Tovni pilići

@provac

Potpuno si u pravu. Onaj ko odgaja zivinu za svoje domacinstvo treba kalkulator da izbaci iz upotrebe, ali kada se radi o prodaji i te kako je vazna racunica. Sigurno ne treba ni onda praviti skart proizvod, jel to moze samo jednom da prodje. Medju nama u ovoj temi ima malo i takmicarskoga duha, pa zato ima puno i brojki. Ako si resio da @valjevac uzmes za instruktora u odgoju curki nisi pogresio, naprotiv. Svi mi od njega mozemo dosta da naucimo. Samo ako budes vagao curke po njegovim uputama, trebace ti i olova. :haha: (Normalno sala)
 
Upravo sam zaklao i obradio petla koji je bio mrtav 1 minut. Ulazim kod pilica vidim njega nabo glavu i zeva brzo strcim kod komsike i kazem joj da stavlja vodu na sporet posto lozi sporet od ranog jutra a ja samo sto sam ustao, vracam se znaci za to mi je trebalo 3 minuta, najvise, on se pomerio 1m od mesta gde sam ga prvobitno video i lezi na ledja izneo sam ga i odseko mu glavu,sacekao da iscuri krva i polse nekih 5 min popario ga vodom. Kada sam ga otvorio izstekla je neka tecnost, zadnji deo tela mu je crvenkaste boje tj. stomak i trtica, zeludac velicine malo veceg oraha,boja koze mu je nekako rozikava, dzigerica normalne braon boje, srce deformisano. Dal ovo meso sme da se jede ili da ga skuvam i dam psu i macki? Petao je ociscen i tezi 2kg.
 
Xa xa xa Duško58 baš ste me lepo nasmejali :bravo: i naravno pozz @valjevac :osmeh:
Ima ovde svašta da se nauči al svako treba prema sebi i svojim mogućnostima i željama da tovi kako on smatra da treba. Važno je biti u toku kad se nečim baviš pa makar i iz hobija.
Što se tiče matematike ja od toga živim, ali kad su pilići u pitanju više volim pile od 3 kile neg od 4. Stvar ukusa a ne matematike. Gebi hranu svi hvale pa odkud znam.....
Na nekom opštinskom sastanku čujem preključe da je Gebi došao u Temerin da traži slobodnu lokaciju kako bi gradio fabriku koncentrata. Eto i od mene po nešto.... :cao:

@MilanM
Koliko su stari tvoji pilići? Mislim da su par dana nešto stariji od mojih....ako se ne varam.....
 
Upravo sam zaklao i obradio petla koji je bio mrtav 1 minut. Ulazim kod pilica vidim njega nabo glavu i zeva brzo strcim kod komsike i kazem joj da stavlja vodu na sporet posto lozi sporet od ranog jutra a ja samo sto sam ustao, vracam se znaci za to mi je trebalo 3 minuta, najvise, on se pomerio 1m od mesta gde sam ga prvobitno video i lezi na ledja izneo sam ga i odseko mu glavu,sacekao da iscuri krva i polse nekih 5 min popario ga vodom. Kada sam ga otvorio izstekla je neka tecnost, zadnji deo tela mu je crvenkaste boje tj. stomak i trtica, zeludac velicine malo veceg oraha,boja koze mu je nekako rozikava, dzigerica normalne braon boje, srce deformisano. Dal ovo meso sme da se jede ili da ga skuvam i dam psu i macki? Petao je ociscen i tezi 2kg.
Klasika,koja se desava i tu nema pomoci.Sto je naj gore,oni veci su i ugrozena kategorija.Boja mu je takva,zato sto se krv nije u potpunosti iscedila.U principu je meso jestivo.U klanicama po VISOKIM standardima bi se to lepo ofarbalo u zutu boju i islo bi kao vrh domacih pilica.
Ako nemas averziju posto znas sta mu se desilo,mozes ga slobodno konzumirati.Tri u celo je za pilice sa akcije.Druze nek se na njemu zavrsi.PS da se ne vracam u nazad,pretpostavljam da si ga skinuo sa kokcidiostatika.
 
@SAMA
".U klanicama po VISOKIM standardima bi se to lepo ofarbalo u zutu boju i islo bi kao vrh domacih pilica."

