Traktorske kose

uglavnom malopre mi proguta poruku samo quote bio od cika Jove,
elem, pozdrav prijatelji,
meni dusu pojela ona bocna olt,imt srecom nasao sam coveka da je prodam,
skupe su mi imt sa 4 diska ili kuhn za 539 minimum 120000 din a i te poljakiinje su smao 100 eur nize.

Da vas pitam, sta je problem sa onim sa dve rezne letve, nasao sam jednu glanc ocuvanu samo malo zardjalu za 400 eura. Prijatelj je koristio sezonu dve i kaze da ne zna da radi sa njom a kupio je novu.Uzeo sam je od njega na probu.
MOLIM VAS :

Dajte savet kako da je sredim i sta da pazim, da odrzavam jer nemam pojma nista, a treba mi sto pre,
da li treba kardan sa lamelom za nju? kako se spusta i dize,kako se ostri i menjaju zupci, gde se kupuju zupci....
HVALA


To su takozvane dupleks kose, o kojima pricas. Lepo rade ali je kod njih problem kada nalete na zubac od grabulja u kosenju, pa tada menjas dve kose. Moja iskrena preporuka je rotociona kosa. Za 400 eura roto kosu ni polovnu neces naci, a ako uzmes ovu dupleks kosu i ne svidi ti se za dve sezone verujem da mozes uzeti za nju pare koje si dao. U sustini dupleks kosa je ista kao i obicna sto se odrzavanja tice, samo mnogo manje zagusenja u radu i silazenja sa traktora.
 
drugari kupio sam nove nozice za rotacionu kosu bcs pa me interesuje da li ih ostrite kad dodju novijer nisu bas ostri, malo su zaobljeni na vrhu
 
Najbolje je da ih oštriš na nekoj stonoj brusilici sa kamenom i to onim finim, uvijek sa kratkim periodima oštrenja, dakle nemoj da je nasloniš na disk i držiš dok ne bude gotovo već sve pomalo. Obična brusilica sa pločom je tabu tema, ona sprži metal za tren. Ako nemaš stonu brusilicu sa kamenovima, uzmi onu ploču za običnu brusilicu za brušenje drveta (sa lamelicama od brusnog papira) ali sa što finijom granulacijom i opet isti postupak, sve pomalo. Ako spržiš metal nož se za tren istupi i počne da kida biljke a to lucerka ne voli nikako.
 
nemam nikakvu stonu vec obicnu brusilicu pa cu to polako naostriti, nego sam promenio sve nozeve pa probao malo sa 539 da kosim 2. nece ni da cuje a prvom pusi ali ide pa reko verovatno mu je tesko sto su svi malo zatupljeni
 
@vladj to sam hteo da cujem, malo ohrabrenja uzeo sam je i kad budem mogao i dobio androida sa servisa uslikacu je pre i posle
dosta je zardjala stajala je na kisi i snegu planiram da je ofarbam i sredim, ovo sam uzeo za 300 i nesto evra, a planiram kad mi finansije dozvole da uzmem jacu rotacionu video sam oglase i cini mi se da su dobre Kuhn sa 4 diska za 539? ili ta poljakinja...

===
Imam dva 539,koja preporuka za upgrade na jaci traktor, za planinski , brdoviti prostor - jedan 539 bih zadrzao drugi bih utopio :)
 
Imamo temu o tome negdje, no mislim da bi neki Univerzal 445 ili nešto slično sa prednjom vučom bilo dobar izborm sve zavisi koliko možeš da se "protegneš".

@Alen

Ako već oštriš običnom brusilicom, kupi šajbu za fino brušenje sa lamelicama, ona mnogo manje grije materijal.
 
Ja vec godinam ostrim obicnom sajbom i nikad problema,nije to neko mudro slovo pazis samo da ne pregrijes metal a to najlakse izbjegnes sto brusulicu stalno i bez veikog pritiska pomjeras po sjecnoj ivici,.
 
Za oštrenje je odličan onaj šmirgl, glanjc papir složen u krug koji se montira na brusilicu. Ne samo da je dobar za kose, nego i za sve moguće što treba da se naoštri.
 
sta mislite da li je do nozeva sto mu je bilo tesko traktora da kosi 1. brzom ili je traktor preslab, jer gledao sam isto 539 sa bcs od 210 cm ide 2 brza
 
Za tu od 210 treba traktor da je 60 ks da bi islo kako treba, za imt 539 najbolja je sa 4 diska 165 barem po meni nekidan mi je kosio jedan komsija posto ja nisam mogao pokositi kako treba sa ovom bocnom gramipovom, kosio je sa rotacionom 165 farovom sa dva diska ali mi prenisko kosi tj. umjesao mi je dosta zemlje sa travom za koliko se moze podici te bubnjaste kose da ne kose nisko.
 
Ako nema mogućnost podešavanja visine rezanja na samoj kosačici onda top link produžiti i time podići prednji deo reznog aparata da bi višlje odsecao.Čini mi se da je razlog mešanja zemlje sa travom meka i vlažna podloga ove godine.
 
velika je trava bila ali tesko mu je i prvom brzom i 3. sporom da kosi, probao sam i sa torpedom 75 i on se igra sa njom
 
Imam jedan problem, uzeo sam onu kosu za koju sam pitao sa dva zileta tj. dve rezne letve
imt 627.514
Problem je sto ne mogu i ne umem da je spustim dole da je polozim da mogu da izvucem letve i naostrim ih ne znam gde je zapelo i nema nigde osiguraca
probali smo i stanglom i nece!

PITAO SAM NEKOLIKO MEHANICARA I NIKO NE ZNA
POMOZITE KAKO DA JE SREDIM ?
 
Kako pravilno izraačunati duljinu radilice strižne kose za IMT?
Dakle radi se o onom drvenom dijelu , koji pomiče kosu ljevo/desno .
Gdje mora biti kosa u kranjem ljevom ili kranjem desnom položaju kad se uzima mjera ?
 
Nazad
Vrh