Traktorske kose

Tesko da ce bilo koja kosa 1.65 da zagusi jer imaju poprilicno prostora izmedju bubnjeva. Pre bih rekao da zagusuju 1.35, jer su bubnjevi jako pribijeni jedan uz drugi.
 
Vladj hoće i 1.85 da zaguši i to samo tako da posle poludiš dok je ne odgušiš.Sve zavisi kakva je masa za košenje.
 
Do sada nisam imao takvih problema, a kosio sam svasta. Pre bih rekao da je tu problem brzina i broj obrtaja na izlazu.
 
kojoj brzinom kosite sa poljakinjom od 165cm i naprimer imt539 u bas dobroj detelini
 
Matic evo pronadjoh par fotki iz kosenja ovsa + stocni grasak. Velika gustina biljaka i ogromna masa, proslo je bez zagusivanja kose, ali skoro gas patos.




photo0426b.jpg















photo0425af.jpg
 
Verujem ja vama ali sam imao zagušenje sa 1.85.U pitanju je bilo košenje lucerke koja je bila zdravo popadala i naravno umršena.577 sa 720 obrtaja na kardanu je morao prvom sporom da ide jer je bilo nemoguće ići brže a da se kosačica ne zaguši.Nisam video gde vozim u narednom prolazu jer je pokošena masa bila ogromna.Retke su takve lucerke,baš retke.Kosio sam i zaparložena bostaništa i prerasle sudanske trave i sve je to bilo ništa u odnosu na onu muku.
 
ko kaze da je detelina laka za kosenje taj nije video pravu detelinu i jos zamrsenu
 
Svako ima razlicita iskustva... Sad sam se setio da jednom komsiji nisam mogao da pokosim stocni grasak toliko je bio zamrsen i polegao da jednostavno nije moglo.... Samo ga podsece i zamota oko diskova i ukljuci se lamela.
 
Matic evo pronadjoh par fotki iz kosenja ovsa + stocni grasak. Velika gustina biljaka i ogromna masa, proslo je bez zagusivanja kose, ali skoro gas patos.
Vladj, ovo kositi je igra, samo snage i obrtaja na pv i nema problema. Problemi nastaju kada je djetelina visine do pasa i onda padne dole i zamrsi se, kada tjeras u pravcu kako je polegla, manji je problem.Ali kad ides u kontra smjeru, gornji dio biljke udara u bubnjeve i gredu a jos nije odsjecen, pa nozevi moraju da isjeku tanjiri da navuku na sebe prvo donji dio biljke, zatim pocinju da je prevrcu i tu nastaje sranje.
A ovo kojom brzinom ko kosi, bas se naslusah gluposti, jer covjek je pitao za dobru djetelinu, i ovo sto tvrdi Matic je 100% tacno.
ps. Sta me zeza sad oko slanja.Kaze prekratak post.
 
mene jedino sto nervira kod moje kose, je to, sto kad se okrecem i negdje nasjedne kosa na neku brinu, nabije zemlju i zaglavi mi nozeve i onda vadi itd...tad sam imao problema malo sa hidraulikom pa nije dobro dizala, a nije mi se nikad desilo da mi nabije travu izmedju.
 
Zavisi od proizvođača.Neke imaju mogućnost štelovanja visine rezanja na jednostavan način a neke na komplikovaniji.Poljakinja ima mogućnost štelovanja visine rezanja izbacivanjem deblje bakelitne platne a ubacivanjem tanje ali sama procedura nije ni malo jednostavna.Mora donji tanjir da se skine pa tek onda da se menjaju platne a ko će to raditi.
 
Nazad
Vrh