto su vec bila na disku i namontirao posle 4 po disku...

Kaze sad vlasnik da moze da kosi na mnogo manjim obrtajima bez problema dok pre je kosacica samo obarala Lucerku...

Ima sa dva noza 101% ali sa jos 2 mesta po disku ostavljenih dal za rezervu ili za moguca 4 noza po disku.... :ppozdrav:
 
Novu kosu sam kupio 2011 ,i meni bilo cudno samo mislio da pošto je manja da joj netrebaju tri noža .samo ako nije došla tako i zato imam problema sa košenjem .moram da proverim sutra ,dali je moguce da su je sklopili tako da nisu stavili treci nož
 
Na vecini bubnjara se nalaze po 3 noza, a prazna mesta su ostavljena za premestanje nosaca noza ukoliko se gornji disk vremenom pohaba. Da se ne bi menjao samo se pomere nosaci za po jedno mesto.

- - - - - - - - - -

Ciro da li si morao da uzubljujes kosu posle nabacivanja nozeva ili su se uklopili?
 
@cira92 da ima još ostavljena dva mesta dali za rezervu ili za još dva neznam sad sam u dilemi šta je u pitanju ,dali mora da se rastura cela kosa da se to prepravi da se nameste 4 noža.
 
Nazad
Vrh