Tovni pilići

Zbog pilića na akciji sam i počeo da gajim piliće, stvarno kakav ono ukus ima, taman kao da su klani direktno sa dvojke, em što su smrdljivi em što su im krila izlomljena i gomila krvi oko bataka a za kraj o tome što kad ih ispečeš nestane pola pileta a najveće je 1.5kg nema potrebe ni da pričamo.

---------- Poruka napisana 11-11-11 u 01:13 ---------- Prethodna poruka je 10-11-11 at 22:32 ----------

Samo još jedno pitanje, mačka počela da jede hranu za piliće, može li nešto da joj bude od tih lekova u hrani?
 
Dao sam danas pilićima po malo raštana, naseckao sam ga sitno i pomešao sa konecentratom, pojeli su ga vidim sa merakom, ima li tu pravila koliko smeju toga da jedu, pretpostavljam da će se po malo usporiti prirast (što mi u principu i odgovara jer već su negde oko 2.6kg a 36 dana kako su kod mene), ne znam da li može da ima nekih loših posledica ako jedu po malo zelenog, ako je ok postepeno bih im povećavao količinu-
Inače za one koji ne znaju raštan je nešto između kelja i blitve nema glavicu nego se listovi kuvaju a liči na kelj.
Davao sam im svež.
 
@nikola_VUK

Nemoj eksperimentisati sada kada si napravio odlican rezultat, zavrsi onako kako treba.
 
Sta li stavljaju u koncentrat pa tera pilice da ga jedu i piju vodu kao ludi? Sinoc sam preso na prekrupu pomesanu sa kuvanom psenicom i kuvanom koprivom, ismesao sam 2l caja od koprive sa 6l pijace vode i jos nisu popili tu vodu a kada su jeli koncentrat pili su za 12h 6l vode.
 
MilanM

Najverovatnije imas rasu pilica "cob", oni su zahtevni sa vodom. Barem su meni rekli tako ovi iz inkubatorske stanice. To sto su smanjili potrosnju vode je sigurno sto nisu navikli na taj caj od kopriva pa dok se ne prilagode, a i zahladilo je pa manje traze tecnost.
 
ma ne oni od 30. dana piju vodu sa cajem od koprive ali do sinoc su imali koncentrat i onda sam ih prebacio na prekrupu ukljucene su dve cijalice temperatura se krece od 16 do 18c ali vodu dosta manje piju to nisam ranije primetio posto sam cuvao samo leti pilice
 
Milane znaš kako kažu rastu ko iz vode:osmeh:.
Inače i moji puno piju vode njih 39 komada popiju po skoro dve velike pojilice mislim da su oko 15l one crno bele visoke.
Dule odustajem od raštana pa kad bude druga tura onda ćemo malo više organski, mada mi je bila ideja da im malo usporim prirast jer mi je cilj da završe oko 2.5kg zaklani a kako su krenuli nema šanse da budu manji od 3kg pu pu da ih ne ureknem :haha:.
 
nikola_VUK

Nidzo druze hrani pilice punih 8 nedelja, pa tek onda kolji. Meso ce biti ono pravo. Neki koji nose i hrane pilice od mene drze i 10 nedelja, e onda takvo pile moze u zamrzivac. Ja sam inace protiv zamrzivaca, ali sta mozemo takva su vremena.
 
Dusko58
Moram da pitam mlad sam pa bih sve da znam koja je alternativa zamrzivacu?

Kakv je sistem kada se hrane 8 nedelja? Koliko se ciste? Mene strah da mi ih infarkt ne pokosi pa sam evo cele nedelje ko na trncima, stalno ih obilazim i pratim im ponasanje ne snam sta bih radio kad bi ih hranio jos dve nedelje
 
Pa kazem da sam protiv, ali i ja imam napunjen od 260 lit. Kada piletinu stavljamo u zamrzivac ona mora biti zrela, sto znaci da je pile hranjeno naj manje 8 nedelja. Da ima sto manje vode u sebi. Ranije su ljudi meso zalivali u mast dok nije bilo zamrzivaca, ali odosmo u :off_topic:.

Nisam odmah video da si dopisao tekst. Zadnje dve nedelje smanji postotak proteina u hrani i ne boj se srcke, a imaces zrelo meso.
 
nikola_VUK

Nidzo druze hrani pilice punih 8 nedelja, pa tek onda kolji. Meso ce biti ono pravo. Neki koji nose i hrane pilice od mene drze i 10 nedelja, e onda takvo pile moze u zamrzivac. Ja sam inace protiv zamrzivaca, ali sta mozemo takva su vremena.

Ne znam u dilemi sam, imam još nekih 30-tak kila dvojke, pa možda da im uzmem još 40kg dvojka to je otprilike za nedelju dana i onda da predjem na trojku još deset dana tako da će ispasti da ih koljem sa oko 53 dana, jel ok?
 
Jutros sam video da mi je crkla sijalica, nemam pojma kad nisam bio kod njih od 3-10 nadam se da nisu bili dugo bez sijalice, mada vidim da su dosta hrane pojeli temperatura im je bila oko 14 stepeni.

---------- Poruka napisana 13-11-11 u 11:33 ---------- Prethodna poruka je 12-11-11 at 11:19 ----------

Počeo je nenormalan sever da duva, nema šanse da im temperatura pređe preko 15 stepeni, jedu kao ludi da bi se zagrejali, nadam se da će stati vetar.
 

Počeo je nenormalan sever da duva, nema šanse da im temperatura pređe preko 15 stepeni, jedu kao ludi da bi se zagrejali, nadam se da će stati vetar.

Slicna situacija i kod mene ladan vetar duva a ovi moji nocas polomili kvocku do 250w jutros kad sam doso kod njih temperatura 14c a oni se rasirili po prostirci i suncaju batake na drugoj sijalici :)
 
Ja sam moje danas uredio svih 19 komada, eno ih hlade se u zamrzivaču, dobio sam 56 kilograma uređenog mesa, pilići su zaklani sa 59 dana života..... Zadnjih 10-tak dana sam im davaočistu kukuruznu prekrupu, sa 15% pšenične prekrupe i 15% sojine sačme..... U proseku sam imao očišćeno pile od 2.9kg.... Ja sam extra zadovoljan!
 
Ja sam moje danas uredio svih 19 komada, eno ih hlade se u zamrzivaču, dobio sam 56 kilograma uređenog mesa, pilići su zaklani sa 59 dana života..... Zadnjih 10-tak dana sam im davaočistu kukuruznu prekrupu, sa 15% pšenične prekrupe i 15% sojine sačme..... U proseku sam imao očišćeno pile od 2.9kg.... Ja sam extra zadovoljan!

Čestitam, dobar rezultat:ppozdrav::ppozdrav:
 
Nazad
Vrh