Tovni pilići

dali se i na koji nacin moze obezbediti plasman za 3 000 pilica u turnusu.. pozdrav :ppozdrav:
 
Imaju ljudi i po 50 i vise hiljada u turnusu.Samo oni znaju kako i posto ih prodaju.Na zapadu se tovi za poznatog kupca po poznatoj ceni.Ovde je sve lov u mutnom.Nema toga koji ce ti nesto preciznije reci.
Znam kolegu u blizini Osla.Ima farmu 50000komada,sve automatizovano i osigurano.Hranu dobija od kupca,a na kraju mu doplate razliku.Pre 2 godine mu je crkla sklopka,koja otvara zaluzine na ventilatorima,sto je uslov da ventilatori ukljuce.Preko noci mu je sve pocrkalo,a on mrtav ladan.Ima osiguranje.Svu stetu je naplatio bez problema i nastavio sa radom.Ovde ako imas viska zivaca mozes se upustati u tako nesto.Zakoni EU,koji imaju mnogo prednosti u nasem slucaju mogu da ti budu samo smetnja.
 
Otkako sam prešao na trojku, pilići su mi u dva dana smanjili unošenje vode za duplo, pretpostavljam da je to zbog svakojakih špecija koje stavljaju u jedinicu i dvojku, inače sam im samo trojku mešao sa dvojkom 2 dana, pa samo trojka 3 dana pa sam počeo da im mešam trojku i prekrupu, i tako će da funkcionišu još dva dana i samo prekrupa petak i subota, a u nedelju klanje pa ćemo da vidimo kakvi su rezultati, juče sam jedno veće merio bilo je 4.2kg:osmeh:, samo mislim da takvih ima malo.
 
Pilici poklani i rastureni. Poklani 55-ti dan, prosek uredjenog 2,570 kg. Vidi se da ide zima, ali ja ipak zadovoljan.
 
Dule, zanima me kako ih hraniš ti do kojeg dana jedinica, do kojeg dvojka, jel ih na kraju hraniš trojkom ili čime?
Pitam te jer ću ja moje da koljem u nedelju, ovi veći su oko 4kg dok su manji oko 3.6 pa sve do 3.2 kg, trenutno ih hranim mešavinom trojke i prekrupe a zadnja dva dana će dobijati samo prekrupu, pretpostavljam da će malo kalirati ali ne bi trebalo da ovi najmanji zaklani budu manji od 2.5kg.
 
@nikola_VUK

Ovako Nidzo. Pisem za 25 pilica: Prvo pojedu 50 kg jedinice, zatim 70 kg kupovne dvojke i na kraju 70,6 kg pravljene hrane koja je malo slabija od kupovne dvojke. Za tu pravljenu ide po onome mom starom rp 50 kg kukuruzne prekrupe + 20 kg supera za pilice i 600 gr 1% premiksa za pilice bez kokcidiostatika, i kraj.
 
Evo da se pohvalim malo i ja, dakle useljeni 6.10 imaju znači imaju tačno 50 dana, idu na klanje u nedelju.




Ovaj momak ima 4.5kg

Inače čišćeni su prvo sa trojkom 4 dana, pa mešavina trojke i prekrupe 4 dana, pa samo prekrupa 2 dana, i mislio sam da ih poslednji dan ostavim čitav bez hrane, ovde je to običaj ne znam da li vi to tako radite?
 
e super su..nemoj da ih ostavljas bez hrane poslednjeg dana... to se svinje ostavljaju, a pilici ne,...samo im ukines hranu par sati ped klanje, a voda slobodno nek stoji..ja bar tako radim, i nikad nisam imao problema prilikom ciscenja... :ppozdrav:
 
To za ukidanje hrane nema veze sa ukusom mesa,vec da se creva ociste.Lakse se vade iznutrice i nema mogucnosti da se unerede.Dovoljno je sto rece kolega par sati pre klanja.Ukine se i voda i hrana.24 sata pre moze da kosta na kilazi.
 
Samo još jedno pitanje, zaklane piliće pošto imam malo plastičnog posuđa, da li mogu da spakujem u plastične džakove na dva-tri sata?
 
Mislis uredjene da stavis u plasticne vrece? Oni ako su uredjeni pre zamrzivaca treba da se ohlade a u plasticnoj vreci ne verujem da ce moci.
 
Potparice se.Treba dobro da se ocede.Dok se ocede i ohladice se,pa onda mozes da ih stavljas gde god ti je volja.Samo kad ih cedis.Uspravi ih na neki carsav i prekri istim,da se koza ne osusi.
 
Interesuje me zašto su kosti od pilećih bataka i karabataka crvene a ne kao pre žute,čini mi se da utiče na ukus mesa a i vizuelno je ružno?
 
Evo konačno da se javim, znači prilikom utovara smo ih merili i rezultat je 141 kg žive vage, posle čišćenja ostalo je 113.5kg, pojeli su ukupno 274 kg hrane, a zajedno sa hranilicama, sijalicama, gorivom i svim ostalim zezalicama koštali su oko 200 eura ili oko 1.75e po kg očišćene piletine, prodali smo 22 komada podelili prijateljima nešto a nešto je i ostalo, ja zadovoljan u četvrtak dolazi 20 komada.

p.s.
prodavao sam po 3 eura.
 
Nazad
Vrh