Tovni pilići

Za tebe ce morati dici rakiju na 11 dinara.Imas novaca pa plati.:haha::ppozdrav:
 
Sta mislite o postavljanju najlona na betosnki pod pa preko pecena puna cigla pa opet najlon pa onda slama ili postavim najlon po podu i po 30ak cm na zidu i slama preko
 
e pa onda sam ga resio posto i ako ima malo vlage tj. ako se nekad napravi barica voda se nece zadrzati postoje pod pod nagibom i sva voda odlazi ujednom uglu i ide van
 
Kad pomenu najlon.Zimi poredjas stiropor po podu i preko najlon,pa prostirka.Nema da nazebu s poda.:osmeh:
 
Dobro zahladnelo. Nadam se da necu morati ukljucivati infra sijalice kod pilica. Da su u starom zivinarniku sigurno ne bi bilo potrebe posto je on manji i topliji, ali nadam se da je ova hladnoca prolazna.
 
Koliki bi meni sanduk trebaooooo.:haha:Ja sam inace krenuo sa sandukom i 60 komada.Cak sam u sanduku imao izbusenu plasticnu cev fi 75 i na kraju ventilator iz kompjutera koji je izvlacio amonijak i vlagu,te su mogli biti u sanduku cele 2 nedelje,pa onda u kavez.:osmeh:
 
Dobro vece prijatelji iz srbije,
citav da citam vasa dopisivanja, vec sam rekla da sam u Africi, i da ovde pokusavamo da s bavimo tovnim pilicima i da smo pokupili dosta vasih ideja i predloga sa foruma, ovde nije tesko toviti pile po nasim Srpskim recepturama, jer se ovde pilici prodaju ziva mera oko 1,3 kg zive mere, ali paradoks je to sto oni to gaje po 35-40 dana, a sa nasim, odnosno vasim recepturama to se postize za 3 nedelje!
Ovde ima sve od zitarica sto je potrebno da se napravi hrana, a nasli smo i premikse, lisin, metotin i stocnu kredu..
A klima je idealna za tov, nema zime i hladnih dana, tako da moze da se gaje tokom cele godine. Pozdrav veliki za sve forumase!!
 
@a2afrika

Dobro nam Jasmina dosli. Nadam se da cete u ovome skromnom delu foruma naci prijatelje sa kojima cete podeliti znanje i iskustva iz zivinarstva.
 
Zasto se bese daje hrana pilicima 2-3 sata nakon useljenja citam tekstove o uzgoju(obnavljam gradivo) i nigde nema objasnjenja zasto se tako radi secam se da se i ovde pisalo o tome ali se ne secam da je dat razlog zasto se kasnije hrana daje
 
Svako zivo bice moze duze bez hrane nego vode.Jednodnevno pile ima rezerve hrane jos iz jajeta,a prilikom transporta ozedni.Zato je potrebno prvo ugasiti zedj,pa potom ide hrana.Ja mojima dajem nakon sat ipo.
@a2afrika. Kakvi su hibridi kod vas.Mozda je u njima problem,pa idu sa tako malom kilazom.Znam da je Srbija izvozila pilice jednodnevne za Egipat,a velike za Libiju i Saudi Arabiju.
 
Neznam tacno da ti kazem o kojim se hibridima radi, ovde je sve tako na nivou srednjeg veka iskreno receno, ali imamo zelju da im pokazemo sta je pravo pile, ovi ovde su bili portugalska kolonija, tako da nista neznaju i tesko uce...
Razmisljamo i o pravljenju i prodaji hrane.
Slikacu ovih dana, kako izgledaju njihove pijace i pilici... necete verovati kako je to nenapredno da ne kazem zaostalo!!!
Bog im dao tako lepu klimu, mogu imati sve sto pozele..
Ovde je sada Juzno Africka Reublika glavni izvoznik za ovo podrucje, neverujem da uvoze nesto iz Evrope, mozda nesto Portugal izveze ovde sto je njima tamo "dz" klasa.

---------- Poruka napisana u 23:11 ---------- Prethodna poruka je at 23:09 ----------

Hvala Dusko na dobrodoslici, ja mogu samo od vas forumasa da pokupim znanje i iskustvo, ja sam pocetnik u ovome...
Covek se uci dok je ziv!! A novih znanja nikad dosta!!
 
Bojim se da ce biti problem sa hibridima.:osmeh: Nije fazon samo u hrani.Kad pile nije rasno,ono dostigne tako neku manju kilazu i ne moze dalje.Tu smo da pomognemo koliko je u nasoj moci.Naravno dobrodoslica i od mene.:ppozdrav:
 
Dobro jutro svima koliko vas ima!!!
SAMA:
Mozda je i u pitanju hibrid, ali to im je najmasovnija kilaza koju prodaju, stvar je u losoj hrani i u kupovnoj moci stanovnistva.. oni kupuju neko vreme neku dvojku alu ako nemaju pare oni ce davati i kukuruzne ili psenicne mekinje, cak ni kukuruz... sta reci..

---------- Poruka napisana u 07:56 ---------- Prethodna poruka je at 06:22 ----------

Drzite mi ljudi palceve, krecem danas sa prevljenjem hrane za pilice... po Brankovoj recepturi, uzecu i par kilasa da isprobam na njima, a sledece nedelje par jednodnevnih....
Pa da vide kako se to radi!!!

---------- Poruka napisana 12-04-12 u 06:28 ---------- Prethodna poruka je 10-04-12 at 07:56 ----------

Dobro jutro svima!!!
Da li moze neko da mi objasni sta moze biti uzrok pospanosti pilica, i da li visak proyeina moze biti tome uzrok... pospani su , slabo jedu..
 
[QUOTE

---------- Poruka napisana 12-04-12 u 06:28 ---------- Prethodna poruka je 10-04-12 at 07:56 ----------

Dobro jutro svima!!!
Da li moze neko da mi objasni sta moze biti uzrok pospanosti pilica, i da li visak proyeina moze biti tome uzrok... pospani su , slabo jedu..[/QUOTE]

Ako su se rasturili po celom prostoru i samo se namestaju da spavaju onda im je dobro, a sto se tice hrane oni prvi par dana imaju rezervu od usisanog zumanceta iz jajeta u kojem su bili. Ako je neki drugi razlog onda samo moze biti neka komponenta u hrani koji oni tamo stavljaju.
 
Mozda im smetaju komsijini cverglani,pa su ne naspavani.:osmeh: Ako sam dobro shvatio to su novi pilici,tek useljeni.Nisu tzv dobro odlezani,pa im fali malko odmora i da tako kazem dokucavanja.Zivnuce oni,bez brige.Opasno je kad se jesni veseli pilici kasnije umire.:ppozdrav:
 
Nazad
Vrh