Traktorske kose

Sip roto 281F
pjtf.jpg


ckhb.jpg

2wiw.jpg

iazb.jpg
 
Pozdrav svim forumasima,potrebna mije pomoc oko delova za rotacionu kosu sip135.Potreban mije broj telefona neke prodavnice ili nekog distributera rezervnih delova gde bi mogo da narucim delove za kosu,unapred hvala.
 
Nisam, ali sam bio kod njega kad mu je stigla ova nova koja je zamenila tu što si ti kupio, ima par slika na dve stane ispred.
 
Zdravo svima
ima li neko iskustva sa IMT rotacionom kosacicom, ima 4 diska.
Zanima me kakv je u radu i ima li kakvih slabi tacki, na sta posebno treba obratiti paznju.
Nikad nisam radio sa rotacionom kosacicom, tako da sam bas pocetnik sto se toga tice.
Pozdrav
 
Zdravo svima
ima li neko iskustva sa IMT rotacionom kosacicom, ima 4 diska.
Zanima me kakv je u radu i ima li kakvih slabi tacki, na sta posebno treba obratiti paznju.
Nikad nisam radio sa rotacionom kosacicom, tako da sam bas pocetnik sto se toga tice.
Pozdrav

slaba tack je osovina i lezaji ja sam imao i prodao samo zbog toga
dsc06916.jpg

dsc06910.jpg

ako imas povrsinu do 1hektar ok ali za vise nemoj ni pomisliti
 
Osovina je sestougaona kao kod JD presa za baliranje. Ako lezaj zakuje, osovina ce se zaobliti kao gore na slici.
 
kod mene je uvjek bila puna ulje kad sam je kupio zamenio sam osovima stavio nova i zavario sam tamo gde je bila napukla ali opet isto se desilo
dsc06928.jpg


- - - - - - - - - -

posle prodaje imt 165 i sip-ova 165 u dvoriste je dosla pottinger cat-185 koja se pokazala dosta dobro platena je 600 e.
0151.jpg

0147.jpg

dsc07099.jpg
 
Sova, najvjerovatnije da ce biti sip, gledao sam po oglasima, moze se naci za prihvatljivu sumu.
A mozes li mi reci, jel bolja sa 4 ili 2 diska? Mislim da su rastreseniji i tanji otkosi, iza ove sa 4 diska.
 
moje mislenje da je bolja sa dva diska zasto? zato sto se stvara manji otpor kada klizi po zemji danji tajniri se okrecu zavisno od same podloge zemje dok kod 4-diska jeste da je laksa ali zato znatno vise ptskace dok kosis i mogu reci i da kosi za koi santim vise od zemje a kad je rec o gustoj masi dva diska su znatno bojli za rad (snazniji) zbog same mase diskova i okretni moment diskova sama inercija obavlja pola posla.
 
Nazad
Vrh