Traktorske kose

nemam sliku, al slikacu sutra pa cu postaviti
inace imam deutz fahr, dva diska, nije hidraulicna. nije bas nesto ni lagana,dok sam s njom radio sa imt540 od mehanickog volana napravi kao da je servo:haha: al kad je u radu ide bez problema...1-2brzina i gas

pitanje za sve
gdje nabavljate nozeve za rotacione kose i koliko ih placate? ja svoje narucujem u austriji..Granit proizvodi, cijene se ne sjecam, al provjericu
 
Ima kod nas jedan iz Velikog Siljegovca(mesto Prema Ribarskoj Banji, opstina Krusevac!!) Ima svasta od delova za vecinu polj masina, oko 1 Jevrej je po nozu!!


A pitanje za Stronca: Jel bi mogao i hteo da pitas za jedne specificne nozeve i koliko bi kostali.... koje ja nisam uspeo da nadjem u Srbiji!! Mislim da su mu dimenzije 97mmX 47mmX 3 mm i najvaznija stvar da je rupa 23mm!! Svasta sam radio i razbusivao apratom za varenje i burgijom ali svaki put sam samo usijao noz i pri prvom susretu sa kamenom ,....... ode noz..... nije bitno da li su upredeni, samo da jefi rupe 23mm!!
nasa osam u Hrvatskoj original samo da stavim na kosu, paket od 10 nozeva kosta 30 jevreja, ali + sto moram i carinu da platim izmedju Srbije i Hrvatske od 130 jevreja, tako da nista od te kupovine.... evo npr jednog takvog noza: http://www.kramp.com/shop-de/en/10251/16076/495677/679729/T673RKR+Mower+blade+RH+Mörtl
 
Nazovi njih oni imaju sigurno..................

http://www.mikron-doo.rs/inhof_nozevi_za_rotacione_kosacice.html

No code has to be inserted here.
[/TD]
[TD] [TABLE="class: product-new"]
[TR]
[TD="class: product-new-header, colspan: 2"]Rotary mower blade[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD="colspan: 2, align: center"]
80-166.gif
[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD="class: product-new-content-l"]Part-no.[/TD]
[TD="class: product-new-content-r"]80-166[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD="class: product-new-content-l"]Weight[/TD]
[TD="class: product-new-content-r"]0.087 kg[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD="class: product-new-content-l"]Orig.-part.no.[/TD]
[TD="class: product-new-content-r"]T 673 L[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD="colspan: 3, align: center"]
abstand.gif
[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD="colspan: 3, align: center"]- No genuine spare part -[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD="colspan: 3, align: center"]The original part-number is indicated for coordination only![/TD]
[/TR]
[/TABLE]
[/TD]
[/TR]
[/TABLE]

 
Ima kod nas jedan iz Velikog Siljegovca(mesto Prema Ribarskoj Banji, opstina Krusevac!!) Ima svasta od delova za vecinu polj masina, oko 1 Jevrej je po nozu!!


A pitanje za Stronca: Jel bi mogao i hteo da pitas za jedne specificne nozeve i koliko bi kostali.... koje ja nisam uspeo da nadjem u Srbiji!! Mislim da su mu dimenzije 97mmX 47mmX 3 mm i najvaznija stvar da je rupa 23mm!! Svasta sam radio i razbusivao apratom za varenje i burgijom ali svaki put sam samo usijao noz i pri prvom susretu sa kamenom ,....... ode noz..... nije bitno da li su upredeni, samo da jefi rupe 23mm!!
nasa osam u Hrvatskoj original samo da stavim na kosu, paket od 10 nozeva kosta 30 jevreja, ali + sto moram i carinu da platim izmedju Srbije i Hrvatske od 130 jevreja, tako da nista od te kupovine.... evo npr jednog takvog noza: http://www.kramp.com/shop-de/en/10251/16076/495677/679729/T673RKR+Mower+blade+RH+M%C3%B6rtl







Nazovi kovačku radionicu u Čantaviru oni prave po uzorku kao i Mermometal iz Ade Plamen iz Srbobrana verovatno ima još neko
 
Čarapan naj jeftinija varijanta kupi burgiju hsse 23 mm (za čelik) i razbuši rupe na stonoj bušilici,(obavezno mala brzina i hlađenje emulzijom ili jestivim uljem) noževe kupiš tu kod tebe, burgiju imaš za stalno i rešio si problem, da se ne zezaš sa kojekakvim carinama.
 
Mikron sam pitao, i vecinu kovackih radnji!! Da li si mislio mozda Termo metal ili ipak mermometal!!
Nesto cu morati da smislim ako je ne budem zamenio za drugu kosu!!

Najverovatnije ako nista drugo, poslusacu Kosjerca i resiti se te muke sa nozevima!!
 
Nego, kako idu cene delova za oltove kosačice?
Koliko bi koštalo npr. ceo onaj list sa noževima i koliko se kreću oni prsti?
 
Kod mene je malo drugačija situacija.
Naime, prodali smo pre par godina takvu kosačicu jer nam više nije trebala pa mi je ostalo dosta delova od nje a šteta da trune pa razmišljam da stavi u oglase delove.
 
nikako da se odlucim koju kosu da uzmem, da li da uzmem bubnjaru ili sa diskovima, velicina je 165 koja mi odgovara, kupujem i rasturac otkosa pa sta mi preporucujete, koju da uzmem ?
 
Sa kojim traktorom bi nosio tu kosu? Ako ne gresim imas torpeda 75 DV, za manje traktore ne znam.

Moja preporuka u svakom slucaju je Poljska 2 diska, 1.65 zahvat, nova. Najsigurnija varijanta, i mozda i naj povoljnija. Novo je novo.
 
Posto ces koristiti rasturivac, obavezno bubnastu, time eliminises njen jedini nedostatak. Poljakinja pruza odlican odnos kvalitet_cijena.
 
planiram raditi sa ursus c 360 a torpedo bi mozda ponekad radio kad bi bio slobodan, jer je on zauzet sa balirkom, bubnjara mi se svidja sto kosi sve zivo i dobro kosi, uzeo bih najverovatnije lepo ocuvanu fahr km22 - 165 ili pz 165, za poljakinju ne znam, ima li neke razlike u kosenju izmedj uovih bubnjastih kosa ?
 
PZ ti je Poljakinja, razlika nekih u kosenju i nema. Jedino neke zapadne bubnjare imaju manji precnik bubnja, onog vertikalnog dijela koji ne utice na radni zahvat, pa su stoga u pradnosti u jakoj masi, lakse probacuju masu nazad odnosno teze zagusuje, jer imaju veci prazan prostor izmedju bubnjeva.
 
Nazad
Vrh