Dobar si.:haha:
 
Video sam svojim ocima u klanici koja ima HCCP ili kako se vec zvase:haha:Pilici stigli,smrde na antibiotik,litaju na sve strane.Covek ne pita za cenu,samo kolji.Kad sam dosao posle 60tak minuta,a oni se suse,nogice digli gore,a farba nekom do prstiju,a nekom do pola noge.Kad se noge odseku,oni ZUTI,ko da su hranjeni cistim kukuruzom.:svinja:Sve je to neko progutao.
E zato ne treba uzimati digitron,vec hraniti decu s onim sto makar nije prirodnom smrcu otislo.
Inace sto se tice Gebija,sve pohvale,ali dobro ocistite pilice od tog koncentrata.Pun je aditiva i kojekakvih stimulansa.Otuda tako i bujaju.
 
@SAMA od 20. dana do sada mesam im koncentrat sa prekrupom 30% prekrupe 70% koncentrata stim sto 4 dana jedu i kuvanu psenicu a od 30. dana jedu i kuvanu koprivu. Danas krecem sa ciscenjem, ovog cu da skuvam i videcu kakvog je ukusa mesu u svakom slucaju nece se baciti macak i pas ce pojesti mesto :)
 
Meso će se sigurno osećati na kokcidiostatik, jer je meni komšinica to uradila prošle godine, samo što nije uginuo već je njoj zinula guzica da proba kakvi su pre čišćenja, kaže da nisu mogli da jedu meso koliko je smrdelo.
 
Kokcidiostatik nije pozeljan na ljudskom jelovniku,ali se ne oseca.To sto se osecalo,je u stvari sam koncentrat.Ocigledno da ima u njemu ribljeg ili mesnog brasna.
 
SAMA je u pravu. Kokcidiostatik se ne oseti u hrani, ali pile je tretirano lekom (kokcidiostatikom) i ne sme se konzumirati bez ciscenja.
 
Hmmmm.
Ovo o čemu sam pisao je doživljaj od prošle godine, u pitanju je koncentrat Jabuka, da li je moguće da malo brljaju sa upotrebom preradjevina od mesa?
 
Naj lakse je nabiti proteine sa mesnim preradjevinama.E sad sto smrdi:osmeh:.Ide se verovatno na to da niko nece jesti sa kokcidiostatikom,pa u isti koncentrat ide i mesno.I njga ima raznih.Neko smrdi ubija,a neko moze da prodje.Jednom sam bio po komponente i na ogromnom krugu,koji je na vetrometini nesto smrdi.Kad sam pitao sta je to,smrknuti radnik mi pokaze paletu sa mesnim.Ljudi pa to nije moglo da se izluftira.Nebi ga stavio u koncentrat,taman da rastu kilu na dan od njega.
 
Ja sam cuo da je zabranjen u Hrvatskoj,a kod nas koliko znam nije.Cak se radi proekat za fabriku u Indjiji,koja ce da proizvodi mesno.Hrvati imaju savremenu noviju fabriku,a eade iskljucivo za izvoz.::samo bes::
 
Pa kada te niko ne vidi sve je dozvoljeno. Ako hranis u privatnoj reziji pilice, a za prodaju, ko te kontrolise sta stavljas u hranu. Samo savest moze da presudi i da coveka natera da radi kako to dolikuje postenom coveku.
 
Ja se iskreno ne bojim onoga sto mogu da vidim,opipam ili namirisem.Bojim se onog skrivenog,sto ima u hrani,a nema mirisa.Ono sto lepi vodu za misice ili onih ukusnih salama i virsli punim aditiva.Hamburska slanina je ukusna,al je puna nitrata.O nekim ukusnim sokovima da ne pricam.
Puni smo industrijskog zla oko sebe,a mnogo cega nismo ni svesni.
Beli luk mnogi izbegavaju,al je zakon.:haha::ppozdrav:
 
Ono sto lepi vodu za misice

To su prica se "Sano" preparati imali svojstvo, pa su bili zabranjeni u Hrvatskoj. Mesari su bili digli frku, kupe svinju ona sjajna i okrugla a par sati posle klanja samo se izduva. Da li zabrana jos vazi ne znam.
 
Ima i drugih proizvodjaca,puna ih je Srbija.Od kako su poceli da nas stite,jedemo ....Gde cemo vecu parodiju od one da je mleko u prahu zdravije od onog svezeg.Toboz sveze je puno bakterija.Treba od njega napraviti sir,kajmak,jogurt ,pavlaku,pa onda na kraju 2 litre prodati.Od naravno jedne litre.:haha:
Odosmo u :off_topic: moj stav o zdravoj hrani je vec poznat na forumu.Zato zdravo digitron.Ko racuna ,nek zna da je pile na akciji naj jeftinije.
 
Nazad
Vrh