Tovni pilići

Kopriva je dobra u bilo kom obliku da se daje, pre svega zbog vitamina, ne znam koliko je proteinski hranljiva ali je zdrava, puna gvozdja, jeftina tako se ustedi na ciscenju. So se daje daim se otvori apetiti i mislim da je neko naveo da i meso bude ukusnije
 
Kopriva i cujem da zob daje fantastican ukus.Iskreno nisam probao,al zvuci realno.Ja sam licno koprivu davao samo curkama.
 
Hvala ljudi, to za so,zob i koprivu nisam imao pojma ::sramota:: .A sto se soje tice nisam izbacivao sacmu a uvodio griz, nego kad ih cistim mesam kukuruz i soju. Medjutim soju nemam uvek u istom obliku,tako je u jednoj turi bio griz i niti se pilicima svidelo niti su se pilici svidjali meni :haha: U glavnom imam sacmu ili przena cela zrna. ta przena se pilicima bas svidja a ja je imam za dzabe, pa sam se pitao jel to za njih dobro, s obzirom da to niko ne spominje?
 
@vukru

Sojina sacma i przena soja nisu isto. Soja ako se ne uprzi dobro ostaje tripsin inhibitor koji je otrovan, a ako se preprzi onda izgubi na kvalitetu. Zato je kupovni ekstrudirani sojin griz garantovano dobar.
 
Cika Dusko bas zato i pitam. jer za sacmu moram da predam vise soje, a przim kod prijatelja svoju soju.Ali ne znam koje su mane i prednosti kod ta dva oblika soje.Hvala svakako :ppozdrav:
 
Pilici napadaju jedni druge, ne svi nekolicina njih, krenu jedno na drugo, ali tu borba prestaje, da li neko zna sta se desava? Plasim da se ne pocnu da se ubijaju medjusobno?
 
Pilici napadaju jedni druge, ne svi nekolicina njih, krenu jedno na drugo, ali tu borba prestaje, da li neko zna sta se desava? Plasim da se ne pocnu da se ubijaju medjusobno?

Nije bas najjasnije - ali ako se pilici kljucaju - kanibalizam.Najcesci uzroci su:
-velika prenaseljenost,
-prejaka svetlost
-los kvalitet hrane
-losa ventilacija -pretoplo.
Ako je pile kljucano najcesce u zadnji deo tela treba ga izdvojiti ima antibiotika u obliku spreja i treba ga tretirati.
 
Nije bas najjasnije - ali ako se pilici kljucaju - kanibalizam.Najcesci uzroci su:
-velika prenaseljenost,
-prejaka svetlost
-los kvalitet hrane
-losa ventilacija -pretoplo.
Ako je pile kljucano najcesce u zadnji deo tela treba ga izdvojiti ima antibiotika u obliku spreja i treba ga tretirati.

Verovatno je zbog prenaseljenosti, probacu da im prosirim prostor malo, imaju prostora, ali ne bas mnogo, probacu pa javljam :osmeh:
 
Moji znaju da odmeravaju snagu klasicno suocavanje kljun na kljun i slabiji se povice znaci kao i domaci kad se biju od malena

Izmerio 6 komada od 29, tezina od 720g do 920g, 4 su tu izmedju 800 i 900g nema mnogo velike razlike, danas im je 19. dan

Sto se tice koprive ne verujem da ima bas 20% proteina znam da je hranljiva zato sto je u mom kraju ljudi daju svinjamam i curkama
 
Moji znaju da odmeravaju snagu klasicno suocavanje kljun na kljun i slabiji se povice znaci kao i domaci kad se biju od malena

Izmerio 6 komada od 29, tezina od 720g do 920g, 4 su tu izmedju 800 i 900g nema mnogo velike razlike, danas im je 19. dan

Sto se tice koprive ne verujem da ima bas 20% proteina znam da je hranljiva zato sto je u mom kraju ljudi daju svinjamam i curkama
Moji su merili u ponedeljak(21. dan) 1200g
Cime ih hranis?
 
mojim pilicima danas 43 dan imam ih 65kom imaju od 2,6 do 3,8.sinoc mi se dva izvrnulo a preksinoc 1(nadam se da vise nece) a bili svi zivahni nisu davali nikakve simptome.hranim ih sa sto posto hranom,zadnjih 6 dana jedu trojku,danas sam presao na kukuruz i zitio.sta moze da bude uzrok uginuca.
 
Sa 6 nedelja 3,8kg :sta:.Pa to je abnormalno napredno.Jednostavno ti je tu uzrok.To jesu hibridi,ali ni njihovo srce ne moze da izdrzi takav prirast.Pothitno na restriktivnu ishranu.:ppozdrav:
 
@mita22 gasi im svetlo na nekoliko sati preko dana neka se isprazne i ubaci im jabukovog sirceta, mozes u hrani da ubacis i stocno brasno.

Evo mojih pilica imaju 22. dana, pojeli oko 45kg I 100%, imaju jos oko 5kg ciste I da pojedu u hranilicama i prelaze na mesavinu I i II(odnos 2:1) u planu je 12kg te mesavine, posle toga ono sto je ostalo u dzaku I (mislim da ima oko 3kg) mesam sa II odnos 1:1 i ide II plus psenica u posebnoj hranilici a kasnije cu da je mesam psenicu sa II plus stocno.

Brine me mokra prostirka svakog dana ili svakog drugog im stavljam talas, malopre sam skinu sloj prostirke i na nekoliko mesta naso sitne bele crvice :sta:. Pretpostavljam da im je malo bilo vruce juce i danas pa su pili vise vode i izmet im je malo redji pa je zato i prostirka mokrija, inace ispod 1cm mokre prostirke nalazi se suva stara prostirka. Nemaju proliv, svi jedu normalno i veseli su.
 
Nazad
Vrh