Tovni pilići

A zato je ona vruca.:haha:Sala naravno.Infra sijalica ima vece toplotno iskoriscenje.Kao kad bi na obicnu sijalicu stavili tzv sirmu.Dobili bi veci intenzitet svetlosti,zbog refleksije.Ili kad bi stavili ogledalo.Tzv luks je intenzitet svetlosti,a snaga je snaga.Otuda stedna sijalica,koja ima vise luksa za manju sanagu,ali da bude 100W,a da greje kao 300W.:osmeh:Mozda i moze,necu da tvrdim,ali trgovcima i reklamama nije uvek verovati.
 
Prebacio sam danas piliće na dvojku, nije mi se kupovao još jedan džak jedinice s obzirom da imaju 21. dan, tako da sam im danas pomešao jedinicu i dvojku, vidim jedu super, pa ćemo da vidimo šta ćemo napraviti, inače njih pojeli su po 1 kg jedinice.

---------- Poruka napisana 23-12-11 u 15:11 ---------- Prethodna poruka je 20-12-11 at 11:03 ----------

Merio sam ponovo piliće, tačno imaju po 1kg, pojeli su 40kg jedinice i oko 15kg dvojke ispadne oko 1.4 konverzija, da im je bilo toplije možda bi bilo 1.3 ali dobro je i ovako, imaju 23 dana.
 
Sutra jutro dolazi koljac po pilice. Jedva sam rasturio turicu, oseti se da sve pare daju za grejanje (musterije)a za ostalo ako bude.
 
Uvek je dobar posao prodati uredjene.Tu se nikako ne moze puci.Naprotiv,zarada je ekstra.Jos pogotovo,kad se proda po dobroj ceni,koju je Dule ubo.Zato je nekad i bolje na sitnije,al da se zaradi.Vecu kolicinu je gotovo ne moguce prodati uredjenu,pa je i verovatnoca gubitka poprilicno velika.
 
Ne u danasnje vreme vecu kolicinu uredjenih pilica prodati je Sizifov posao. Jednostavno nema narod novaca. Dosla zima, veliki izdaci su za grejanje i ostalo a meso, makar i pilece postaje luksuz.
 
Dule, bio si u pravu 1/1 za zimske piliće merio sam ih juče sa 40 dana tu su oko 2.8kg, prešao sam na trojku, pretpostavljam da će izaći zaklani oko 2.2kg tako da konverzija neće biti ni blizu onim prošlim za trećinu su manji ali nema veze.
 
Zdravo svima,moje ime je Robert i bavim se uzgojom tovnih pilica.Zanima me jeli neko hranio pilice cetiri nedelje sa kecom i kakvi su vam bili rezultati.Koliko ide odraslih pilica po metru kvadratnom?:osmeh:
 
O svemu tome je vec pisano:osmeh:.Jedinicu mozes davati,ali postoji rizik,da se slogiraju.Ipak je jedinica jaca od dvojke.Ne potreban rizik.A sto se tice kolicine,ona zavisi od klime u zivinarniku i godisnjeg doba.Nije preporucljivo vise od 34kg po 1m2.Uglavnom ide od 11 do 15 komada u zavisnosti od njihove telesne tezine.
 
O svemu tome je vec pisano:osmeh:.Jedinicu mozes davati,ali postoji rizik,da se slogiraju.Ipak je jedinica jaca od dvojke.Ne potreban rizik.A sto se tice kolicine,ona zavisi od klime u zivinarniku i godisnjeg doba.Nije preporucljivo vise od 34kg po 1m2.Uglavnom ide od 11 do 15 komada u zavisnosti od njihove telesne tezine.

Ja jedinicom hranim tri nedelje - 21 dan:ppozdrav::ppozdrav:
 
Mnogo rizikuješ sa dugim davanjem jedinice, a praktično vrlo malo dobijaš jer je razlika između jedinice i dvojke 2-3% proteina a u principu toliko ti je razlika i u ceni koncentrata, jedino ako nećeš da ti tura završi što pre, ali onda imaš meso koje nije zrelo i ima dosta vode u sebi.
 
Nazad
Vrh