Tovni pilići

Koliko bih mogao da drzim pilica u prostoriji 3,5 x 3,5?hvala unapred
 
Koliko bih mogao da drzim pilica u prostoriji 3,5 x 3,5?hvala unapred

Po doktoru Rajku Latinovicu u objektu sa prirodnom ventilacijom-prozorima na kraju tova na m2 ide 25kg, ako objekat ima bolju ventilaciju gustina naseljenosti se povecava na 30 do 32kg pri tom ovo se misli na intezivan tov do 45 dana. Ja bih u tolikom prostoru drzao od 90 do 100 pilica. mora se racunati 2 a mozda i 3 pojilice(ako se koriste one plasticne od 10l pa moze i neka serpa da udje u objekat ako za to bude potrebno), hranilice mogu da budu one plasticne koje se okae o plafon i izdignu od zemlje a mogu i drvena ili limena koritanca.

Da se pohvalim danas uzeo 45 jednodnevnih :)
 
Mora se racunati i na godisnje doba.S obzirom da idu topliji dani,ne treba pretzerivati sa gustinom.Bilo bi dobro ubaciti neki ventilator.U protivnom ako temperatura predje 30c moze biti mnogo i 30 komada.Sa ventilatorom 80 do 100 komada.
 
Svaka cast hladovini,ali kad je temperatura vazduha preko 30.:osmeh: Promaja ima svoje prednosti i naravno mane.Najbolje je visoko ventilator,jer toplota ide gore,a dovod vazduha da ne poliva pilice.
 
SAMA ti si po meni jedan od najvecih strucnjaka ovde sto se tice tovnih pilica i svima nama dobro dodju tvoji postovi,i hvala ti na odgovoru,imam jos jedno pitanje koliko otpadne na iznutrice kada se zakolje pile tezine 3kg?pozdrav
 
Covek se uci dok je ziv.Nekad i kad misli da nesto zna u stvari ne zna.To sam vise puta iskusio na sebi.Zato bih ja sebe prihvatio sa rezervom.:osmeh: Inace sto se tice otpada zavisi od starosti pilica i samog hibrida.Pile od 3kg,kako si naveo u primeru moze da kalira od 500 do 800g.Zavisi naravno dali je sito i sa staroscu su mu deblja creva,te vise otpadne.Pri tome nisam odbio glavu i noge,cisto da ne bude zabune.
 
Usled velike navale i potraznje opao kvalitet pilica, pozali mi se malopre komsija da mu vec jedno pile uginulo uzeo ih jutros, ja otkazao narudzbinu u toj prodavnici gde komsija uzeo narucio u prodavnici 15km udaljenoj od mog mesta, videcemo kolike sam srece, ima nekoliko pospanih pilica koji su mi sumnjivi videcemo narednih 2-3 dana kako ce biti
 
to sto ugine po koje prvih par dana ,nije problem,desava se.
Problem je kad su loseg kvaliteta,jedu a ne rastu sto se meni desilo jesenas.
Morao sam da ih ranim do dva meseca pa da stignu do 2,5 kg i to zivi.
Vise tamo ne nabavljam,pisao sam o tome ranije.
 
Zbog velike navale stanice su sve izbacivale na trziste, nije bilo selekcije. Mnogo krzljavaca je proslo po maximalnim cenama. Kada vidim da neko zaostaje prebacim ga u mladju dve nedelje turu pa je onda jednak sa ostalima. Medjutim musterije se sa pravom bune posto su papreno platili pile, oni nemaju sledecu turu pa da ga prebace.
 
U toj prodavnici gde sam otkazao turu prodvacici su rekli jos u subotu da stagnira upis pilica, ja doso u ponedeljak i ona mi to kaze ali uzela mi broj telefona zapisala koliko hocu i rekla da ce uvece da mi javi sta ce da joj odgovore, prolazim uvece pored prodavnice i vidim otvoreno svratim da pitam sta se desava ona zove i kazu joj znace ujutru, produzim setnju posle pola sata se vratim i otkazem turu vodjen logikom ako oni stagniraju pa se razmisjaju da usled navale ucare jos koji dinar ko zna kakvog ce kvaliteta biti pilici zato sam narucio u prodavnici koju su mi preporucili komsije koje tu uzimaju godinama, covek koji drzi prodavnicu mi kaze da dolaze kod njega zato sto nema vise pilica u drugim prodavnicama a on saradjuje sa nekim dobavljacem iz Panceva vec 10 godina i nikada nije imao problema ne znaci da ce i ova tura da bude dobra niko nije imun na novac.
 
Onda se nadaj dobrim pilicima.Nada umire poslednja.:haha: Ja imam dil sa dobavljacem i radim vec 11 godina intenzivno sa njim.Dajem mu dinamiku isporuke 6 meseci unapred.Znaci za mene moze da nasadjuje.Uzgred uzimam kolicinu kao neka apoteka.U poslednje vreme dobijam sve sto lici na pile.:osmeh:
 
Sad sam se vratio iz izvidnice za sada je jedno klimavo ne verujem da ce preziveti noc. Ti si SAMA ozbiljan igrac ja sam sitna boranija tek se ucim ali mozda i ja krenem u malo veci tov nesto se suska po selu da ce jedan politicar da pripomogne oko pilica on garantuje trziste i daje neki podsticaj a na nama je da ih cuvamo 45 dana
 
Nisam siguran, ali izgleda da su mi prvu turu uvalili gril piliće, mnogo skaču, konverzija je oko 1.5, posle 22 dana su oko 1kg, videćemo šta će biti sad sam ih prebacio na dvojku.
 
cestoprocitam ovde izraz GRILL pilici.U cemu je stos i sta je to??
Ja znam samo za cobb 500 ross valjda 308 i tako to.
Nikad nisam cuo da postoje grill pilici.
Nasa posla.
 
Usled velike navale i potraznje opao kvalitet pilica, pozali mi se malopre komsija da mu vec jedno pile uginulo uzeo ih jutros, ja otkazao narudzbinu u toj prodavnici gde komsija uzeo narucio u prodavnici 15km udaljenoj od mog mesta, videcemo kolike sam srece, ima nekoliko pospanih pilica koji su mi sumnjivi videcemo narednih 2-3 dana kako ce biti


Ja uzeo 40 komada + 1 dobio gratis i samo to jedno crklo a ostali su u najboljem redu,planiram kad sredim objekat da uzmem 100 komada,SAMA ti kad narucis pilice mora da ih ima more,cim imas toliku kolicinu :DD
 
Nazad
Vrh