Tovni pilići

Pozdrav svima. Prvi put se javljam na forumu. Imam pilice, juce su napunili 2 mjeseca, pa sam danas trebala pristupiti prociscavanju od 7 dana. Medjutim jutros kad sam usla kod njih zatekla sam 2 uginuca, sto do sada nije bilo...Da li je to zbog jake hrane jer nisam smanjivala postotak koncetrata?Da li da odmah pocnem sa davanjem prekrupe, da se nebi opet isto dogodilo?:(
 
Poslednja izmena:
Hvala Dule, služimo narodu!

Renata imaš sve živo piše na forumu, pošto nemam neko veliko iskustvo ali sam pročitao sve na forumu mogu da ti kažem da su sigurno uginuli jer su se prejeli pa im je srce otkazalo, ako su ti to tovni pilići mislim da nema potrebe da ih više hraniš dvojkom i da je pravo vreme da počneš sa čišćenjem, mada si to verovatno i mogla da počneš pre pet dana, i verovatno bi imala dva pileta više.
 
ee Nikola sad si pravi majstor, dao si svoj prvi savet :osmeh: rezultati super... Renata je mal preterala sa koncentratom... :ppozdrav:
 
Zezajte vi, zezajte, mada moguće da imam tačno dva meseca više isustva od dobrog dela ovih poljoprivrednih savetnika koji su sad počeli sa radom :osmeh:
 
Hvala na savjetu...Prosle godine sam isto hranila i nije bilo nijednog uginuca.Sad cu poceti sa ciscenjem, nadam se da ostali pilici nece imati problema, odnosno posledica? :)

---------- Poruka napisana u 12:15 ---------- Prethodna poruka je at 12:11 ----------

 
Pazi samo da prekrupa bude od starog ili susenog kukuruza.Nikako nov.O da pa ja sam penzionisan.:osmeh:
 
tov pilića

Bok svima.:osmeh:
Ja bih htjela započeti nešto sa pilićima(tovnim) ali neznam ni šta ni kako!
Da li bi mi neko mogao objasniti šta mi je potrebno i kako to sve ide!!!Hvala puno
 
Jako komplikovana tema o kojoj je dosta pisano.Bez uvrede ali mislim da je lakse tebi procitati napisano,pa da pisemo o eventualnim nejasnocama,nego nama da pisemo sve izpocetka.
 
da li mi neko može reći da li postoje neke tvrtke koje otkupljuju piliće od malih proizvođača koji nisu u sustavi pdv znači nemaju registriran obrt:haha::haha:
 
Pratim temu i zelim da se zahvalim dobrim ljudima koji imaju razumevanja za pocetnike. Hvala i svako dobro.
 
Može ako nađeš kupca, probaj sa velikim klanicama, nazovi ih pa pitaj, postavi oglase, gde nudiš prodaju 3000 tovnih pilića. Ali za početak razmisli koliki avans da tražiš, jer bez toga nema ništa, suviše je rizično.
 
Danas me zovu ljudi pitaju kad će nova tura pilića, mislim da ću narednu turu morati da pojačam na 40 komada iako sam mislio da ih bude 20. Moraću da poradim na izolaciji i da konačno napravim neka vrata na garaži.

Inače danas pala supa od niših pilića, konačno da jedem žutu supu, to odavno nisam gledao.
 
Nazad
Vrh