Tovni pilići

Ne ne druze.Tebi svaka cast i uspeh u daljem radu.To se odnosilo na prethodni post uvazenog kolege valjevca.:ppozdrav:
 
Moj eksperiment koke tovljenice se jutros zavrsio, naso sam je mrtvu sa poluotvorenim kljunom zabijenim u zemlju imala je oko 6kg i 6 1/2 meseci nisam docekao da pronese iznenadila me, juce joj nista nije bilo normaln jela al eto sta da se radi
 
Moj otac je avgusta ostavio dve koke od tovnih i posle nekog vremena su pocele da nose, imale su oko 5 kg, posle koliku su pocele da nose ne znam tacno zato sto se cale time zanima, setale su po dvoristu kljucale travu i prekrupu su jele, skoro svaki dan je bilo po dva jajeta, a obe su misteriozno nestale posle par nedelja, jer u dvoristu imam tri psa!
 
Ova koka je bila u dvoristu sa ostalim jela kukuruz, psenicu i stocno brasno, normalno svakod dana koke dobijaju zelenilo ali me bilo strah kada se zahladnilo da se ne razboli u kokotarniku posto je spavala na zemlji nije mogla da se popne na motkama pa sam je prebacio u prostoriji gde sam cuvao pilice. Mozda sam zeznuo stvar sto sam je prebacio posto ta prostorija nije ciscena jos ima podloge od pilica koji su zaklani pre 20dana a mozda je izdalo srce usled velike tezine
 
milane, mislim da je srce izdalo, ipak je 6kg..isuvise...steta sto je nisi zaklao pre, imao bi mesa od nje dosta.:ppozdrav:
 
Nije mi se dalo, prica keva kolji bre to rekla mi veterinarka da ce da te iznenadi i samo ces da je nadjes mrtvu a ja jok cekam da pronese i eno je sad u djubretu bar ce biti djubriva ako je od vajde a bas sam se bio nameracio da probam meso :(
 
@Dusko58 ma kakva supa planirala keva da je ispece za novu godinu kaze morala bi da skine poklopac od pekaca imali bi curku na trpezi a ne kokosku, al sta da se radi to mi je za nauk
 
@MilanM

Žao mi je što se to desilo, jer je veliki trud uložen, šteta, ali sa druge strane svi na forumu će znati a i ti da je 6kg plafon za tovne piliće, neki od mojih su za 45 dana došli do 4.5kg ali je to sa Gebijevom hranom mogu samo da zamislim koliko je vode bilo u njima, a ovih tvojih 6kg verovatno vrede kao 10 sa Gebijevom hranom.
 
Ja sam prosle jeseni imao i preko 7kg.Silom prilike,slabo isla prodaja.:osmeh:Kako bi drukcije znao koliko mogu narasti.Bilo ne ponovilo se.Milane da ti nije ta koka jela novi kukuruz sa viskom vlage.Pile se slogira i pukne mu srce,kad tako veliko konzumira koncentrat,a ako kljuca po dvoristu,moze dugo ziveti.
 
@SAMA sad kad si pomenuo svez kukuruz pre nekoliko dana sam istrosio jedan klas ovogodisnjeg kukuruza cisto da vidim dal ce da jedu koke mozda je i ona pokupila koje zrno ali osim tog jednog klasa ostali kukuruz i psenica kojim ih hranim nisu od ove godine
 
To da znaju svi.Kukuruz vlaznosti preko 16% moze izazvati uginuce.Nesme se davati ni cist,a ni unositi u koncentrat.
 
Ma kad se greje nek se greje.:haha:Dodas jos malo para i kupis na akciji.Poceli su s obaranjem.::jako_besan::Piletina 199 ociscena bez glave i nogu.Bataci 240.Zivi 120.Ko ima racuna da ih greje.:zli:
 
Ranijih godina sam cuvao jednu ,dve ture (30 kom.) za svoje potrebe. Ove godine sam naisao na Vas forum,procitao jako zanimljive tekstove i iskoristio slobodni prostor.Iz mog dvorista su izasle tri ture pilica po 100 kom. Hvala jos jednom.
 
Ma kad se greje nek se greje.:haha:Dodas jos malo para i kupis na akciji.Poceli su s obaranjem.::jako_besan::Piletina 199 ociscena bez glave i nogu.Bataci 240.Zivi 120.Ko ima racuna da ih greje.:zli:

Pa lakse mi je da grejem tri ture u zivinarniku nego jednu. Bas kada se greje nek se greje. Te cene su trenutne zato sto su svi poklali, ali videces za mesec dana ada odvade iz zamrzivaca. Ove sa akcije neka jede ko mora ja sigurno necu.
 
Iskreno mi je zao ljudi koji moraju to da kupe,jel nemaju novca.Ali znam neke koji imaju,a to kupuju.Ne mogu da verujem da toliko ne razmisljaju sta kupuju i cime se truju.
 
Nazad
Vrh