Traktorske kose

na mojoj je ovakav kardan,da li je to original njen ili je nesto drugo
1371309100127.jpg


- - - - - - - - - -

1371290288281.jpg
 
Znali tko gdje bi se u BiH mogli kupiti remenovi za kosu PZ CM 165 dimenzija 12x2850. Zvao sam sve trgovce nisam ih nigdje pronašo. Ustvari našao sam jedan komad. Nedavno su mi pukla 2 pa sam osato na samo dva. Ako ne nađem nigdje remenove 12x2850 mislio sam da stvim 13x2850. Remenice su 12-ke ali mislim da nebi trebalo biti problema i sa za 1 mm širim remenom.
 
koja je cena nove rotacione kose imt sa cetri diska

- - - - - - - - - -

koje ulje ide u reduktor i u kosioni list(na koji stoje kosioni diskovi) i u kojoj kolicini ili tovatna mast za imt sa cetiri diska
 
1371662925815.jpg
1371662935250.jpg

cemu sluzi ova zaptivka ne vidi se nigde da ima leziste za nju i da li u opste treba da se stavlja,meni lici da je ovo silikon
 
imam kosacicu bcs 404 radio sam s njom 6 godina bez problema za sezonu pokosim oko 50-60 hektara e sad mi pocela da grije u kucistu tanjira ,dal neko zna sta ide u nju ulje il mast i gdje se sipa .
 
ja sam zamijenio ulje u reduktoru jednom i svakih 20hektara kad pokosim skinem poklopce na tanjirima i podmazem lezaje .e sad mi pocela da grije komplet dasku sa tanjirima sigurno nema ulja il masti neznam sta ide u nju.al stvarno su kosacice za pohvalu ja je kacim na vladimirca i radim bez problema
 
U čemu je razlika u imt kosačicama izmedju okruglih i duguljastih? hvala unapred:ppozdrav:

Okrugle su stari tip i imaju pogon diskova preko jedne dugačke osovine koja kod svakog diska ima konusni zpučanik koji pokreće malu poprečno postavljenu osovinu a posle ona pokreće sam disk.
Ove duguljaste su u stvari original Kuhn-ove i imaju pogon preko niza zupčanika koji se proteže od početka do kraja "pruta".
 
Po ovome što sam pročitao iz prethodnog posta, deluje mi da je na starom tipu manje kvarova i lakše održavanje? Jesu li unapredili šta korisnicima ili samo prodaju više rezervnih delova?
 
604b.jpg
9jhk.jpg


Dansa Poljakinja prvi put nije odradila posao do kraja
- - - - - - - - - -

Godinu dana je vec kod mene i za to vreme je odradila oko 30ha. Sto se garancije tice istekla pre 15 dana. Ali serviseri su obecali da ce je uvaziti. Menjaju se sva cetiri zupcanika, njihova cena u prodavnici je oko 15000 din. Imam utisak da fabricki nisu nastelovali razmak izmedju zupcanika. U karter sam na pocetku sezone dosuo i sae 90 ulje izmesano sa tovatnom mascu i imalo je te smese preko pola kartera. Zanima me da li ce mi praviti neke probleme zbog masti? Ima li neko iskustva sa tim?

ja sam kupio poljakinju maja 2011 novu i 2011 je radila lepo 2012 je zezzala malo malo pa odu zupcanici kosila je po 2 jutra pa crkavala i onda je ugradjen srednji lezaj i od tad nema problema ove godine je pokosila preko 100 hektara bez problema samo joj stavi srednji lezaj i kosi

- - - - - - - - - -

Da li je neko imao iskustva sa kunovom kosom alterna 400? Planiram tako nesto da uzmem a bojim se da nebude velika za 892

- - - - - - - - - -

search
 
Okrugle su stari tip i imaju pogon diskova preko jedne dugačke osovine koja kod svakog diska ima konusni zpučanik koji pokreće malu poprečno postavljenu osovinu a posle ona pokreće sam disk.
Ove duguljaste su u stvari original Kuhn-ove i imaju pogon preko niza zupčanika koji se proteže od početka do kraja "pruta".
i zaboravio si da kažeš da je ova prva napravljena po welgerici a ova druga je konstrukcijski puno modernija i bolja za rad
 
Ne...moja nije takva. Unutra je imala dugacku osovinu celom duzinom nije iz dva dela kao ta na slici pa je osovina bila tanka za veliko rastojanje izmedju zupcanika pa je zbog vibracija iskrivila osovinu i onda je strugar ugradio kuciste u koje je stavio obican lezaj na sredini osovine i od tad radi lepo...poljakinja je inace Z042
 
Ne...moja nije takva. Unutra je imala dugacku osovinu celom duzinom nije iz dva dela kao ta na slici pa je osovina bila tanka za veliko rastojanje izmedju zupcanika pa je zbog vibracija iskrivila osovinu i onda je strugar ugradio kuciste u koje je stavio obican lezaj na sredini osovine i od tad radi lepo...poljakinja je inace Z042


Isti je i meni princip, a ovako su rasteretili PZ kosu.
 
Ja imam rotacionu kosu SIp britev disk 165 kod mene je od marta 2013 i do sad je pokosila oko 5 ha bez problema da li je neko imao iskustva sa ovim kosacicama i kako su se pokazale,hvala unapred
 
Nazad
Vrh