Tovni pilići

Verujem da dosta ljudi u ovoj zurbi od zivota ni ne razmislja sta kupuje, nego kada zure sa posla daj sta cu najlakse da spremim, normalno pile u rernu i napred. E sad to sto mi znamo a ona ne, to je druga stvar. Ona je svoga dragog obradovala sa pecenom "piletinom" i svi zadovoljni.
 
Mi smo dugo kupovali tu "piletinu" i onda mi je drug rekao da oni kod nekih ljudi kupuju PILETINU, kad sam to probao, prestao sam i da gledam tu tobož piletinu.
A ovo što smo mi sad imali i što jedemo ne može da se poredi ni sa onom koju smo kod onih ljudi kupovali.
 
Stigli tek večeras 40. komada, čekam ih čitav dan od 12 me pomeraju na 2 sata do sedam noćas, nisam bio kući žena ih je ubacila kaže da je ok, samo što me nije shvatila pa im je odmah stavila i hranu i vodu.
 
Ubacio sam im danas pored kvočke od 250w još jednu običnu sijalicu od 100w, jer su se grupisali ispod kvočke a morao sam da je spustim na jedno 30-tak centimetara.

---------- Poruka napisana 03-12-11 u 15:21 ---------- Prethodna poruka je 02-12-11 at 14:46 ----------

Zaboravio sam da napišem, kad smo klali prvu turu, bilo je oko 140 kg žive vage a dobili smo tačno 113.5kg očišćenih pilića, tako da ispada da otpada oko 20% prilikom čišćenja, špretpostavljam da će nekoga ovo zanimati.

---------- Poruka napisana 04-12-11 u 10:52 ---------- Prethodna poruka je 03-12-11 at 15:21 ----------

Izgleda da im je bilo zima ona prva dva dana pa sam juče smanjio visinu na nekih 60 cm, ali ipak našao sam jedno pile uginulo jutros, nadam se da ih neće više biti.
 
Leti je teze odrzati potrebnu temperaturu,te je to razlog veceg uginuca.Zimi moze doci do uginuca zbog povecane vlaznosti kukuruza.I kad se vestacki osusi,kukuruz je sklon povlacenju vlage,te moze doci do problema.Zato je naj sigurnije do proleca mesati stari i novi,naravno suseni.To su barem moja iskustva.
 
Leti je teze odrzati potrebnu temperaturu,te je to razlog veceg uginuca.Zimi moze doci do uginuca zbog povecane vlaznosti kukuruza.I kad se vestacki osusi,kukuruz je sklon povlacenju vlage,te moze doci do problema.Zato je naj sigurnije do proleca mesati stari i novi,naravno suseni.To su barem moja iskustva.

Delim tvoje mišljenje - ipak su veci gubitci leti.To su neka moja iskustva.:ppozdrav:
 
Namazi te rane sa viksom.Slobodno nanesi debelo.Ako se nastavi i nedaj Boze da nacnu nekog drugog imas u apoteci tzv kanistop.Protiv kanibalizma.Moguce je da se nesto povredio i onda oni cokaju to mesto.Pripazi dobro,moze biti opasno.
 
Danas poklana turica, prosek 2,330 moglo i bolje, ali ipak dobro. Veceras oko 20 sati stize nova turica.
 
Klao sam ih sa napunjenih 51 danom, od toga sam ih 10 dana čistio i za to vreme su pojeli 40kg trojke i oko 34 kg prekrupe.

---------- Poruka napisana 16-12-11 u 16:18 ---------- Prethodna poruka je 15-12-11 at 11:03 ----------

Merio sam danas piliće, ispadnu oko 775gr po komadu ili ukupno njih 40 imaju 31kg a pojeli su 40kg Gebi jedinice, dodje konverzija oko 1.3, inače imaju 18dana, kupio sam im još jedan džak jedinice i posle mislim da pređem na dvojku!

Merio sam danas piliće imaju 15 dana i oko 470gr, pojeli su oko 25kg hrane, tako da je konverzija ok samo što će biti manji, mada mi je i Dule rekao da će zimus slabije napredovati, pretpostavljam da za 21 dan neće trebati tri džaka jedinice nego će biti dosta dva.
 
pre nekoliko dana sam pricao sa covekom koji cuva po 300 pilica godisnje i kaze on meni da cuva 40 dana na jedinici, 15 na dvojci i 15 ih cisti i prosek je skoro 4kg a uginuce je 1 ili 2 pileta po turi. Koncentrat je neki agromil
 
Pa drze ljudi i po deset nedelja pilice, samo dugo je ono 40 dana na jedinici, mislim trosak je bez potrebe. moze jedinica i krace a dvojka u tom slucaju duze. Nece neki koji rade za sebe mladu piletinu da stavljaju u zamrzivac, nego cekaju da meso "sazri" pa onda klanje.
 
Na osnovu priča sa foruma teško da bi mu samo jedan dva uginula ako su 40 dana na jedinici, jedino ako mu jedinica nema nekih 19% proteina.
 
Nazad
Vrh