Traktorske kose

Sto vise skracujes topling nize kosi, ali kad je "naguzis" naprijed to nije zdravo za lezajeve donjeg diska.SIP inace ima isto distancer u vidu metalnog prstena za stelovanje visine rezanja, s tim da fabricki dodje sa neugradjenim, tj sa nizom visinom rezanja.A ubacivanjem istih visina se podize, mada ja ne znam nikog u okolini da je to radio.
 
Pozdrav!

Ja imam kosu bubnjastu proizvođača Wirax iz Polske od 1,65 m. Odlična. Malo je krupna ali radi kako treba. Ima li netko ovakvu kosu? Samo se noževi mjenjaju.:sjasi:
 
sova mislim da ste ti i matic u pravu. Ipak mi je prva sezona sa ovom kosom, a zahvaljujuci susnoj godini kakva je bila prosla nisam nigde naleteo na detelinu o kojoj pricate, tako da moje iskustvo sa ovom kosom u ovoj raspravi nije merodavno. A posto sam detelinu kosio 1. i 2. brzom gledajuce 539, onda se moze pretpostaviti o kakvoj je masi deteline rec. :ppozdrav:
 
Poz forumasi.Sta mislite o turskim bubnjastim kosacicama,radjene po licenci SIP.Veoma su povoljne,od 145cm je 1115eura.
 
Verujem ja vama ali sam imao zagušenje sa 1.85.U pitanju je bilo košenje lucerke koja je bila zdravo popadala i naravno umršena.577 sa 720 obrtaja na kardanu je morao prvom sporom da ide jer je bilo nemoguće ići brže a da se kosačica ne zaguši.Nisam video gde vozim u narednom prolazu jer je pokošena masa bila ogromna.Retke su takve lucerke,baš retke.Kosio sam i zaparložena bostaništa i prerasle sudanske trave i sve je to bilo ništa u odnosu na onu muku.

Meni se isto dešavalo u lucerki prije par godine, kad je baš bilo kišno ljeto. Lucerka izraste baš velika, pa polegne a vjetar i kiša to sve zapetljaju. Isto 185 kosa.
 
Turske kose imaju neku oznaku DP 130,145,165,185. Kayu sve isto kao SIP. A Poljska je 115.000din sa ceradom a 118.000din sa limom,pa koja li je bolja vreme ce pokazati.
 
E iskusni drugari nikako da nadjem odeljak gde je za skupljace sena pa bih ovde pitao da li neko zna da mi kaže sta je bolje koji skupljač IMT-sunce ili Panonija ili vec ko zna koja neka treća?Unapred zahvalan.
 
Pozdrav radni narode, kupio sam sipovu kosilicu SIP 165, samo nisam uspio da slikam svoju, pa evo ovdje na slici jednoj od slicnih kosilica SIP 165 , nalazi se jedna opruga, i pitam se za sta služi, i s tim da nisam nikad radio sa kosilicom, zamolio bih nekoga ako moze da mi kaze kako treba da bude nastimana kosilica za rad.
2i554h.jpg
[/IMG]
 
To ti je sigurnosna opruga koja treba da kad udaris u nesto kosom otpusti one poluge i kosa ode iza traktora.Otpusti je i nemoj da palis kardan pa probaj,zatezi je dokle god kad kranes kosa nebude stajala u radnom polozaju.............Kad to postignes ona je nastelovana
 
Zna neko ko prodaje limariju i delove za sipove rotacione kosacice osim Termometala. Trebaju mi komplet limovi,tj zastitinici rotora sto se vare na gornji tanjir i usmeravaju detelinu na otkos. U Termometalu su mi rekli da zovem od nedelje jer trenutno nemaju na stanju.
 
Nazad
Vrh