Tovni pilići

E kad bi se u intenzivnom tovu ostvarivali takvi rezultati.:osmeh: Mozemo samo da vam pozavidimo.:haha::ppozdrav:
 
Sutra klanje. Iako sam mislio da cu tesko prodati, turica glat otisla, i jos bi da imam. Bice za dve nedelje ponovo.
 
Oko 30 kom. svake druge srede ili cetvrtka. Nemam vise prostora, a i nemam trziste za vise. Ovako polako penzionerski.
 
Mojoj komsiki je prosle godine trecina ture uginulo zbog loseg leka koksidiostatika u Pntelic koncentratu do tada nekoliko godina unazad su cuvali sve ture sa tim koncentratom, mi smo adnja rupa na svirali pa proizvodjaci i ne obracaju paznju sta nam salju od losijih pilica, premiksa do koncentrata,

Kako ste ustanovili da je uginuce nastalo zbog loseg kokcidios.?
 
Kokcidiostatik u koncentratu je preventiva,ali nije lek.Ako su dobili kokcidiozu,tesko da su mogli zivnuti od promene koncentrata.Ne kazem da hrana nije bila losa,pa su posle zamene zivnuli.:sta:
 
ustanovio veterinar, cim je promenjen koncentrat posle 2 dana zivnuli
Delim misljenje Same

U suzbijanju kokcidioze, jedna od mera je promena hrane, ali se ona ne leci na takav nacin.Najefikasniji lek je bio ali ga je sve teze nabaviti "Amprolijum" - hoce da ga potisnu kao "nepozenjnog" zbog proteziranja drugog leka.
 
Ljudi imam problemcic sa vlagom, samo sto sam se vratio iz objekta kog spremam za useljenje pilica koje sam planirao za cetvrtak. Juce sam ga okrecio i malopre otisao da vidim dal je malo povuklo da ga predjem jos koji put kad tamo mokar pod na severnoj strani koja je do sume sirine 10cm, na toj strani se nalazi hranilica duzinom celog zida. Sta raditi? Ova prostorija je preuredjena za cuvanje pilica za ove malo hladnije dane, to je nekada bila zimska kocina i tu je boravila prasilja sa prasicima, usled ne koriscenja prostorije i neodrzavanja severni zid koji je napravljen od betona visine 1,5m je zatrpan zemljom i najverovatnije je negde pukao. Mogu prvih 20ak dana da cuvam pilice u sanduku dok se ta vlaga ne povuce planirao sam da stavim na podu slamu nekih 10ak cm a preko susku od drveta al ne znam koliko ce to imati efekta kada je pod vlazan.

Jos jedna stvar.Kako ide nabavka pilica tj. kako ih nabavljaju prodavnice? Da li postoji mogucnost da jedan prevoznik uzima pilice iz razlicitih inkubatorskih stanica i razvozi pilice. SInoc mi drug kaze raspitao se i saznao da za nas kraj Nis i okolina jedan isti dovbavlja pilice, ja pitao u dve prodavnice kod mene i u jednoj mi rekli da im pilice dovoze iz neke Palanke a u drugoj da dovoze iz Arilja, u trecoj pak koja je u Nisu kazu dovoze im vec 10 godina iz Panceva.
 
Svaka apoteka zadrzava pravo nabavke pilica odande gde ima i gde im je povoljnije.Uglavnom se svi drze vise dobavljaca,da ne bi zavisili od samo jednog.Sto se tice vlage,moras je resiti.Ako stavis prostirku na mokro,sve ce ti pobudjaviti,a to naravno nije dobro.Ako je veca kolicina vode,tj barica pokupi sa nekom krpom,a vlaznu fleku moras osusiti.Ja moje resavam sa ventilatorima,koji izvuku vlagu.Ako ih nemas,mozes uperiti obican letnji ventilator za kucu.Samo nek duva i isusice.U protivnom ti ne gine fen ili neko zagrevanje da se osusi.:osmeh:
 
E to je problemcic najverovatnije je puklo sa spoljne strane zida koji je zatrpan zemljom, ima tu nekoliko kubika zemlje dosta je nezgodno za kopanje, videcu ovih dana kako ce se ponasati posto najavljuju kise
 
I ti si na zalost moj.:osmeh: Sala naravno.Popi der jednu pred nedeljni rucak,a Dule izvini.Ce padne brisanje ili prebacivanje u Chat.:osmeh:
 
Nazad
Vrh