Traktorske kose

2vcxrp0.jpg

hu0tut.jpg

34hyp7l.jpg


Danas sam bio sa kolegom da pustimo ovu kosačicu u rad pa se slupile i komšije da vide prinovu.Ide taj Fendt kao blesav,leti po njivi, Slovenci kažu da je radna brzina do 16 km/h a ovaj je išao između 18 i 20 km/h.U pitanju je SIP Silvecut 300F RC sa gnječilicom i Fendt 716 vario.
 
imam ponudu da kupim rotacionu kosu imt sa cetiri diska za mnogo male pare e sad,problem je u tome sto je njoj treci tanjir defekt tj ne radi,posto ni ja ni otac ne znamo nista o tome koliko kosta recimo popravka istog ili recimo koliko kosta kompletan remont te kose,dosta mi je hitno jer bi ujutru trebao da idem da je pogledam
 
604b.jpg
9jhk.jpg


Dansa Poljakinja prvi put nije odradila posao do kraja.

- - - - - - - - - -

Godinu dana je vec kod mene i za to vreme je odradila oko 30ha. Sto se garancije tice istekla pre 15 dana. Ali serviseri su obecali da ce je uvaziti. Menjaju se sva cetiri zupcanika, njihova cena u prodavnici je oko 15000 din. Imam utisak da fabricki nisu nastelovali razmak izmedju zupcanika. U karter sam na pocetku sezone dosuo i sae 90 ulje izmesano sa tovatnom mascu i imalo je te smese preko pola kartera. Zanima me da li ce mi praviti neke probleme zbog masti? Ima li neko iskustva sa tim?
 
danas pao pazar za rotacionu kosu imt sa cetiri diska,trenutno sam je celu razmontirao i hocu da je komplet odradim ali i nema nesto puno jedino treca glava malo zeki ali i ona ce da se sredi cim bude gotov remont kacim slike

- - - - - - - - - -

jedno pitanje gde najbolje da kupujejm rezervne delove za imt roto kosu a da nisu papreno skupi

- - - - - - - - - -

1371294512851.jpg


- - - - - - - - - -

1371294499395.jpg


- - - - - - - - - -

ovo joj je ostalo od oznake pa ako neko zna koja je tacno puno bi mi znacilo a tkodje koje su joj oznake za kaiseve treba i njih da menjam,ako postoji negde katalog od nje puno bi mi pomogao
1371309059805.jpg
 
IMT-627-678 , inače oznaka "627" je oznaka "zeleni program" (kosačice , sunce-grablje , "balerine ...) .
 
@kiki,kave su te kose da li su se dobro pokazale,gde najbolje da nabavim rezervne delove za nju,ima dosta propratnih stvarcica zameniti a onda se nakupi lepa cifra ali nema veze bito je da delovfi budu dobri i kvalitetni jer je ne radim za prodaju vec za sebe ako znas jos koji podatak o njoj dosta bi mi znacilo a i za ovo hvala puno
 
Delove naruci iz Boljevca, uopste nisu skupi. A za remenje cu ti poslati pp sa brojevima. Moja nosi oznaku 627-716, treba da je isto.
 
pa ovako danas naruceni delovi u termometal-u ada a cene su pa...
1.kosioni nozici 81 din.
2.ekscentricni vijak 250 din.
3.kosioni disk 3810 din.
4.zastitna kapa 2540 din.
5.lezaj kroz koji prolazi pogonska osovina 190 din.
sve u svemu meni izadje 23 800 din.,ja da kazem zadovoljan a kvalitet delova cu videti pa reci ovde ako neko ima neko iskustvo o pomenutim delovima iz pomenute firme neka mi kaze kako su se pokazali voleo bih da znam jesam li se zajeb.. ili ne.ovo mi je prva rotaciona kosa i resio sam da joj promenim sve sto nije dobro da nemam kasnije nekih problema kad je bude pustio u rad.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh