Traktorske kose

Evo moje deutz fahr kosacice juce izremontovana i spremna za rad :)
fotografija-0050.jpg
fotografija-0051.jpg
fotografija-0052.jpg
 
mozete li mi reci nesto o BCS 404 kosi, kako se pokazala u radu, mogao bih da uzmem jednu za 650e sa kardanom, hvala
 
Pozdrav radne kolege, kupio ja prije par sedmica ovu rotacionu kosilicu, pa me zanima (jer nisam do sad imao iskustva sa rotacionim kosilicama) da li moze da kosi u ovakvom stanju i koliko utice na efekat odsijecanja trave, košenja, ovo je prednji buban a nije bolji ni zadnji koji se nalazi na slici ispod.
img117r.jpg
img116l.jpg
 
Pozdrav radne kolege, kupio ja prije par sedmica ovu rotacionu kosilicu, pa me zanima (jer nisam do sad imao iskustva sa rotacionim kosilicama) da li moze da kosi u ovakvom stanju i koliko utice na efekat odsijecanja trave, košenja, ovo je prednji buban a nije bolji ni zadnji koji se nalazi na slici ispod.
img117r.jpg
img116l.jpg

mozes kositi ali dobro bi bilo da pomeris nozeve za jedan korak
 
salgija Ja da sam na tvom mestu zamenio bi prvo nosace zileta, a posle bi menjao done i gornje diskove. Inace kositi sa kosacico u ovakvom stanju , mislim da nije dobro prvo za tvoju bezbednost , a posle za bezbednost svih oko tebe.
 
koja bi kosa bila idealna za mtz 892.2?

- - - - - - - - - -

Pozdrav radni narode, kupio sam sipovu kosilicu SIP 165, samo nisam uspio da slikam svoju, pa evo ovdje na slici jednoj od slicnih kosilica SIP 165 , nalazi se jedna opruga, i pitam se za sta služi, i s tim da nisam nikad radio sa kosilicom, zamolio bih nekoga ako moze da mi kaze kako treba da bude nastimana kosilica za rad.
2i554h.jpg
[/IMG]

Na ovakvoj kosi bi trebalo proveriti dal ima srednji lezaj na osovini (poljakinja nema) ako ga nema a mislim da ga nema treba ga napraviti jer je veliko rastojanje izmedju zupcanika i usled opterecenja krivi osovinu i kida srafove koji drze osovinu fiksiranu i lomi zupcanike....a kada se stavi sredisnji lezaj ide bez problema
 
Nazad
Vrh