Tovni pilići

Milane pilici su za pohvalu, mogu slobodno napisati da su ove godine svima dobri pilici i da su odgajivaci zadovoljni. Za sada ni cena nije porazavajuca.
 
Milane pilici su za pohvalu, mogu slobodno napisati da su ove godine svima dobri pilici i da su odgajivaci zadovoljni. Za sada ni cena nije porazavajuca.
Kad se radi mora mora da ima i rezultata :) ali mi ne svidja tura a nisam ni jedini, vet. tehnicarka koja radi kod nas u vet. stanici je uzela pilice kad i ja i zali se da joj nisu najsjajniji, ima onih velikih ali imala je kao i ja uginuca u prvih 15 dana i jedno kasnije sa 1,3kg od infarkta. Meni 3 uginula imam jednu sitniju kokicu koju sam lecio spricem, jos jednu koja izgleda ima neki tumor ili tkivo ima ogromnu izrazlinu na gusi kao da je progutala 2 teniske loptice i imam jednog petla koji od pre 2 dana svira frulu kad dise, sve u svemu nadam se da cu bar 20 njih da imam citave za sledecu nedelju :)

Sto se cene tice kod nas je i dalje 250 dinara ne mrda vec godinama ali o prodaji cu razmisljati u nekoj narednoj turi sada se jos ucim i vezbam :ppozdrav:
 
Milanovi su dobri, a Nikolini su odlicni... ja bi to tako reko.. kada sagledamo celokupnu situaciju..:ppozdrav:
 
Pozdrav ekipi :cao:
Uginulo mi jedno pre 4 dana. Sijalica pukla, pa sad da li je umro od stresa il od srčke zbog stresa il od srčke zbog hrane ko će ga znati. Uglavnom nisam zvala forenzičare :osmeh:
Inače nemam nikad uginuća (ovo mi je treća tura pilića u životu). Komšinice su uzimale iste piliće istog dana kao i ja i hranile smo ih istom hranom tj koncentratom. One su uvek imale od 3-5 uginuća već odraslih pilića, malte ne pred klanje. To me je čudilo stalno jer su one mnogo požrtvovanije i iskusnije u tovu od mene.Kada sam počela da se raspitujem zašto je to tako samo jedan odgovor mi je bio logičan za razliku od svih ostalih.
Naime, uveče im najkasnije dam oko 22h i do ujutru ništa. Procenjujem da imaju hrane do recimo 4h ujutru. Najranije u 7h odem do njih i sipam im hranu. Kod mojih komšinica nije tako. One ustaju i stalno im sipaju i ispred njih stoji uvek puno hrane. Mogu da jedu stalno (napominjem da niko od nas ne gasi svetlo) koliko god hoće.
Kada sam pitala radnika prodavnice koncentrata slučajno usput onako zašto se to dešava, on me je odmah pitao da li im u toku noći dajem hranu. Tad a i sad mi se čini sve to vrlo logično....
Zato mislim da i to gašenje svetla ima donekle veze sa ovim...

---------- Poruka napisana u 20:49 ---------- Prethodna poruka je at 20:43 ----------

Kako sada stvari stoje klaću ih 47-mog dana starosti.
Ako mi neko objasni kako da postavim fotke na ovaj forum, onda ćete videti 19 bucmasto pernatih životinja :haha: :bravo:
 
Poslednja izmena:
Vidim ovde sve sami profesionalci, ja ne znam taj posao da radim to jos uvek radi moja majka ali znam samo da su ove godine oni prolecni bili odvratni-mislim sto se tice ukusa ,,prvi put su hranjeni Gebijem i NIKADA VISE ,,jer je ocigledno uticala cena od 10 din manje, pa su se svi napalili u selu na gebi ,tako i moja majka ali kao da jedem stiropor,,iako su i procisceni sa cistim kukuruzom i bili su veliki i kvalitetni na oko ali ostalo fuj..
 
Juuupi uspela sam :bravo: :bravo: :bravo:

@Duško58
Moderator mi objasnio korak po korak na pp i ovom prilikom mu se najtoplije zahvaljujem, mada sam bila skeptična da ću uspeti :osmeh:


@provac

E sad si mi odmah pokvario raspoloženje....

A šta za 10 din manje? Misliš cena koncentrata Gebi da je za toliko niža od konkurencije, to?
 
@provac

Druze za dobar odgoj pilica nije potreban profesionalizam, nego tri sledece stvari: dobra rasa pilica, dobra hrana, i dobar domacin.
 
Meni je sad prva tura pilića, kao i dosta ljudi ovde koje znam hranim Gebijem, mislim da napreduju dobro, pošto nemam mnogo obaveza preko dana volim da ih merim kako bi pratio konverziju hrane trenutno najveći su oko 2.5kg dok su najmanji oko 1.7kg prosečno ispadne oko 2.1kg a pojeli su 60kg jedinice i 70kg dvojke, pošto je živih 39 komada ispadne konverzija da je oko 1.6.
Što se tiče ukusa ovde se niko nije žalio na Gebi, sad pretpostavljam da je ukusnije pile koje odraste na travi i koprivi.
 
Sigurno je ovaj forum koristan i ko zeli da nesto nauci ili da svoje znanje podeli sa drugima, ovde je na pravome mestu.
 
Mislim da se to vidi po meni, mnogo ste mi pomogli i vi sa svojim ličnim komentarima i sa informacijama koje sam uspeo da skupim na forumu!
 
Ma ne kazem ja da nisu pilici bili napredni, na protiv bili su kao ,,nojevi ,, ali mislim da je taj gebi upravo hrana koja to i cini tj ima uticaj na brz prirast ali u odnosu na ranije ture pilica koje smo gajili do sada ,a to je u proseku bilo od 30 do 50 kom u jednom turnusu naravno ZA SEBE. Koliko vidim na ovoj temi je glavna alatka digitron samo se frljate sa nekim brojkama kao da sam na nekom matematickom sajtu.ako je interes hobi odgajivaca kvantitet i brzina uzgoja onda ja nemam reci onda sam dobio crveni sam od sebe i povlacim se kao neznalac ,ali ipak mislim da ko gaji za sebe i svoje ukucane da je najbitniji kvalitet,,ja se izvinjavam sto upadam u temu gde mi nije mesto tj nisam kompetentan ali sam bar nesto naucio posto iduce god nameravam da odgajim ja licno jedno 5kom curica licno za sebe pod instrukcijama Valjevca posto vidim da on to radi na nacin sto meni odgovara tj sto prirodnije ,,pozzz i bez ljutnje pilicari ...
 
Nazad
Vrh