Traktorske kose

Da li neko zna gde se mogu naći opruge za roto-kosačice.Prečnik žice je 10mm,dužina 750mm a prečnik( spoljni)je 60mm
 
- - - - - - - - - -

fela2.jpg
fela3.jpg
Pazario sam ovu kosu prije 15-ak dana, fella sa tri diska, 170 radni zahvat, planiram je kaciti za Europarda 45 ks.
 

Jedan lik na vašaru u Senti iz M.Iđoša tražio 40E a u Termo-metalu samo 20cm kraća 1500 din.
Moram probati da skinem od spremača ili od sunce grabalja-možda će i one moći odraditi posao.
Danas ću zvati ove što si mi naveo.

- - - - - - - - - -

Juče mi stigla opruga iz BIN-metala (Čačak)-originalnih dimenzija po ceni od 2500 din.Zadovoljan sam ophođenjem osoblja i poštovanjem dogovora dok za KOMEX iz Malog Iđoša to ne mogu reći jer preteruju sa cenama jer vide da mi je opruga neophodna i uz to me je teglio 2 dana da mi izračuna cenu opruge a čovek iz BIN-a je izračubao za minut.Namerno sam izneo svoje iskustvo da bi znali članovi foruma koga treba zaobilaziti.
Hvala i Matiću za adresu BIN metala.:ppozdrav:
 
Sta da sipam u karter roto kose? U pitanju je poljska 1.65. Ulje ili mesavinu ulja i masti?
 
ne radi mi na 539 obrtomer pa ne znam koliki tacno gas da mu dam, valjda bi trebalo oko 1500 obrtaja motora da bude 540 obrtaja kardana, ne znam sme li kosa na vece obrtaje od toga
 
Nema potrebe za vise obrtaja kardana od 540.Samo se uskladjuje brzina kretanja traktora prema masi trave
 
Vladj u mojoj Poljskoj kosačici je ulje.Čini mi se sae 140 jer je jako gusto.Kada smo je rasklapali dodali smo i malo masti unutra.
 
Pozdrav radni narode, kupio sam sipovu kosilicu SIP 165, samo nisam uspio da slikam svoju, pa evo ovdje na slici jednoj od slicnih kosilica SIP 165 , nalazi se jedna opruga, i pitam se za sta služi, i s tim da nisam nikad radio sa kosilicom, zamolio bih nekoga ako moze da mi kaze kako treba da bude nastimana kosilica za rad.
2i554h.jpg
[/IMG]
Sluzi da izupci kada naletis na panj/veliki kamen/sandjamu... nemoj da zaboravis da MORAS imati kardan sa lamelom inace "ode mas' u propas' "
 
imate li broj od neke prodavnice delova za rotacione kose, ne znam da li u termometalu imaju nozeve i sarafe za njih za kosu bcs 404
 
a kada naidjes na krticnjak, onda moras da iskljucis kardan, podignes, vratis u nazad, da sidjes, da ocistis rukama lepo gde je nabilo, da se popnes krenes, preskocis, ukljucis kardan i nastavis do sledeceg krticnjaka ili mravinjaka, pa opet polako celu tu operaciju ponovis, ja sam jednom 40 ari kosio cetiri i po sata, bio sam krticnjak i mravinjak, a trava visoka pa ne vidis gde su, nego samo vidis ne kosi, ostaje :zli: :udri: :udri: :zli:

a treba i da imas jednu kosu u rezervi i nitne i podloske, pa siljke, pa i one uske sto drze kosu hoce da puknu, ma pakao kad ti kazem :zli: :zli: :zli:

jos kad ostane neki spic, hoce da nabija na vrh kose, pa opet moras da sidjes da cistis :

uglavnom malopre mi proguta poruku samo quote bio od cika Jove,
elem, pozdrav prijatelji,
meni dusu pojela ona bocna olt,imt srecom nasao sam coveka da je prodam,
skupe su mi imt sa 4 diska ili kuhn za 539 minimum 120000 din a i te poljakiinje su smao 100 eur nize.

Da vas pitam, sta je problem sa onim sa dve rezne letve, nasao sam jednu glanc ocuvanu samo malo zardjalu za 400 eura. Prijatelj je koristio sezonu dve i kaze da ne zna da radi sa njom a kupio je novu.Uzeo sam je od njega na probu.
MOLIM VAS :

Dajte savet kako da je sredim i sta da pazim, da odrzavam jer nemam pojma nista, a treba mi sto pre,
da li treba kardan sa lamelom za nju? kako se spusta i dize,kako se ostri i menjaju zupci, gde se kupuju zupci....
HVALA
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh