Tovni pilići

pa super su ti milane, vidi se da je dobar hibrid, samo ta smrtnost tolika, to je poledica velike potraznje, i nikakve selekcije!! uvaljivali su sve i svasta...:ppozdrav:

Sto su uvaljivali, nego sto jos uvek uvaljuju sve i svasta a ne ruse cenu. Jos uvek je velika potraznja pilica, a pojedine masine u ink. stanicama su zagasili nisu ocekivali ovoliku potraznju.
 
Poslednja tura hranjena sa 100%, svi oduševljeni sa ukusom mesa, ali konverzija katastrofa, pojeli su čudo hrane, koštali me 190 a prodao za 250 i ostalo mi pet pilića!
 
Meni je ovo druga tura koju hranim sa 100% planirao sam da njih 45 sa potencijalnim uginucem pojedu 40kg 1 tu sam se mozda zeznuo trebao sam da im kupim jos 10kg 1 , dvojku pojeli 160kg, pride od 19. ili 20. dana su jeli trice i kukuruz to su pojeli do sada: 55kg kukuruza i psenice(prekrupa malo vise psenice) a trice negde oko 17 ili 18kg , Krenuo sa da ih cistim sa opemenjenom prekrupom (50% kukuruza, 40% psenice, 5% suncokreta i 5% ovasa ili jecma )pomesanom sa tricem i prekrupom napravio im 50kg od utorka popodne ih cistim ali slabo jedu moracu da odlozim klanje za sledeci vikend. Prosle godine meso ture koja je cuvana sa 100% ciscena sa prekrupom(psenica 70%, kukuruz 30%) kuvanom koprivom i kuvanom psenicom je bilo neuporedivo ukusnije nego meso ture cuvane sa gebijem.
 
I to posle ciscenja sa Gebijem.:sta: Mislim posle Gebija.Ako je tako,to je onda ukorenjen miris i ukus,koji se ne moze ocistiti,vec samo ublaziti.Sta bi tek bilo bez ciscenja.::samo bes::
 
Gebi je skuplji 10% od drugih koncentrata bar kod mene, naduje pilice, nisam znao ja da se trebaju pilici duze (ostavio si Sama taj podatak posle te ture na gebiju :) )cistiti pogotovo kad je pile krupnije vidi se efekat vode u mesu kada se kuva smanji se skoro za trecinu. Slabijeg su ukusa u odnosu na pilice cuvane sa 100% manje socniji iako sam odmah po prelasku na dvojku ubacivao prekrupu i kukuruz. Da ne bude da samo ja kukam na Gebi i nekoliko komsija su primetili da im se pilici smanje prilikom kuvanja sto se tice mesa tu smo svi razliciti neko ne primecuje razliku nebitno kojim koncentratom su pilici cuvani.
 
e,pa ja se na zalost ne slazem s vama.. Imam odlicna iskustva sa gebijem, i curke sad hranim sa njim!!! :ppozdrav:mozda je ukus mesa malo losiji, ali malo duzim ciscenjem, se i to moze srediti. a mislim da ako je zabranjeno reklamiranje hane, onda treba da bude zabranjeno i kudjenje... :sreca: Jer bolje je kupiti neki koncentrat za koji znas da ce ti sigurno porasti pilici, a ne neki da bi ukus mesa bio dobar, pa ovamo tovis 2,5 meseca, a oni jedva 2 kg..a konverzija 3,5..
 
Meni prošle ture koje sam hranio sa Gebijem nisu imale probleme sa smanjivanjem a ukus je bio ok, sa 100% je ukus bolji ali su pilići znatno manji, recimo meni drug ima sad prosek od 4kg sa gebijem i treba još pet dana da ih hrani, dok je meni bio prosek 3kg, mislim da su skoro isto hrane pojeli.
 
da, a isto je takva situacija i sa Jabukom...nju nesto svi potenciraju, a ona nikakva, evo primera, komsija hrani curke Jabukom, ja Gebijem.. iste starosti su, iz iste apoteke, sve isto..samo objekti razliciti.. razlika je Sokantna!!! :cool:
 
Izmerite ljudi kad ispecete.Ono manje ce biti bar iste velicine kao ovo veliko.Nadam se da sam jasan.Ovo veliko je puno vode i vise ce kalirati.To nije nikakva tajna.Koristi se aditiv koji vezuje vodu za misice,a on je negde i zabranjen.:osmeh: O kvalitetu mesa i njegovoj ispravnosti i eventualnoj stetnosti za zdravlje da i ne pricamo.Na forumu je zabranjena reklama i to je OK.Ali je dozvoljena ukoliko je od koristi za clanove,tj ukoliko nije iz cisto ekonomskih razloga.Ja licno nemam licni interes da kudim ili reklamiram bilo koga.Reklamirao nikada nikog i nisam.Sam sebi pravim koncentrat i znam sta mecem.Jedino ne znam dali su mi ubacili nesto GMO,a to je zakonom strogo zabranjeno.Ako je neko i uvezao tako nesto njemu na dusu,ja sam tu nemocan.
Ovo pisem za dobrobit vase porodice ,a na kraju krajeva ovo je demokratska drzava i svako hrani cime hoce.
Neka mi neko objasni ZASTO tako bujaju.Nije li vam to sumnjivo.:haha: U principu ako se gleda cista ekonomska racunica,naj jeftinije je kupiti pile na akciji.:osmeh: Niko se nije obogatio na par desetina pilica,sto drzi vecina na ovom forumu.Poenta je da se zdravo hranite.Ja imam vece kolicine,pa necu da smanjujem konverziju i da nekog nosim na dusi.Musterije su mi prezadovoljne.Zato sam i opstao za vreme pticijeg gripa,uvoza iz Argentine,kada je moja cena zive vage bila 50% veca od cene uredjenog pileta u prodavnici bez glave i nogu.A vi razmislite,uporedite,eksperimentisite,nosite na analizu i uradite kako vam volja.Meni je savest cista.Znam vrovatno vise od vecine na ovom forumu i nemojte mi nista zameriti.Zelim vam svako dobro i nemam nikakav interes i nikad nisam rekao ne kupujte onaj,vec ovaj koncentrat.U ostalom ja nisam spomenuo ni jednog proizvodjaca nikada u mojim postovima.Vi ste sami poceli da pisete GEBI,GEBI i da ga besomucno hvalite.E to nisam mogao da precutim i samo sam izjednacio.Sad je 1:1 za hvaljenje i kudjenje.:ppozdrav:
 
POdrzamam te 100% (ovo 100% nema nikakve veze sa onom hranom) u tvom izlaganju u predhodnom postu.I od srca jedna tura:ppozdrav:
 
Ne znam kakve su cene kod vas kod mene uz bolju konverziju sa Gebijem dodje se na isto posto je on najskuplji koncentrat, ustedi se na kolicini koncentrata to je tacno na manji kolicinama je to maltene zanemarljivo ali mu na kraju dodje isto kad se svede racunica. Pile treba da pjede 5 do 6kg koncentrata i tu nema rasprave. Ako je mala prostorija gde ne mogu da mrdnu sa dobrim hranilicama eto super konverzije kao jedan koj drug cuva 55 do 60 dana i nema pileta koje je lakse od 3kg uredjeno, al zato je tesno ne mogu da mrdnu i najverovatnije su mnogo masnija ali on daje 100% 30-35 dana jedinicu, 10-15 dana dvojku i 10-15 dana trojku.
Meni je dosta bitan ukus i ako se odlucim da cuvam malo vecu kolicinu najverovatnije cu cuvati na isti nacin, jbg jeste da ima dosta posla i mozda bude malo manja zarada ali ako meni pilici koje ostavim za sebe isplate pilici kje prodam ja cu biti zadovoljan.
 
Na zalost ekonomska racunica govori drugacije,ali na duze staze se mislim ovo isplati.Stvori se krug vernih musterija i to onda moze funkcionisati.Dolazili su mi ljudi oboleli od karcinoma i zaklinjali,da im samo kazem dali stavljam aditive.Nismo ni svesni kakvo je zlo.Aditiv,Mesno i pogotovo GMO.Kod nas je GMO zabranjen,a uvoz piletine hranjene GMO hranom nije.Jeste apsurd,kao i mnogi drugi,ali zato smo mi tu da razmislimo i pazimo gde i sta kupujemo.Barem nam jos niko ne moze zabraniti da za svoj novac kupimo ono sto zelimo.Na zalost kupovna moc iz dana u dan opada i sve se svodi na jeftino.Ja kazem da je bolje namazati hleba i masti,nego pojesti pile hranjeno sopstvenim izmetom i GMO sojom.:ppozdrav:
 
Realno situacija je takva kao sto Sama kaze nemaju ljudi para pa i ne gledaju sta kupuju, bitno da je jeftino ali sa zdravljem nema igranja. Evo primera od prosle godine: Ponudim mojoj teti da joj ocuvam pilice tj. za nju i za njenu cerku i ona kaze meni ne mora da se mucis imam blizu mesaru gde ima svezih pilica. Zavrsim turu njoj dam jedno pile cisto da proba prodje neko vreme zove mene tera kaze spremala pile i kad pocela da jede nije mogla da veruje koja je razlika u ukusu kaze meso skoro kao kod domacih pilica koje jela nekada davno dok je zivela na selu i evo sada cuvam joj 10 komada. Ako hocemo kvalitetno i ukusno mora malo vise da radimo i da ulazemo. To je bila logika kojom se moj pokojni deda vodio kada je cuvao svinje i kokoske iako su ga komsije ismevale i pricale da je lud sto se toliko trudi oko njih, ali kocine uvek ciste kad dodje veterinar samo kaze u celom selu ima samo nekoliko ovakvih kocina. Tako i ja za pilice mozda ce biti stotinak grama laksi nego ostali koji su uzeli kad i ja ali znam sta jedem.
 
sve mesaone pored becejke kupuju i sojinu sacmu iz uvoza koja stize preko Brckog,i uglavnom je modifikovana.razlog je jednostavan.jeftinija je i lakse dolaze do nje,a nasu nemodififikovanu izvoze.tako da iako pravite sami nemozete garantovati da vam je hrana bez gmo.dosta mesaona prodaje s.sacmu kao becejkinu,a nije iako ima original(navodno)etiketu.
 
O tome sam gore i pisao.Sumnja uvek postoji.Sto se vise prica o kontroli kavaliteta,to je kvalitet losiji.Ja razumem da neko kupi neko GMO djubre na crno,ali da firma koja se bavi veleprodajom i obrce hiljade tona,da nema kontrole i da prodaje sve i svasta.:sta: Slozicete se da ne bi bilo u redu.Za to bi vec neko trebao odgovarati.Zakon je jasan i TREBAO bi se postovati.
 
Postoji li neki nacin kako prevariti [ilice da jedu prekrupu? Preko dana slabo jedu nocu koliko toliko nadoknade jedu kao ludi obarenu koprivu i skuvanu psenicu izmesanu sa prekrupom. Koristim obogacenu prekrupu koja nije sitna tj. brasnasta nego malo krupnija.
 
Nazad
Vrh