Tovni pilići

ah izivinite,u zurbi sam,kad stignu znacu sve podatke,onda mi mozete malo pomoci...
 
Tovno pile za kucu -domaca radinost 2010.god....
picture-185.jpg
[/IMG]
 
Ja sam u jesen 2010 imao petlice i od 7,5kg.Nisam ni znao da toliko mogu nagurati,ali je toliko dobro isla prodaja :osmeh: da sam na zalost saznao koliko mogu dogurati.Imali su preko 3 meseca.::lose:: Ne ponovilo se.
 
Taj je na kraju otisao po 90 dinara zive vage.Tuga nevidjena.Kad sam racunao konverziju izbio osigurac na digitronu.Nisam bio u situaciji da pitam za cenu.Samo da im vidim ledja.Sto je najgore ja sam njih prodavao mesec ipo i uvek birao krupnije.Znaci taj je od losijih.Zamisli onog sto sam prodao sa 6 nedelja,kao najveceg koliki bi bio sa 3 i kusur meseci.:osmeh:
 
Ja sam davno imao jednoga krzljavca kojeg smo pustili na dvoriste pa se hranio sa kujom zajedno. Izgurao je za ne znam koje vreme preko 5 kg zive vage. Bila dobra supa od njega.
 
Danas klana tura 56-ti dan. Prosek 2,300 kg uredjeni, zadovoljan obzirom da su preziveli one februarske hladnoce.
 
Jel moguće da su pilići od dva-tri dana počeli po malo da kljucaju jedni druge, moguće da im je hrana slabije ispadala?
 
Nikola dobro obrati paznju to moze biti opasno.Kiseonik pozeljno je da imaju hranu ispred sebe,jer ce tako brze naraditi i manje ce se tuci za mesto ,kad se sipa.
 
Danas sam ih pratio malo više, mislim da su prestali da se kljucaju, jer sam video na tri pileta da su malo očerupani, danas toga nema, merio sam ih oko 140 grama, peti dan.

Dule, naručio sam za sledeći četvrtak 30 komada, probaću da te kopiram!
 
Pozdrav narode, moze neka slika objekta u kome cuvate pilice, i nesto od opreme kucne radinosti, ja trenutno preuredjujem objekat gde palniram da uselim pilice prve ili druge nedelje aprila pa rekoh da nekom ukradem neki patent ;) :ppozdrav:
 
Nazad
Vrh